Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Porozumienie na Rzecz Dobrych Praktyk w Szczepieniach powołane w 2017 r. przez Instytut Ochrony Zdrowia, jako niezależna platforma ekspertów medycznych, osób związanych ze światem nauki oraz przedstawicieli organizacji pacjentów kształtuje merytoryczną dyskusję nt. szczepień ochronnych w przestrzeni publicznej oraz buduje zaufanie wokół szczepień. Jednym z obszarów zainteresowań inicjatyw jest zapewnienie optymalnej ochrony przeciw pneumokokom w populacji dzieci i młodzieży i dorosłych.
Założenia merytoryczne debaty:
Streptococcus pneumoniae jest jedną z najczęstszych przyczyn zachorowań na pozaszpitalne zapalenie płuc [PZP]. Pacjenci powyżej 65 r.ż. z chorobami przewlekłymi, czy zaburzeniami odporności mają dużo wyższe ryzyko zachorowania na pneumokokowe zapalenie płuc niż osoby zdrowe. Szczepienia przeciw pneumokokom dla dorosłych są wpisane do Programu Szczepień Ochronnych jako szczepienie zalecane, ale zarówno Światowa Organizacja Zdrowia jak i Ministerstwo Zdrowia rekomendują upowszechnianie szczepień przeciw pneumokokom oraz grypie w grupach ryzyka dorosłych.
W przypadku dzieci i młodzieży, należy zapewnić optymalną ochronę poprzez wybór szczepionki o najszerszym pokryciu stereotypów pneumokoka do realizacji powszechnych szczepień dzieci przeciw pneumokokom jak również zagwarantować ochronę przed Inwazyjną Chorobą Pneumokokową i pneumokokowym zapaleniem płuc dzieciom i młodzieży z grup ryzyka w wieku od 6 do 19 r.ż. oraz umożliwić dostęp do szczepionki o najszerszym możliwym pokryciu serotypów pneumokoka dla wszystkich dzieci urodzonych przedwcześnie.
Podczas debaty eksperci będą dyskutować o tym, w jaki sposób zapewnić optymalną ochronę przeciw pneumokokom dla osób dorosłych z grup ryzyka oraz w populacji dzieci i młodzieży. Debatę z udziałem: prof. Teresy Jackowskiej, konsultanta krajowego w dziedzinie pediatrii, dr hab. n. med. Ernesta Kuchara, przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Wakcynologii, prof. Adama Antczaka, Klinika Pulmonologii Ogólnej i Onkologicznej, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, dr. Michała Sutkowskiego, rzecznika prasowego KLRwP, prezesa Warszawskich Lekarzy rodzinnych Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce oraz dr n. med. Grażyny Cholewińskiej-Szymańskiej, mazowieckiego konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chorób zakaźnych, poprowadzi red. Renata Furman.
Organizator debaty:
Porozumienie na Rzecz Dobrych Praktyk w Szczepieniach
Więcej: https://szczepienia-ioz.pl/
Możliwość obejrzenia debaty:
Partnerzy debaty:
MSD Polska, Pfizer Polska, Sanofi Pasteur
Obecność na kanałach social media:
https://www.linkedin.com/company/42426882
KONTAKT:
Katarzyna Wolska
Koordynator projektów ds. promocji zdrowia
e-mail: katarzyna.wolska@ioz.org.pl
tel. 607 290 498
Źródło informacji: Instytut Ochrony Zdrowia
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.09.2021, 13:30 |
Źródło informacji | Instytut Ochrony Zdrowia |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Bez imienia, bez twarzy, z wielką misją - nowy projekt w sieci
W polskim internecie pojawiła się nowa, anonimowa postać, która działa w cieniu, ale z jasnym celem - szerzenie dobra w wyjątkowy sposób. Nie szuka rozgłosu, ale jej działania mogą zmienić to, jak patrzymy na wsparcie i empatię. Czy internet jest gotowy na coś takiego?- 19.12.2024, 13:16
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Biuro Prasowe kampanii „Dobro nie potrzebuje twarzy”
-
Image
Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym”: każdy powinien mieć łatwy dostęp do apteki PAP
Według danych Rejestru Aptek i GUS około 1,8 mln Polaków nie ma dostępu do apteki w swojej gminie. Dlatego Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym” zachęca do międzyśrodowiskowego dialogu z myślą o pacjentach – to główny wniosek konferencji pt. „Apteka dla Pacjenta - nierówny dostęp do leków i opieki farmaceutycznej w samorządach. Jeden problem - wiele perspektyw”.- 19.12.2024, 11:29
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Rugby na polskiej wsi - Rebel Kocmyrzów-Luborzyca
- 18.12.2024, 12:31
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Klub Rebel Kocmyrzów-Luborzyca