Pobierz materiał i Publikuj za darmo
BETHESDA, Md. i TOKIO --(BUSINESS WIRE)-- Enviva Partners, LP (NYSE: EVA) („Enviva”), ogólnoświatowa spółka energetyczna wykorzystująca nowe źródła energii, specjalizująca się w pozyskiwaniu energii z biomasy drzewnej wytwarzanej w sposób zrównoważony oraz tokijska spółka Electric Power Development Co., Ltd. (TYO: 9513) („J-Power”) podpisały porozumienie w sprawie długoterminowych i realizowanych na dużą skalę dostaw biomasy drzewnej wytwarzanej w sposób zrównoważony. Biomasa wytwarzana przez zakłady produkcyjne Enviva w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych trafi do opalanych węglem, japońskich elektrowni J-Power. Porozumienie ma na celu opracowanie realistycznego i finansowanego z nakładów inwestycyjnych planu, w ramach którego Enviva stworzy nową infrastrukturę umożliwiającą wyprodukowanie i dostarczenie aż do 5 mln ton metrycznych peletu drewnianego, który trwale zastąpią węgiel w elektrowniach J-Power, co z kolei znacząco ograniczy poziom emisji gazów cieplarnianych. Porozumienie zapewnia ramy zwiększenia znaczenia biomasy jako odnawialnego i zrównoważonego źródła energii i wesprze J-Power w realizacji „błękitnej misji”, jaką jest osiągnięcie celu neutralności węglowej do 2050 r.
Niniejszy komunikat prasowy zawiera multimedia. Pełna wersja komunikatu dostępna jest pod adresem: https://www.businesswire.com/news/home/20211116006425/en/.
„Zmiany klimatyczne to ogólnoświatowe wyzwanie wymagające globalnego rozwiązania. Enviva dysponuje udokumentowanym doświadczeniem w dostarczaniu niezawodnych, skalowalnych i zrównoważonych produktów, które umożliwiają wytwórcom energii i zakładom przemysłowym z całego świata znaczące i dogłębne ograniczenie emisji w procesach produkcji energii ‒ powiedział Thomas Meth, współzałożyciel i wiceprezes działu sprzedaży i marketingu Enviva. - Cieszymy się, że nasza współpraca z J-Power może pomóc wiodącej, japońskiej spółce energetycznej w osiągnięciu celów klimatycznych dzięki dostępowi do niezawodnego źródła energii podstawowej, uzupełniającego źródła energii wiatrowej i słonecznej”.
W kwietniu Japonia, trzecia co do wielkości gospodarka na świecie, niemal podwoiła przewidziany na 2030 r. cel ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 40%, w porównaniu z 26% w 2013 r., tym samym dołączając do innych państw odchodzących od węgla i paliw kopalnych w celu przyspieszenia wysiłków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Aby jeszcze skuteczniej realizować przyjętą przez rząd politykę dekarbonizacji, J-Power ‒ spółka dysponująca elektrowniami opalanymi węglem o łącznej mocy wytwórczej 8,4 gigawatów ‒ ogłosiła niedawno wdrożenie szeregu planów, w tym stopniowego wycofywania z eksploatacji przestarzałych elektrociepłowni oraz współspalania biomasy lub amoniaku.
W ramach zawartego porozumienia spółki wspólnie dokonają wyboru najbardziej zrównoważonych i ekonomicznie opłacalnych środków wykorzystania potencjału, jaki drzemie w projektach zakładających przejście z węgla na biomasę, między innymi zagwarantowania dostaw, odbierania ich w porcie, logistyki związanej z dostarczaniem i składowaniem oraz oszacowania ryzyka gospodarczego. Inwestycja wykorzysta potencjał istniejących elektrowni węglowych J-Power poprzez zmianę ich przeznaczenia w drodze konwersji, co prawdopodobnie sprawi, że staną się one elektrowniami w całości lub częściowo opalanymi biomasą.
Przekształcenie istniejących elektrowni węglowych w elektrownie opalane biomasą wytwarzaną w sposób zrównoważony to najszybszy i najskuteczniejszy sposób na zmniejszenie ilości gazów cieplarnianych wytwarzanych przez zakład o ponad 80 procent, przy jednoczesnym utrzymaniu miejsc pracy w obrębie całego łańcucha dostaw. Projekty zakładające przejście z węgla na biomasę pozwalają zakładom wcześniej opalanym węglem na kontynuowanie działalności w bardziej opłacalny sposób i przy zachowaniu dotychczasowej infrastruktury dostaw, wytwarzania energii i sieci energetycznej. W przeciwieństwie do energii wiatrowej i słonecznej energia pozyskiwana z biomasy nie jest zależna od rozbudowy sieci.
„Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca ze spółką Enviva, posiadającą udokumentowane doświadczenie w zrównoważonym i niezawodnym dostarczaniu biomasy, znacząco umocni działania podejmowane przez J-Power na rzecz osiągnięcia neutralności węglowej. Dzięki połączeniu wysoko wydajnej technologii J-Power, umożliwiającej korzystanie z paliw stałych oraz globalnych zdolności Enviva w zakresie dostaw, spełniamy oczekiwania społeczne dotyczące osiągnięcia neutralności węglowej oraz dajemy gwarancję stabilnych dostaw energii” ‒ powiedział Shinsuke Suzuki, dyrektor naczelny Działu Energii Cieplnej i Budowania Wartości J-Power.
Biomasa dostarczana przez Enviva na mocy porozumienia będzie spełniać aktualnie obowiązujące w Unii Europejskiej wymogi w zakresie zrównoważonego rozwoju, które odnoszą się do utrzymania i długoterminowej poprawy kondycji zasobów leśnych, ich rozwoju i wydajności. Obowiązujące w UE standardy zrównoważonego rozwoju obejmują gwarancję, że biomasa pochodzi wyłącznie z zasobów leśnych zarządzanych w sposób zrównoważony, poddawanych regeneracji zapewniającej stabilność lub wzrost zasobów węgla, oraz że pozyskiwanie surowców z zasobów leśnych odbywa się w sposób zgodny z prawem i uniemożliwia pozyskiwanie ich z obszarów chronionych ze względu na jakość gleby i bioróżnorodność.
W bieżącym roku Enviva podjęła Zobowiązanie w kwestii zeroemisyjności netto, które przyczyni się do ograniczenia, wyeliminowania bądź skompensowania bezpośredniej, generowanej przez spółkę emisji do 2030 r.. Enviva przyjęła nowatorskie i ulepszone procedury obniżania emisji w formie inwestycji w projekty skutkujące rzeczywistym, dodatkowym i zweryfikowanym przez podmiot trzeci ograniczeniem emisji netto, będące częścią ambitnego planu zmniejszenia poziomu emisji z paliw kopalnych i poprawy wydajności energetycznej.
Więcej informacji na temat planów i celów Enviva dotyczących zeroemisyjności netto można znaleźć tutaj. Więcej informacji dotyczących „błękitnej misji 2050” J-Power można znaleźć tutaj.
Enviva
Enviva (NYSE: EVA) przekształca zasoby naturalne i włókno drzewne w formę możliwą do przetransportowania, mianowicie: pelet drewniany. Enviva sprzedaje większość produkowanego peletu drewnianego w ramach długoterminowych kontraktów typu take-or-pay-off (z gwarantowaną wartością zakupu) zawieranych z wiarygodnymi kontrahentami ze Zjednoczonego Królestwa, Unii Europejskiej i Japonii. Enviva posiada i prowadzi 10 zakładów o mieszanych zdolnościach produkcyjnych wynoszących około 6,2 mln ton metrycznych rocznie, mieszczących się w Wirginii, Karolinie Północnej, Karolinie Południowej, Georgii, Florydzie i Mississippi. Ponadto, Enviva eksportuje pelet drewniany za pośrednictwem terminali morskich w Porcie Chesapeake w stanie Wirginia, Porcie Wilmington w Karolinie Północnej i Porcie Pascagoula w stanie Mississippi, a także korzystając z portów morskich obsługiwanych przez podmioty zewnętrzne w Savannah w stanie Georgia, Mobile w stanie Alabama i Panama City na Florydzie.
Więcej informacji o Enviva można znaleźć na stronie envivabiomass.com. Zapraszamy również do śledzenia profilów spółki Enviva w mediach społecznościowych @Enviva.
Electric Power Development Co., Ltd. (J-Power)
Electric Power Development Co., Ltd. (J-Power) jest japońską spółką zajmującą się wytwarzaniem i hurtową sprzedażą energii. J-Power dysponuje zdolnościami do wytwarzania energii w 97 zakładach rozmieszczonych na terytorium Japonii wynoszącymi 18.250 megawatów (MW). Udział energii wodnej w ogólnej produkcji energii wynosi około 47%, a energii cieplnej około 50%. J-Power buduje zakłady oparte na energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, między innymi energii wiatrowej i geotermalnej; planuje również zwiększenie zdolności produkcyjnych do 1.500 MW do roku 2025. Zdolności produkcyjne 33 zakładów J-Power znajdujących się w innych państwach, między innymi w Tajlandii, Stanach Zjednoczonych i Chinach, wynoszą 6.544 MW.
26 lutego 2021 r. firma J-Power przedstawiła „błękitną misję 2050” oraz przyjęła cel ograniczenia emisji dwutlenku węgla do 2030 r. o 40% w porównaniu do poziomu średniej, trzyletniej emisji rzeczywistej z lat 2017-2019, a także cel osiągnięcia zeroemisyjności netto (neutralności węglowej) do 2050 r.. Mapa drogowa obejmuje przejście z węgla na bezemisyjny wodór oraz rozbudowę sieci energetycznej stanowiącej kluczową infrastrukturę w Japonii.
Uwaga dotycząca wypowiedzi prognozujących
Informacje zawarte w niniejszym komunikacje oraz wszelkiego rodzaju ustnych oświadczeniach składanych w związku z nim obejmują „wypowiedzi prognozujące” w rozumieniu rozdziału 27A Ustawy o papierach wartościowych z 1933 r. [Securities Act of 1933] wraz ze zmianami oraz rozdziału 21E Ustawy o giełdzie papierów wartościowych z 1934 r. [Securities Exchange Act of 1934] wraz ze zmianami. Wszystkie oświadczenia, oprócz ujętych w niniejszym komunikacje oświadczeń dotyczących sytuacji bieżącej lub faktów historycznych, odnoszące się do przyszłych inwestycji, a także strategii, działalności, kondycji finansowej, szacowanych dochodów i strat, prognozowanych kosztów, perspektyw, planów i możliwości zarządzania mają charakter wypowiedzi prognozujących. Następujące wyrażenia użyte w niniejszym komunikacie, w tym we wszelkich oświadczeniach ustnych składanych w związku z nim: „mogłoby”, „powinno”, „będzie”, „może”, „uważa się”, „przewiduje się”, „zamierza”, „szacuje”, „planuje” i ich formy przeczące, a także inne wyrażenia o zbliżonym charakterze, wskazują na wypowiedzi prognozujące, przy czym nie wszystkie takie wypowiedzi muszą zawierać powyższe wyrażenia. Wypowiedzi prognozujące oparto na aktualnych oczekiwaniach i założeniach organów zarządzających dotyczących przyszłych zdarzeń oraz na aktualnie dostępnych informacjach, co do skutku i czasu wystąpienia przyszłych zdarzeń. O ile przepisy prawa nie stanowią inaczej, Eviva odstępuje od obowiązku weryfikowania lub uaktualniania jakichkolwiek wypowiedzi prognozujących, w tym wypowiedzi, o których mowa w bieżącym akapicie, tak aby odzwierciedlały zdarzenia czy okoliczności, które nastąpiły po ich wydaniu. Enviva pragnie zaznaczyć, że przedmiotowe wypowiedzi prognozujące są obarczone czynnikami ryzyka i niepewności, większości których Eviva nie jest w stanie przewidzieć i kontrolować.
Wersja źródłowa niniejszej informacji prasowej dostępna jest w serwisie businesswire.com pod adresem: https://www.businesswire.com/news/home/20211116006425/en/.
Źródło: Enviva Partners, LP
KONTAKT:
Enviva
Maria Moreno
e-mail: media@envivabiomass.com
tel. +1-301-657-5560
-
J-Power
tel. +81-3-3546-2211
Źródło informacji: Business Wire
Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 17.11.2021, 15:05 |
Źródło informacji | Business Wire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |