Newsletter

Do 2020 r. ponad 100 fabryk Procter & Gamble wyeliminuje wysyłanie odpadów produkcyjnych na wysypiska śmieci

08.02.2017, 15:59aktualizacja: 08.02.2017, 15:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fabryka Gillette w Łodzi fot.1
Fabryka Gillette w Łodzi fot.1
Procter & Gamble ogłasza dodatkowe inwestycje z obszaru recyclingu i ponownego wykorzystania surowców. Do 2020 r. w zakładach produkcyjnych firmy na całym świecie wyeliminowane zostaną odpady produkcyjne. W praktyce oznacza to o 650 tysięcy ton odpadów produkcyjnych rocznie mniej. Już teraz żadna z fabryk Procter & Gamble w Polsce nie wysyła odpadów na składowiska.

P&G rozpoczęło proces dostosowywania swoich zakładów produkcyjnych do norm wyznaczonych w misji "Zero Odpadów" w 2007 r. Obecnie 56% fabryk firmy na świecie uzyskało ten status. W ciągu kolejnych czterech lat P&G planuje wprowadzić to podejście we wszystkich pozostałych zakładach produkcyjnych, co oznacza wyeliminowanie bądź ponowne wykorzystanie 650 tysięcy ton odpadów rocznie. To prawie tyle samo, ile waży 350 tysięcy średniej wielkości aut przeznaczonych do składowania na wysypiskach śmieci.

Żeby osiągnąć ten cel, firma planuje przyjmować do swoich fabryk wyłącznie takie materiały, które po przetworzeniu na produkt końcowy wygenerują jedynie odpady odnawialne, tzn. takie, które będzie można poddać recyklingowi w fabryce, lub będą nadawać się do ponownego wykorzystania przy użyciu alternatywnych metod w ramach współpracy z partnerami firmy.

Fabryki w Polsce spełniają już najwyższe standardy w dziedzinie zarządzania odpadami

Wszystkie fabryki firmy w Polsce: fabryka Gillette w Łodzi, fabryka kosmetyków do pielęgnacji skóry w Aleksandrowie Łódzkim, centrum dystrybucyjne w Sochaczewie, a także warszawska fabryka pieluszek Pampers osiągnęły już status "Zero Odpadów". Tym samym nie wysyłają na wysypiska śmieci żadnych odpadów produkcyjnych.

"Fabryki P&G w Polsce w znaczącym stopniu przyczyniają się do realizacji naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Powstające w nich odpady produkcyjne poddawane są recyklingowi i używane do produkcji przedmiotów codziennego użytku, np. w łódzkiej fabryce Gillette odpady z tworzyw sztucznych przetwarzane są na plastikowe pojemniki, doniczki oraz elementy wieszaków na ubrania. Odpady z warszawskiej fabryki Pampers po przetworzeniu służą dłużej w postaci kartonów, białego papieru, folii ogrodniczej, budowlanej oraz doniczek. Z kolei fabryka kosmetyków do pielęgnacji skóry w Aleksandrowie Łódzkim posiada własną oczyszczalnię ścieków" - powiedziała Geraldine Huse, prezes Zarządu Procter & Gamble w Europie Centralnej, w tym w Polsce.

Więcej informacji na temat zobowiązań P&G z dziedziny ekologii można znaleźć na stronie: http://us.pg.com/sustainability/environmental-sustainability/focused-on/waste.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 08.02.2017, 15:59
Źródło informacji Procter & Gamble
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii