Pobierz materiał i Publikuj za darmo

7 sierpnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbyło się śniadanie prasowe, podczas którego zaprezentowany został program Drugiej Edycji Centralnego Klubu Pacjenta organizowany 24 września 2024 r. w Katowicach.
Prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”, Katarzyna Kucia-Garncarczyk, przedstawiła agendę drugiej edycji wydarzenia:
„Centralny Klub Pacjenta to ogólnopolskie święto profilaktyki, które zrzesza wiele instytucji i organizacji pacjenckich, przez co stwarza możliwość skorzystania z szerokiej oferty badań, porad, rozmów”.
Uczestnicy będą mogli skorzystać z 35 stanowisk z bezpłatnymi badaniami, 18 stanowisk edukacyjnych, 28 punktów eksperckich, ale również wziąć udział w wykładach, w tym prof. Andrzeja Bochenka i warsztatach prowadzonych przez Iwonę Pavlović, Roberta i Justynę Korzeniowskich oraz DJ Wikę.
W trakcie śniadania prasowego, Maciej Biskupski, wiceprezydent Katowic, podkreślił znaczenie wydarzenia:
„Dziękujemy za włączenie nas w Centralny Klub Pacjenta 2024, czujemy konieczność wspierania projektów profilaktycznych w Katowicach. To co wydarzyło się w ubiegłym roku - frekwencja imprezy, pokazuje się potrzebna jest taka inicjatywa”.
Katarzyna Adamek, dyrektor Śląskiego Oddziału NFZ, zwróciła uwagę na rolę profilaktyki zdrowotnej:
„Działania Fundacji "Z sercem do pacjenta" wpisują się w misję NFZ. NFZ współpracuje z Fundacją, ponieważ zależy nam nie tylko na zabezpieczaniu usług medycznych, ale także na profilaktyce. Fundacja dociera do obszarów wykluczonych zdrowotnie i promuje zdrowy styl życia. W tym roku podawajmy swoje zaangażowanie w Centralny Klub Pacjenta”.
Paweł Kaźmierczak, członek Rady Fundacji, podkreślił zaangażowanie w promocję zdrowia:
„Żyjemy w czasach postępu medycyny. Zwykle mówimy o medycynie naprawczej, która w ostatnich latach przeżywa ogromny postęp. My zauważyliśmy, że aspekt profilaktyczny umknął uwadze, dlatego powołaliśmy Fundację. Takie inicjatywy jak Centralny Klub Pacjenta to działania na rzecz jakości życia, które jest coraz to dłuższe”.
Organizatorzy zapraszają do skorzystania z 35 stanowisk oferujących różnorodne badania.
"Zejdź z fotela, przyjdź do nas! W zeszłym roku przebadaliśmy ponad 6000 uczestników CKP. W tym roku planujemy dodatkowo punkty konsultacyjne, które pozwolą na interpretację wykonanych badań. Dostępni będą specjaliści z różnych dziedzin medycyny, punkty m.in. z poradami farmaceutycznymi i lekowymi" - apelowała Agnieszka Lizak, dyrektor ds. pielęgniarstwa, American Heart of Poland.
Centralny Klub Pacjenta jest objęty honorowym patronatem przez: Wicemarszałek Sejmu Monikę Wielichowską, Minister Zdrowia, Minister Sportu i Turystyki, Narodowy Fundusz Zdrowia, Minister ds. Polityki Senioralnej Marzenę Okła-Drewnowicz, Rzecznika Praw Pacjenta, Marszałka Województwa Śląskiego, Wojewodę Śląskiego, Prezydenta Katowic, Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię, Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych, Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne oraz Naczelną Izbę Aptekarską.
Źródło informacji: Fundacja „Z sercem do Pacjenta”
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 08.08.2024, 10:38 |
Źródło informacji | Fundacja „Z sercem do Pacjenta” |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Rzecznik Praw Pacjenta: Polska prezydencja w UE zabiega o przyjęcie Europejskiej Karty Praw Pacjenta PAP
Europejska Karta Praw Pacjenta jako dokument społeczny wypracowany przez organizacje pacjentów jest znany od ponad dwóch dekad. Polska w czasie prezydencji w Radzie Unii Europejskiej zainicjowała konsultacje w sprawie zmiany tego dokumentu w obowiązujący w całej Wspólnocie akt prawny - wskazał Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta, który wspólnie z Ministerstwem Zdrowia prowadzi prace w tej sprawie. Konsultacje europejskie odbywają się na X Kongresie Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach.- 14.03.2025, 12:06
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Ligol - nasz największy
Ligol to najpopularniejsza polska odmiana jabłek. Powstała ze skrzyżowania Golden Delicious i Linda. Jest dużym, twardym jabłkiem o słodko-kwaskowatym smaku. Odmiana odgrywa istotną rolę w polskim sadownictwie. Ligol jest wykorzystywany także do produkcji soków. Nie jest eksportowany na rynki zachodnie. Polecany w marcu, w ramach propagowania konsumpcji i bogactwa odmianowego, które wyróżnia polskie sadownictwo. Tym bardziej cieszy fakt, że coraz więcej Polaków je jabłka regularnie [Kantar Polska, styczeń 2025].- 13.03.2025, 10:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych
-
Image
Regularne spożywanie jabłek to prosty sposób na poprawę zdrowia - twierdzi tak dwóch na trzech Polaków
Badania wykazują, że osoby, które regularnie spożywają jabłka, mają większą szansę na dłuższe życie. Jabłka obniżają ryzyko chorób serca, cukrzycy i otyłości. Dwie trzecie Polaków docenia ich walory zdrowotne. Tym istotniejsze jest dziś budowanie nawyków tej regularności. Bo jak to mówią: „jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”.- 13.03.2025, 10:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ