Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Coroczny raport „Wiedeń pieszo" to najobszerniejsze badanie dotyczące opinii wiedeńczyków o poruszaniu się pieszo po mieście. Bazuje on na odpowiedziach 4 600 ankietowanych pieszych, a powstałe statystyki wykorzystywane są następnie przez miasto do ewaluacji i optymalizowania ruchu pieszego w mieście.
Najnowsze wyniki badania za rok 2017 wskazują na pozytywny rozwój w obszarze pieszej komunikacji w Wiedniu. Liczba osób deklarujących, że chętnie porusza się pieszo, wynosi obecnie aż 88% i wzrosła w ciągu ostatnich pięciu lat o 29%. 70% badanych porusza się pieszo codziennie, a 3 z nich twierdzi, że jako pieszy uczestnik ruchu czuje się bezpiecznie.
Wyniki pokazały dość wyraźne zróżnicowanie jakości ruchu pieszego w poszczególnych dzielnicach Wiednia. W dzielnicy Floridsdorf 88% pytanych czuje się bezpiecznie poruszając się pieszo, podczas gdy w Simmering tylko 41% przyznaje to samo. Mocno wzrosła też liczba osób będących zdania, że ruch pieszych odgrywa dla lokalnych polityków coraz ważniejszą rolę. W badaniach z roku 2013 twierdziło tak jedynie 18%, a w roku 2017 już 53 %.
Powodem, dla którego wiedeńczycy chętnie chodzą pieszo, jest przede wszystkim zadbana okolica z wieloma terenami zielonymi oraz szerokim wachlarzem możliwości spędzenia wolnego czasu. Infrastruktura ta motywuje do częstych spacerów. Dużą rolę dla wiedeńczyków odgrywa również czystość chodników. 69% z nich życzy sobie jednak wydłużenia czasu trwania zielonego światła dla przechodniów, a 66% zwiększenia liczby ławek miejskich.
Zgodnie z duchem smart city, obecnie w Wiedniu więcej kilometrów pokonywanych jest pieszo niż samochodem. W aktualnym podziale modalnym transportu austriackiej stolicy 28 % przypada na ruch pieszych, a 27 % na ruch samochodowy. Największy udział 38 % odnotowuje komunikacja miejska, a 7 % rower.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 18.07.2018, 14:09 |
Źródło informacji | Eurocomm-PR |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Strategia ESG wspiera rozwój biznesu z korzyścią dla pracowników, społeczeństwa i środowiska PAP
- 15.01.2025, 10:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom