Newsletter

Zdrowie i styl życia

Wiedeń: zaszczep się bezpłatnie przeciw grypie, nawet w tramwaju

16.09.2020, 11:55aktualizacja: 16.09.2020, 11:55

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Stadt_Wien_geh_bitte_Impf Bim © PID.jpg
Stadt_Wien_geh_bitte_Impf Bim © PID.jpg
Szczepienia przeciwko grypie będą w tym sezonie w Wiedniu bezpłatne dla wszystkich wiedeńczyków. Od 1 października miasto rozpoczyna bezpłatną akcję szczepień, obejmującą do 3.000 szczepień dziennie.

Już wiosną tego roku Wiedeń zamówił 400.000 dawek szczepionek przeciwko grypie - trzy razy więcej niż w ostatnich latach. Szczepienia będą oferowane bezpłatnie wszystkim wiedeńczykom od 1 października, a kampania będzie trwała do końca marca przyszłego roku. "Oferta bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dotyczy wszystkich osób mieszkających w mieście. Ale przede wszystkim skierowana jest do tych, którzy należą do jednej z tzw. grup ryzyka", powiedział burmistrz Wiednia, Michael Ludwig. W najbliższych dniach zostaną oni poinformowani listownie o bezpłatnej kampanii szczepień. Grupą docelową kampanii są osoby starsze, ale również dzieci i pracownicy służby zdrowia.

W austriackiej stolicy, Wiedniu, wzrasta w ostatnich dniach liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa. Miasto chcąc uchronić służbę zdrowia przed przeciążeniem związanym również ze zbliżającym się sezonem grypowym oferuje i zaprasza na bezpłatne szczepienia. "W nadchodzącym sezonie grypowym, około jedna czwarta mieszkańców Wiednia powinna zostać zaszczepiona przeciwko grypie - powiedział burmistrz Ludwig. - Zaszczep się na grypę - to nic nie kosztuje, zajmuje bardzo mało czasu, a chronisz siebie i innych ludzi", zachęcał burmistrz Wiednia.

Szczepienia w ośrodkach szczepień, na "ulicach szczepień", a nawet w tramwaju

Szczepienie przeciwko grypie będzie dostępne po umówieniu się na wizytę u lekarza rodzinnego, w ambulatorium, a nawet w specjalnie przystosowanym tramwaju. Ponadto miasto Wiedeń utworzyło siedem ośrodków szczepień i 37 tzw. "ulic szczepień", rozmieszczonych na całym obszarze miasta. Tylko tu można zaszczepić dziennie do 3.000 osób. Warunkiem jest jednak wcześniejsza rejestracja na stronie www.impfservice.wien lub telefoniczna. Wiedeń chce zorganizować szczepienie w sposób prosty, przyjazny dla pacjenta i skuteczny. O ustalonym terminie i miejscu szczepienia w przeddzień przypomni dodatkowo usługa SMS. Samo szczepienie jest wtedy kwestią kilku minut.

Kolejną możliwość bezpłatnego szczepienia przeciwko grypie oferuje "tramwaj szczepień". Od października specjalnie przystosowany do tego i obrandowany tramwaj "Tutaj można się bezpłatnie zaszczepić" zatrzymywać się będzie na głównych przystankach np. na Karlsplatz, lub Schwedenplatz i oferować będzie szczepienia bezpośrednio w pojeździe.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.09.2020, 11:55
Źródło informacji Eurocomm-PR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ