Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły kolejny kierunek w swojej siatce połączeń. Tym razem przewoźnik zabierze pasażerów do Islandii.
- Rejsy z Warszawy realizowane będą na międzynarodowe lotnisko Reykjavik-Keflavik (KEF).
- Start połączenia zaplanowany jest na 12 kwietnia 2025 roku, a loty odbywać się będą 4 dni w tygodniu.
- Islandia to miejsce, które oferuje niezapomniane przeżycia zarówno dla miłośników przygód, jak i dla tych, którzy szukają odpoczynku w otoczeniu dziewiczej natury.
Islandia, znana jako kraina lodu i ognia, to miejsce, które zachwyca swoim unikalnym krajobrazem, dziką przyrodą i niezwykłą historią. Samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT zapraszać będą pasażerów na swoje gościnne pokłady 4 razy w tygodniu w okresie letnim. Z kolei w trakcie sezonu zimowego polecimy do Reykjaviku z Warszawy 3 razy w tygodniu. Inauguracja nowego połączenia zaplanowana jest na 12 kwietnia 2025 roku. Rejsy LO499 do Islandii potrwają 4 godziny 20 minut, w drogę powrotną rejs LO500 zajmie 4 godziny. W sezonie zimowym przeloty potrwają odpowiednio 15 oraz 5 minut dłużej.
Islandia to kierunek, który fascynuje różnorodnością krajobrazów. W tej krainie kontrastów, rzeki przepływają przez skaliste pustynie, a z lodu wybucha stopiona lawa, zastygając w wyjątkowych pejzażach. Tu główną rolę odgrywają żywioły. Ich siła, w zachwycający dech w piersiach sposób, odzwierciedla się w szerokiej gamie cudów natury, czy też zorzach polarnych, będących swoistym symbolem tego regionu.
„Islandia to wielowymiarowy kierunek, który bez wątpienia wzbogaci siatkę połączeń Polskich Linii Lotniczych LOT. Wyspa odkrywa przed odwiedzającymi ją turystami swoje piękno zarówno latem, jak i w okresie zimowym. To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie pozostając na jednej wyspie można zobaczyć gejzery, aktywne wulkany, lodowce, gorące źródła i wodospady. Nowe połączenie będzie także świetnym udogodnieniem dla Polonii zamieszkałej w Islandii, która obecnie jest tam najliczniejszą mniejszością narodową. Już teraz życzę wszystkim naszym pasażerom komfortowych podróży i niezapomnianych widoków zorzy polarnej” - mówi Robert Ludera, dyrektor biura Siatki Połączeń i Aliansów PLL LOT.
Magia zaklęta w przyrodzie
Jednym z obowiązkowych punktów podczas odkrywania Islandii jest wizyta na Reynisfjara - najpiękniejszej plaży na Islandii z czarnym piaskiem, która przyciąga turystów z całego świata. Z jej brzegu podziwiać można formacje skalne zwane Reynisdrangar, które według legendy miały być niegdyś trollami, próbującymi wyciągnąć statki z oceanu na brzeg. Nie zdążyły one jednak wrócić na czas, więc promienie słońca zamieniły je w kamienne posągi.
Tutejszą florę warto podziwiać na tzw. „Złotym Kręgu” - trasie krajoznawczej, prowadzącej do trzech najpopularniejszych atrakcji przyrodniczych Islandii: obszaru geotermalnego Geysir, wodospadu Gullfoss i Parku Narodowego Thingvellir. Jest to kompilacja wciąż aktywnych gejzerów, wodospadu spadającego z 32 metrów - i to z dwóch poziomów - oraz krajobrazu znajdującego się w dolinie szczelinowej, pomiędzy płytami tektonicznymi Ameryki Północnej i Eurazji. Wybierając się na dłuższy spacer w tej okolicy, można zachwycić się również urokami pięknego jeziora kraterowego Kerid. Jego stosunkowo młody jak na okoliczne kratery wiek 3 tys. lat powoduje, iż zbocza tego zbiornika wodnego są czerwone. Na ten nieziemski widok wpływają złoża żelaza, które z geologicznego punktu widzenia są świeże.
Propozycje dla aktywnych
Islandia nie zawiedzie również tych, którzy lubią poczuć odrobinę adrenaliny. Landmannalaugar, czyli kolorowe góry to doskonały wybór dla miłośników wyżynnych wspinaczek. Mienią się one odcieniami czerwieni, różu, zieleni i żółci. Miejscem wartym odwiedzenia jest też Myvatn - jezioro, które powstało wskutek czynności wulkanicznej. Otaczają je „zielone” skały, które kryją w sobie wiele ciemnych jaskiń. Najciekawszą z nich jest lawowa jaskinia Grjotagja, wypełniona gorącą wodą. Tu islandzki klimat odczuwalny jest jak nigdzie indziej. Na koniec warto również zachwycić się wodospadem Ófærufoss, znajdującym się w kanionie, którego szerokość wynosi 600 metrów, a długość - 200 metrów. Ta szczelina erupcyjna zaskakuje swoją surowością i dziewiczym krajobrazem, doskonale obrazując ogromną potęgę tutejszej przyrody.
Spójrz w niebo
Planując wizytę na Islandii nie należy zapominać o zorzy polarnej, która jest prawdziwą wizytówką tego kraju. To zapierające dech w piersiach zjawisko spowodowane jest wchodzeniem cząstek słonecznych w pole magnetyczne Ziemi, jonizujących wysoko w atmosferze. Tańczące na islandzkim niebie barwy zieleni, fioletu, czerwieni, różu, pomarańczy i niebieskiego to spektakl, który po prostu trzeba zobaczyć.
Odwiedź tętniący życiem Reykjavik
Islandia zaprasza nie tylko do podziwiania wszechobecnej natury, ale też do odkrywania Reykjaviku. Chociaż miasto jest stolicą kraju, zachowuje kameralny i przyjazny charakter. Można tu łatwo poruszać się pieszo, a lokalni mieszkańcy są znani ze swojej otwartości i życzliwości. Reykjavik to miasto, w którym odbywa się wiele festiwali, znanych na arenie światowej. Do tego zbioru należy Iceland Airwaves, festiwal muzyczny Sónar oraz RIFF - Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Reykjaviku. Twórcy z wielu krajów zjeżdżają tu wtedy, by wspólnie celebrować święto kina i oddać się kulturalnym doznaniom. To jednak nie wszystko. Ci, którzy doceniają architekturę modernistyczną czy też w stylu pop-art, z pewnością się nie zawiodą. Przechadzając się po pełnym barw centrum, łatwo można zakochać się w skandynawskim klimacie.
Islandia to kraina zaskakująca na każdym kroku i bez wątpienia warto umieścić ją na liście podróżniczych marzeń. Bilety na połączenia z Warszawy do Reykjaviku-Keflaviku są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, w tym na stronie lot.com, w LOT Contact Center i w biurach LOT Travel.
Galeria zdjęć do pobrania: LINK
Źródło informacji: PLL LOT
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 11.12.2024, 14:53 |
Źródło informacji | PLL LOT |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Polska aplikacja MoodMon pomoże w leczeniu depresji i choroby afektywnej dwubiegunowej PAP
Polska aplikacja MoodMon zwyciężyła w międzynarodowym konkursie Bupa Eco-Disruptive 2024, którego celem jest wspieranie startupów tworzących innowacje dla systemu opieki zdrowotnej. Oprogramowanie, oparte na sztucznej inteligencji, pozwala monitorować osoby z problemami psychicznymi: nawracającą depresją i chorobą afektywną dwubiegunową.- 16.01.2025, 10:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Strategia ESG wspiera rozwój biznesu z korzyścią dla pracowników, społeczeństwa i środowiska PAP
Konsumenci, pracownicy, inwestorzy, a także instytucje regulacyjne zwracają coraz większą uwagę na wskaźniki środowiskowe, zaangażowanie społeczne i transparentność w biznesie. Zrównoważony rozwój powinien być elementem strategii firmy i wyznaczać długoterminowy kierunek działania. Pokazuje to przykład Opella, jednostki biznesowej Consumer Healthcare w Sanofi, która realizując konsekwentnie cele ESG, uzyskała niedawno certyfikat B Corp w Europie Środkowo-Wschodniej.- 15.01.2025, 10:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom