Newsletter

Badanie: w mniejszych miastach Małopolski wzrosła świadomość problemu smogu

28.06.2018, 14:52aktualizacja: 28.06.2018, 14:52

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

W dwóch ostatnich latach świadomość istnienia problemu smogu w mniejszych miastach Małopolski wzrosła z 36 do 60 proc. – wynika z badań przeprowadzonych na zamówienie Krakowskiego Alarmu Smogowego i zaprezentowanych dziennikarzom w czwartek.

Zgodnie z wynikami badań problem smogu dostrzegają zarówno mieszkańcy miast, jak i wsi. Niemal wszyscy popierają zdecydowane działania antysmogowe, a większość Małopolan krytycznie ocenia, co w tej kwestii robią ich lokalne władze. Najpoważniejszym jednak problemem jest – mówiła w czwartek dziennikarzom Anna Dworakowska z Krakowskiego Alarmu Smogowego – przekonanie, że zanieczyszczone powietrze jest głównie problemem miast.

Tegoroczne badanie KAS miało sprawdzić, co przez dwa lata udało się zrobić w sferze edukacji i budowy świadomości problemu.

Jak zwróciła uwagę Dworakowska, wyniki ankiet wskazują, że wzrostowi świadomości mieszkańców mniejszych miast na ogół nie towarzyszą zdecydowane działania władz samorządowych. Te są oceniane krytycznie, najlepiej jest pod tym względem w Krakowie, gdzie 40 proc. mieszkańców uważa, że działania podejmowane przez lokalne władze są wystarczające. "W dwóch ostatnich latach świadomość istnienia problemu smogu w mniejszych miastach Małopolski wzrosła z 36 do 60 proc." - mówiła wskazując na wyniki badania.

Badania zdiagnozowały też problem z małopolską uchwałą antysmogową, który – zdaniem przedstawicieli Krakowskiego Alarmu Smogowego – wymaga rozwiązania. 70 proc. ankietowanych deklaruje, że słyszało o uchwale, ale tylko co piąty wie, co się w niej znajduje. (PAP)

bko/ amac/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.06.2018, 14:52
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ