Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Bliskie są Ci tematy dotyczące praw człowieka, międzynarodowego bezpieczeństwa i wyzwań społecznych stojących przed współczesną demokracją? Zarejestruj się i weź udział w sesjach z udziałem laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. Poznaj uczestników Szczytu, dla których "Solidarność” i walka podjęta w imię wolności to tematy równie ważne dziś, jak 30 lat temu.
W dniach 21 - 23 października Warszawa zamieni się w globalną stolicę pokoju. Laureaci Pokojowej Nagrody Nobla wraz z uczestnikami spotkań będą dyskutować na temat praw człowieka oraz wyzwań związanych z budową pokoju na świecie. Tegoroczne hasło Szczytu "Solidarność dla pokoju - czas działać" ma szczególne znaczenie w Polsce - kraju, gdzie działalność "Solidarności" przyczyniła się do rewolucyjnych przemian demokratycznych w całym rejonie Europy Środkowo-Wschodniej.
Sesje z udziałem Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla są otwarte dla wszystkich chętnych. Decyduje kolejność zgłoszeń. W trakcie pierwszego dnia Szczytu (21.10) uczestnicy zainteresowani tematem międzynarodowego pokoju będą mogli wziąć udział w sesjach "Solidarni dla pokoju i bezpieczeństwa" oraz "System wartości społecznych w dobie kryzysu". Osoby zainteresowane problematyką sprawiedliwości społecznej szczególnie zapraszamy do udziału w sesjach "Usłyszcie nas! Nierówności a sprawiedliwość społeczna" oraz "Prawa człowieka: zagrożenia wczoraj i dziś". Obie sesje odbędą się drugiego dnia Szczytu (22.10).
Rejestracja oraz udział w Szczycie są bezpłatne. Wystarczy zalogować się na stronie internetowej: http://www.szczytnoblistow.pl.
KONTAKT:
Zdzisław Wójcik
Instytut Lecha Wałęsy
e-mail: zdzislaw.wojcik@ilw.org.pl
tel. (22) 622 22 20
tel. kom. +48 797 030 581
Źródło informacji: Fundacja Instytut Lecha Wałęsy
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 17.10.2013, 11:30 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |