Newsletter

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2021

16.07.2021, 11:39aktualizacja: 16.07.2021, 11:55

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Agencja Rozwoju Gdyni
Fot. Agencja Rozwoju Gdyni
Tegoroczna edycja Forum Gospodarki Morskiej Gdynia będzie edycją jubileuszową - to już 20 lat, odkąd po raz pierwszy w Gdyni spotkali się eksperci branży morskiej, by dyskutować o kierunkach rozwoju, zagrożeniach i potencjale polskiej gospodarki morskiej.

Forum, będące rzeczywistą platformą biznesu o randze najważniejszego tego typu wydarzenia w kraju, po raz kolejny dostosowuje się do wymagań, jakie stawia branża. W tegorocznej edycji dotychczasowe panele dyskusyjne ulegają zmianie w taki sposób, by ich tematyka obejmowała najaktualniejsze trendy, wydarzenia i wyzwania, jakie stawia dzisiaj globalna gospodarka. Przemysł Stoczniowy, Porty i Logistyka, Biznes w Żeglarstwie, Shipping oraz Offshore Wind - pod takimi hasłami będą się odbywały tegoroczne dyskusje, prowadzone w Gdyni. Zagadnienia, przypisane poszczególnym panelom, pozwolą na szerszą analizę możliwości oraz wyzwań, które stawiają przed polskimi przedsiębiorstwami sektora morskiego dynamicznie zmieniające się światowe trendy oraz ich tło geopolityczne. Perspektywa zawirowań, związanych z sytuacją pandemiczną na świecie - to między innymi z tym globalna, ale także polska gospodarka morska będą musiały sobie poradzić w najbliższym czasie.

Podjęcie tych kwestii podczas tegorocznego Forum Gospodarki Morskiej Gdynia ma być impulsem do szerokiej dyskusji wskazującej optymalne kierunki rozwoju sektora gospodarki morskiej w Polsce. Strategicznym celem FGM Gdynia jest wskazanie rozwiązań dla zdecydowanego otwarcia polskiej gospodarki morskiej na światową rewolucję cyfrową i ułatwienie polskim firmom wejścia w rozwój technologii 4.0 niezbędnych do skutecznego konkurowania na rynkach zagranicznych.

Jednym z najważniejszych walorów Forum jest to, że jest przygotowywane w ścisłej współpracy zarówno z teoretykami, jak i praktykami branży morskiej, w tym ze środowiskiem morskim, instytucjami akademickimi oraz licznymi partnerami biznesowymi.

Zaproszeni goście specjalni, a także liderzy poszczególnych paneli, zapewnią wysoki merytoryczny poziom prowadzonych debat. Tegoroczne Forum to ponad 30 prelegentów, a wśród nich przedstawiciele wszystkich największych portów w Polsce, zarządzający i właściciele przedsiębiorstw branży morskiej z Polski i z krajów europejskich.

Forum odbędzie się w dniach 7-8 października 2021 roku, w Centrum Konferencyjnym Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98.

Udział w Forum jest bezpłatny.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.forum.gdynia.pl.

KONTAKT:

Agencja Rozwoju Gdyni Sp. z o.o.

Maja Stróżyk

kierownik działań organizacyjnych

tel: 58 712 47 21

tel. 607 579 359

e-mail: maja.strozyk@arg.gdynia.pl

Źródło informacji: Agencja Rozwoju Gdyni

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 16.07.2021, 11:39
Źródło informacji Agencja Rozwoju Gdyni
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ