Newsletter

EDF Fenice i Teksid Iron Poland uruchamiają pierwszy projekt efektywności energetycznej

16.06.2016, 14:24aktualizacja: 16.06.2016, 14:24

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Start pierwszego projektu efektywności energetycznej w odlewni żeliwa Teksid Iron Poland w Skoczowie to kontynuacja współpracy, która od lat przynosi korzyści obu firmom.

Teksid Iron Poland, jedna z największych odlewni żeliwa w Europie Środkowo-Wschodniej wchodząca w skład Grupy Teksid oraz EDF Fenice, spółka świadcząca usługi energetyczne dla przemysłu, będąca częścią Grupy EDF, uruchomiły pierwszy wspólny projekt efektywności energetycznej.

Projekt efektywności energetycznej wdrożony przez EDF Fenice w skoczowskim zakładzie polega

na zagospodarowaniu ciepła odpadowego z procesu technologicznego Teksid Iron Poland w celu uzyskania ciepłej wody użytkowej. Na dzień dzisiejszy instalacje odzysku pozwalają na pokrycie ok. 40% kompletnego zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową. Pozostała ilość ciepłej wody produkowana jest nadal w kotłowni gazowej.

W bieżącym roku EDF Fenice planuje II etap wdrażania projektów efektywności energetycznej na obszarze Teksid Iron Poland, polegający na zwiększeniu do 60% wykorzystania ciepła odpadowego. Docelowo planowane jest całkowite wyeliminowanie wody ogrzewanej w tradycyjny sposób.

W myśl podpisanych porozumień EDF Fenice przejmuje na siebie pełną odpowiedzialność począwszy

od wstępnych koncepcji, poprzez realizację, do finasowania przedsięwzięcia włącznie gwarantując osiąganie rezultatów założonych w projekcie. Tym samym Teksid Iron Poland, nie angażując swoich środków finansowych i nie ponosząc ryzyk związanych z realizacją projektu, osiąga zakładane efekty oszczędnościowe.

Ponadto projekt efektywności energetycznej został zgłoszony przez EDF Fenice do przetargu na przyznanie białych certyfikatów, organizowanego przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE), co zapewne spowoduje, iż przedsięwzięcie będzie jeszcze bardziej efektywne ekonomicznie.

Implementacja projektu jest kolejnym krokiem w modernizacji skoczowskiej odlewni, który pozwoli na poprawę jej produktywności na bardzo konkurencyjnym rynku odlewniczym. Jego realizacja zaowocuje redukcją kosztów dla Klienta poprzez zmniejszenie zużycia gazu oraz przyczyni się do ograniczenia emisji CO2 do atmosfery.

EDF Fenice, to spółka z Grupy EDF, w 100% należąca do Edison SpA, zapewniająca swoim Klientom dostosowane do ich potrzeb rozwiązania efektywnościowe (projekty efektywności energetycznej) i usługi środowiskowe mające na celu ograniczenie zużycia energii i wpływu na środowisko. Oferuje szeroki zakres wiedzy specjalistycznej od auditów, projektowania, poprzez montaż, do finansowania projektów efektywności energetycznej włącznie. Posiadająca 20-letnie doświadczenie firma EDF Fenice jest głównym graczem na rynku świadczenia usług multienergetycznych, gwarantującym efektywne i profesjonalne wykonanie realizowanych przedsięwzięć. EDF Fenice działa w 80 jednostkach we Włoszech, Polsce, Hiszpanii i Rosji, zatrudniając ponad 2000 osób i generując 387 milionów euro skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży za rok 2015.

Teksid Iron Poland, odlewnia żeliwa mieszcząca się w Skoczowie (ok. 80 km od Krakowa i 10 km od granicy z Republiką Czeską) należy do włoskiej Grupy Teksid, lidera w produkcji żeliwa dla przemysłu motoryzacyjnego. Dziś jest częścią Fiat Chrysler Automobiles, siódmego na świecie pod względem wielkości producenta samochodów. Skoczowski zakład zajmuje powierzchnię ok. 120.000 m2 (61.000 m2 pod dachem). Specjalizuje się w produkcji żeliwa szarego i żeliwa sferoidalnego.

EDF Fenice

Via Acqui 86

10098 Rivoli (TO) Italy

www.edf-fenice.com

www.teksid.com

KONTAKT:

Jaroslaw Piątek

Marketing Manager - EDF Fenice Poland

tel. +48 33 813 25 56

e-mail: jaroslaw.piatek@fenice.com.pl

-

Daria Zamarska

Senior Marketing Assistant - EDF Fenice Poland

tel. +48 669 111 740

e-mail: daria.zamarska@fenice.com.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.06.2016, 14:24
Źródło informacji TBT i Wspólnicy
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ