Newsletter

Zdrowie i styl życia

Startuje konkurs na dofinansowanie programów edukacji w zakresie osteoporozy i wczesnego wykrywania osteoporozy

04.01.2023, 10:56aktualizacja: 04.01.2023, 11:15

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacja Wygrajmy Zdrowie
Fundacja Wygrajmy Zdrowie
Ministerstwo Zdrowia ogłosiło konkurs na dofinansowanie programów polityki zdrowotnej realizowanych przez gminy w obszarze edukacji w zakresie osteoporozy i wczesnego wykrywania osteoporozy. Przeznaczono na to 75 mln zł dofinansowania, które pochodzi z subfunduszu rozwoju profilaktyki, wyodrębnionego w ramach Funduszu Medycznego.

Przedmiotem konkursu jest wybór wniosków o dofinansowanie programów polityki zdrowotnej projektowanych do realizacji w obszarze priorytetowym wskazanym przez Ministra Zdrowia w 2022 r. - edukacji w zakresie osteoporozy i wczesnego wykrywania osteoporozy, realizowanych przez gminy.

„W 2018 roku Fundacja Wygrajmy Zdrowie rozpoczęła projekt samorządowy, którego celem jest współpraca z jednostkami samorządu terytorialnego (JST) w całej Polsce w obszarze podniesienia świadomości zdrowotnej lokalnego społeczeństwa na temat osteoporozy. Tym samy powstały Samorządowe Koalicje na Rzecz Walki z Osteoporozą. Wiele samorządów podjęło wysiłek w ramach samorządowych Programów Profilaktyki Zdrowotnej (PPZ): m.in. powiat wałecki, siedlecki, Kołobrzeg, Poznań, Kamienna Góra, Mazowsze” - mówi Szymon Chrostowski, prezes zarządu Fundacji. „Rezultatem wyżej wymienionych działań ma być zmniejszenie zachorowalności z powodu osteoporozy, wczesne wykrywanie choroby i skuteczne jej leczenie, które zmniejszy liczbę złamań osteoporotycznych wśród seniorów. Ogłoszony program przez Ministerstwo ma realizować właśnie te założenia” - dodaje.

Partnerami Fundacji w tym projekcie oprócz jednostek samorządowych (JST) są również: Uniwersytety Trzeciego Wieku (UTW), Lokalne Kluby Seniora, Lokalne Organizacje Pacjenckie, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów, Serwis Administracyjno-Samorządowy SAS. Poziom dofinansowania ze środków Funduszu Medycznego wynosi do 80% kosztów realizacji jednego programu - jeden wnioskodawca może otrzymać nie mniej niż 250 tys. zł i nie więcej niż 1,5 mln zł łącznie na lata 2023-2025. Całość środków przeznaczonych na dofinansowanie w konkursie wynosi 75 mln zł. Wnioski można składać do 7 lutego 2023 r.

Źródło: https://www.gov.pl/web/zdrowie/dofinansowanie-programow-polityki-zdrowotnej-realizowanych-przez-gminy-w-obszarze-edukacji-w-zakresie-osteoporozy-i-wczesnego-wykrywania-osteoporozy

KONTAKT:

e-mail: fundacja@wygrajmyzdrowie.pl

Źródło informacji: Fundacja Wygrajmy Zdrowie

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 04.01.2023, 10:56
Źródło informacji Fundacja Wygrajmy Zdrowie
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii