Newsletter

Astronergy stale doskonali produkty TOPCon typu n

29.11.2022, 09:48aktualizacja: 29.11.2022, 09:51

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Astronergy
PR Newswire/Astronergy

HANGZHOU, Chiny, 29 listopada 2022 r. /PRNewswire/ -- Pojawienie się na rynku fotowoltaiki różnorodnych nowych ogniw typu n wymusza na wszystkich spółkach z branży rozwiązywanie coraz to nowych problemów technicznych, powiedział Sheng He – dyrektor działu badań i rozwoju spółki Astronergy 23 listopada podczas wirtualnej konferencji zorganizowanej przez TaiyangNews. Jego wypowiedź była jasnym przesłaniem, że spółka Astronergy pracuje nad nowymi produktami TOPCon typu n.

Tegoroczna trzydniowa konferencja poświęcona wysoko wydajnym technologiom solarnym High Efficiency Solar Technologies 2022, w której udział wzięli eksperci branży fotowoltaiki, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W imieniu spółki Astronergy dyrektor Sheng He przeprowadził prezentację poświęconą trendom w technologii wysoko wydajnych ogniw i modułów TOPCon typu n.

Jak powiedział podczas konferencji, konieczność zwiększenia wydajności powoduje znaczące spowolnienie rozwoju technologii ogniw PERC oraz przyspieszenie tempa działalności badawczo-rozwojowej w obszarze ogniw następnej generacji, takich jak TOPCon, HJT i TBC.

W świetle prezentacji, nadal nie udało się pokonać ograniczeń technologii TOPCon związanych ze zwiększeniem sprawności optycznej, zmniejszeniem grubości płytek krzemowych, powierzchni instalacji oraz poprawą pojemności ogniw. Jako pionier w masowej produkcji modułów TOPCon spółka Astronergy poczyniła znaczne postępy i osiągnęła znakomite wyniki w tworzeniu cieńszych płytek krzemowych o wyższej wydajności.

Moduły ASTRO N z serii TOPCon wyróżniają się na tle innych produktów ze względu na duży rozmiar płytek krzemowych typu n, zastosowanie technologii SMBB z ogniwami ciętymi, wzmocnienie krawędzi ogniw oraz bardziej odporną obudowę.

Moduły ASTRO N, charakteryzujące się wysoką sprawnością, wydajnością, niezawodnością, niskim spółczynnikiem podatności na zużycie oraz długim okresem gwarancji, zostały wyróżnione nagrodą PVEL, TÜV Rheinland i wieloma innymi.

Spółka Astronergy dostarczyła pierwszą dużą partię modułów 156 MW TOPCon na potrzeby projektu realizowanego w niemieckim Prignitz, który jest pierwszym i największym w Europie projektem opartym na modułach fotowoltaicznych typu n. Od czerwca do listopada tego roku w krajach europejskich sprzedano ponad 35000 sztuk modułów TOPCon typu n, które zdobyły powszechne uznanie. Znakomita część modułów TOPCon sprzedanych do innych krajów również spotkała się z pozytywnymi opiniami klientów.

Produkowany obecnie moduł ASTRO N charakteryzuje się wydajnością zwiększoną o 22,5%, a Bloomberg uznał spółkę Astroenergy za najlepszego dostawcę modułów.

Realizując misję zbudowania zrównoważonego i zeroemisyjnego świata opartego na energii słonecznej, spółka Astronergy zamierza zaangażować wszystkie posiadane zdolności w rozwój zaawansowanych technologii umożliwiających doskonalenie produkowanych ogniw TOPCon typu n, stworzenie rezerw technologicznych dla produkcji nowych rodzajów ogniw oraz dostarczanie doskonalszych produktów klientom z całego świata.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1955984/image_5024444_10797417.jpg

Źródło: Astronergy

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.11.2022, 09:48
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ