Newsletter

Zdrowie i styl życia

Szybki test antygenowy LumiraDx w kierunku COVID-19 i grypy A/B uzyskuje oznaczenie CE

23.12.2021, 13:02aktualizacja: 23.12.2021, 13:09

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/LumiraDx
PR Newswire/LumiraDx
- Szybki, mikroprzepływowy test immunofluorescencyjny dostępny w ramach platformy LumiraDx, przeznaczony do jednoczesnego wykrywania i różnicowania antygenu wirusa SARS-CoV-2, grypy A i grypy B.

- Wyniki testu dostępne w ciągu maksymalnie 12 minut od pobrania próbki, co pomaga w szybkim podejmowaniu decyzji klinicznych w punkcie opieki, ułatwiając decyzje co do sposobu leczenia i zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się infekcji.

- Dostępne na tej samej platformie, co wysokoczułe testy LumiraDx: COVID-19 Antigen, COVID-19 Antibody, COVID-19 Pool, INR i D-dimer*.

LONDYN, 23 grudnia 2021 r. /PRNewswire/ -- LumiraDx (Nasdaq: LMDX), firma diagnostyczna nowej generacji, której produkty przeznaczone są dla punktów opieki, ogłosiła dziś, że jej szybki test antygenowy w kierunku SARS-CoV-2 i grypy A/B uzyskał oznaczenie CE. Mikroprzepływowe badanie immunofluorescencyjne jest w stanie szybko zweryfikować potencjalne zakażenie u pacjentów podejrzanych o grypę i/lub COVID-19, pomagając w identyfikacji i różnicowaniu podstawowej przyczyny choroby układu oddechowego oraz w podejmowaniu decyzji dotyczących leczenia w punkcie opieki. Testy w kierunku chorób układu oddechowego dostępne na platformie LumiraDx obejmują: firmowe testy SARS-CoV-2 Antigen, SARS-CoV-2 Antibody i SARS-CoV-2 Antigen Pool, które uzyskały oznaczenie CE odpowiednio w sierpniu 2020 r., wrześniu 2020 r. i marcu 2021 r.

W przypadku SARS-CoV-2 test wykazuje pozytywną zgodność procentową do 95,5% i negatywną zgodność procentową do 99,2% w porównaniu z testem RT-PCR, w oparciu o dane kliniczne zebrane w terminie od 0 do 12 dni od wystąpienia objawów**. W przypadku grypy test wykazał pozytywną zgodność procentową na poziomie 83,3% (grypa A) i 80% (grypa B) oraz negatywną zgodność procentową na poziomie 97,5% (grypa A) i 95,3% (grypa B) w stosunku do RT-PCR, w oparciu o retrospektywne próbki zebrane w sezonie grypowym 2019-2020. Firma rozpoczęła prospektywne badania kliniczne w celu określenia skuteczności klinicznej swojego produktu.

Wkrótce rozpoczną się dostawy testu antygenowego LumiraDx w kierunku SARS-CoV-2 i grypy A/B. Test staje się dostępny w krytycznym momencie, ponieważ Europa wkroczyła w sezon chorób układu oddechowego, który zwykle trwa od listopada do kwietnia, jednocześnie nadal borykając się z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19. Test antygenowy w kierunku SARS-CoV-2 i grypy A/B pomaga odróżnić wirusowe zakażenia układu oddechowego SARS-CoV-2 od grypy, a także rozróżnić grypę A od grypy B. Jest to ważne, ponieważ objawy tych chorób są do siebie zbliżone, a ustalenie rodzaju podstawowej infekcji jest niezbędne do określenia odpowiednich interwencji i leczenia. Antygeny wirusa SARS-CoV-2, grypy A i grypy B są identyfikowane bezpośrednio na podstawie próbek wymazu z nosa pobranych od osób, u których lekarz podejrzewa zakażenie COVID-19 lub wirusem grypy.

Ron Zwanziger, dyrektor generalny LumiraDx, wyjaśnił:

„Nasz test w kierunku SARS-CoV-2 i grypy A/B opiera się na tej samej technologii mikrofluidycznej, jaką zastosowano w naszym wysoce czułym teście SARS-CoV-2 Ag, który wykazał wiodącą na rynku skuteczność kliniczną. W bieżącym sezonie mamy do czynienia nie tylko z wzrostem zachorowań na COVID-19 z wariantem Omikron, ale także po raz pierwszy od początku pandemii zaczynamy obserwować aktywność grypy w całym regionie europejskim. Szybka identyfikacja podstawowej przyczyny choroby układu oddechowego jest ważna dla podjęcia odpowiednich decyzji klinicznych, przyczyniając się do poprawy wyników leczenia i przepływu pacjentów”.

„W podstawowej opiece zdrowotnej możliwość podejmowania szybkich decyzji, gdy u pacjenta pojawiają się objawy ze strony układu oddechowego, to doskonałe rozwiązanie. Pojedynczy test przeprowadzony w punkcie opieki, który pozwoli nam zidentyfikować i wiarygodnie ustalić, czy mamy do czynienia z COVID-19 czy grypą, jest właśnie tym, czego potrzebujemy” ‒ stwierdził dr Matthew Fay, dyrektor ds. badań klinicznych w Affinity Care i główny konsultant medyczny w The Willows Medical Practice w Wielkiej Brytanii.

W ubiegłym miesiącu firma LumiraDx ogłosiła, że w oparciu o szczegółową analizę konkretnych mutacji w wariancie Omikron, uzyskano pewność, że mutacje te nie będą miały wpływu na wyniki testów antygenowych i molekularnych firmy.

LumiraDx

LumiraDx (Nasdaq: LMDX) jest firmą diagnostyczną nowej generacji, której produkty przeznaczone są dla punktów opieki oraz która przekształca środowiskową opiekę zdrowotną. Założona w 2014 r., LumiraDx produkuje i komercjalizuje innowacyjną platformę diagnostyczną, która obsługuje szeroką gamę testów wykonywanych w punktach opieki o skuteczności porównywalnej do testów laboratoryjnych. Testy diagnostyczne LumiraDx są użytkowane przez rządy i wiodące instytucje opieki zdrowotnej w laboratoriach, ośrodkach pomocy doraźnej, gabinetach lekarskich, aptekach, szkołach i miejscach pracy, na potrzeby badań przesiewowych, diagnozowania i monitorowania zdrowia i chorób. LumiraDx posiada na rynku i w fazie rozwoju ponad 30 testów obejmujących choroby zakaźne, choroby układu krążenia, cukrzycę i zaburzenia krzepnięcia ‒ wszystkie dostępne na Platformie LumiraDx. Ponadto, LumiraDx posiada kompleksową ofertę szybkich, dokładnych i niedrogich rozwiązań w zakresie testów na COVID-19, przeznaczonych dla różnorodnych podmiotów - od laboratoriów po punkty opieki.

LumiraDx ma siedzibę w Wielkiej Brytanii i zatrudnia ponad 1600 pracowników na całym świecie. Bardziej szczegółowe informacje na temat LumiraDx i Platformy LumiraDx są dostępne na stronie: www.lumiradx.com

Informacja dotycząca wypowiedzi prognozujących

Niniejsza informacja prasowa zawiera wypowiedzi prognozujące w rozumieniu ustawy o reformie prywatnych sporów w sprawie papierów wartościowych z 1995 r. (United States Private Securities Litigation Reform Act), w tym wypowiedzi dotyczące rezultatów i korzyści płynących z zastosowania testów antygenowych w kierunku SARS-CoV-2 i grypy A/B. Wypowiedzi te wiążą się z ryzykiem, niepewnością i innymi czynnikami, które mogą spowodować, że rzeczywiste wyniki, poziomy aktywności, rezultaty lub osiągnięcia będą w znacznym stopniu odbiegać od informacji wyrażonych lub sugerowanych w wypowiedziach prognozujących, w tym między innymi ogólne warunki gospodarcze, polityczne i biznesowe; wpływ COVID-19 na działalność i wyniki finansowe LumiraDx; utrzymanie zatwierdzenia EUA dla testu antygenowego w kierunku SARS-CoV-2 i grypy A/B oraz czynniki omówione w części „Czynniki ryzyka” w informacji dla akcjonariuszy i prospekcie emisyjnym złożonym zgodnie z zasadą 424B(3) w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd („SEC”) w dniu 10 września 2021 r. oraz w innych dokumentach złożonych w SEC. Chociaż LumiraDx uważa, że każda z wypowiedzi prognozujących zawartych w niniejszym komunikacie prasowym posiada rozsądną podstawę, ostrzega ona jednocześnie, że wypowiedzi te opierają się na połączeniu faktów i czynników obecnie jej znanych oraz na przewidywaniach dotyczących przyszłości, co do których nie może mieć pewności. LumiraDx nie przyjmuje zatem zobowiązania do aktualizacji lub weryfikacji informacji zawartych w niniejszym komunikacie prasowym, czy to w wyniku pojawienia się nowych informacji, przyszłych zdarzeń lub okoliczności, czy też w inny sposób.

* Nie wszystkie testy są dostępne we wszystkich krajach i regionach świata. Dodatkowe informacje na temat dostępności produktów można znaleźć na stronie: www.lumiradx.com

** Zob. wkładka dot. produktów LumiraDx SARS-CoV-2 & Flu A/B, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1715566/Test_Pack_2021_CoV_2_Flu_75.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1675669/LumiraDx_Logo.jpg

Źródło: LumiraDx

KONTAKT:

Colleen McMillen

e-mail: Colleen.McMillen@lumiradx.com

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.12.2021, 13:02
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ