Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Forum, będące rzeczywistą platformą biznesu o randze najważniejszego tego typu wydarzenia w kraju, po raz kolejny dostosowuje się do wymagań, jakie stawia branża. W tegorocznej edycji dotychczasowe panele dyskusyjne ulegają zmianie w taki sposób, by ich tematyka obejmowała najaktualniejsze trendy, wydarzenia i wyzwania, jakie stawia dzisiaj globalna gospodarka. Przemysł Stoczniowy, Porty i Logistyka, Biznes w Żeglarstwie, Shipping oraz Offshore Wind - pod takimi hasłami będą się odbywały tegoroczne dyskusje, prowadzone w Gdyni. Zagadnienia, przypisane poszczególnym panelom, pozwolą na szerszą analizę możliwości oraz wyzwań, które stawiają przed polskimi przedsiębiorstwami sektora morskiego dynamicznie zmieniające się światowe trendy oraz ich tło geopolityczne. Perspektywa zawirowań, związanych z sytuacją pandemiczną na świecie - to między innymi z tym globalna, ale także polska gospodarka morska będą musiały sobie poradzić w najbliższym czasie.
Podjęcie tych kwestii podczas tegorocznego Forum Gospodarki Morskiej Gdynia ma być impulsem do szerokiej dyskusji wskazującej optymalne kierunki rozwoju sektora gospodarki morskiej w Polsce. Strategicznym celem FGM Gdynia jest wskazanie rozwiązań dla zdecydowanego otwarcia polskiej gospodarki morskiej na światową rewolucję cyfrową i ułatwienie polskim firmom wejścia w rozwój technologii 4.0 niezbędnych do skutecznego konkurowania na rynkach zagranicznych.
Jednym z najważniejszych walorów Forum jest to, że jest przygotowywane w ścisłej współpracy zarówno z teoretykami, jak i praktykami branży morskiej, w tym ze środowiskiem morskim, instytucjami akademickimi oraz licznymi partnerami biznesowymi.
Zaproszeni goście specjalni, a także liderzy poszczególnych paneli, zapewnią wysoki merytoryczny poziom prowadzonych debat. Tegoroczne Forum to ponad 30 prelegentów, a wśród nich przedstawiciele wszystkich największych portów w Polsce, zarządzający i właściciele przedsiębiorstw branży morskiej z Polski i z krajów europejskich.
Forum odbędzie się w dniach 7-8 października 2021 roku, w Centrum Konferencyjnym Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98.
Udział w Forum jest bezpłatny.
Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.forum.gdynia.pl.
KONTAKT:
Agencja Rozwoju Gdyni Sp. z o.o.
Maja Stróżyk
kierownik działań organizacyjnych
tel: 58 712 47 21
tel. 607 579 359
e-mail: maja.strozyk@arg.gdynia.pl
Źródło informacji: Agencja Rozwoju Gdyni
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 16.07.2021, 11:39 |
Źródło informacji | Agencja Rozwoju Gdyni |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu