Pobierz materiał i Publikuj za darmo

BSA Global Cloud Computing Scorecard 2018 to już czwarta edycja jedynego na świecie badania, które ocenia stopień gotowości wybranych krajów do dalszego rozwoju usług w chmurze. Każdy z 24 krajów został oceniony w siedmiu zasadniczych obszarach mających krytyczne znaczenie dla rozwoju globalnie zintegrowanego rynku technologii cloud computing: ochrona danych, bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, cyberprzestępczość, własność intelektualna, interoperacyjność technologiczna i harmonizacja prawa, wolny handel oraz infrastruktura IT.
Jak wynika z raportu, większość krajów nie ustaje w doskonaleniu swojego środowiska prawnego w celu wspierania technologii przetwarzania w chmurze, jednak niektóre rynki nadal pozostają w tyle. Ranking otwierają Niemcy (3. miejsce w 2016 roku) głównie dzięki skutecznej polityce w zakresie cyberbezpieczeństwa, a także promocję wolnego handlu. Na drugim miejscu znalazła się Japonia (1. miejsce w 2016 roku), na trzecim Stany Zjednoczone (2. miejsce w 2016 roku). Zestawienie zamykają m.in. Rosja, Chiny, Indonezja i Wietnam.
Polska została doceniona m.in. za aktualne przepisy regulujące kwestie podpisu i handlu elektronicznego oraz cyberbezpieczeństwa, co stanowi dobrą platformę do promocji chmury i tym samym gospodarki cyfrowej. Według rankingu Polska ma także bardzo dobry system prawny chroniący własność intelektualną, choć istnieją pewne luki w egzekwowaniu praw autorskich. W analizie podkreślono także dobre, jednoznaczne zasady dotyczące odpowiedzialności dostawców usług Internetowych. Ponadto, Polska aktywnie promuje i wspiera innowacje oraz prowadzi niedyskryminacyjną politykę w zakresie zamówień publicznych.
Pełna klasyfikacja 24 państw i szczegółowe wyniki rankingu dostępne są pod adresem: cloudscorecard.bsa.org/2018/index
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 05.03.2018, 12:36 |
Źródło informacji | BSA |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Producenci cementu: dla przemysłu 2034 rok jest naprawdę pojutrze
Polska branża cementowa jest gotowa do wdrożenia technologii CCS (wychwytywania, transportu i magazynowania CO2), jednak są to inwestycje wiążące się z ogromnymi kosztami - rzędu kilkunastu miliardów PLN dla całego sektora. Dlatego konieczne są stabilne ramy legislacyjne, które pozwolą na wdrożenie technologii CCS w przemyśle oraz stworzenie sieci przesyłowej wraz z miejscami magazynowania CO2.- 08.04.2025, 17:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: SPC
-
Montran rozszerza dostęp do swoich usług wsparcia w zakresie płatności natychmiastowych SEPA na całą Europę
- 08.04.2025, 16:40
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
SERMATEC gospodarzem wydarzenia Corporate Salon w Atenach zorganizowanego z myślą o wzmocnieniu współpracy europejskiej
- 08.04.2025, 09:34
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ