Pobierz materiał i Publikuj za darmo
• Farmy te pierwotnie należały do Augusta Energy, spółki założonej przez KGAL i Grupę Greenvolt.
• Projekty objęte transakcją mają zawartą 15-letnią umowę PPA na sprzedaż energii fotowoltaicznej do T-Mobile Polska.
• Transakcja, która została ogłoszona w sierpniu 2022, była pierwszą w procesie realizacji strategii rotacji aktywów Grupy Greenvolt.
Greenvolt Power, spółka należąca do Grupy Greenvolt, specjalizująca się w wielkoskalowych projektach wiatrowych i fotowoltaicznych właśnie sfinalizowała sprzedaż dwóch farm wiatrowych. Nabywcą jest Ibedrola, a transakcja, która została ogłoszona w sierpniu 2022, była pierwszą w procesie realizacji strategii rotacji aktywów Grupy Greenvolt.
Dwie farmy wiatrowe o łącznej mocy około 50 MW należały do Augusta Energy, spółki joint venture, w której po 50% udziałów posiada KGAL, niemiecki zarządca aktywów i Greenvolt Group. Umowa sprzedaży została zawarta w sierpniu 2022 r., a przeniesienie tych aktywów zostało właśnie sfinalizowane. Greenvolt Power, spółka należąca do Grupy Greenvolt, specjalizująca się w wielkoskalowych projektach wiatrowych i fotowoltaicznych właśnie sfinalizowała sprzedaż dwóch farm wiatrowych. Nabywcą jest Ibedrola, a transakcja, która została ogłoszona w sierpniu 2022, była pierwszą w procesie realizacji strategii rotacji aktywów Grupy Greenvolt.
Dwie farmy wiatrowe o łącznej mocy około 50 MW należały do Augusta Energy, spółki joint venture, w której po 50% udziałów posiada KGAL, niemiecki zarządca aktywów i Greenvolt Group. Umowa sprzedaży została zawarta w sierpniu 2022 r., a przeniesienie tych aktywów zostało właśnie sfinalizowane.
Farma Podlasek składa się z 7 turbin o łącznej mocy 15,5 MW, natomiast farma Wólka Dobryńska to 10 turbin o łącznej mocy 34,5 MW. Energia wytwarzana przez te dwie działające już farmy wiatrowe jest zakontraktowana w ramach umowy PPA z T-Mobile Polska na okres 15 lat.
Ta transakcja, która przyczynia się do międzynarodowej ekspansji Iberdroli, była pierwszą operacją rotacji aktywów przeprowadzoną przez Grupę Greenvolt, od tego czasu zaś cel rotacji aktywów został ustawiony na jeszcze ambitniejszym poziomie, zgodnie ze strategią przedstawioną interesariuszom. Greenvolt będzie nadal świadczyć usługi technicznego i komercyjnego zarządzania aktywami na rzecz przejętych projektów przez następne dziesięć lat.
Tylko w tym roku Grupa Greenvolt zrealizowała już dwie transakcje sprzedaży aktywów: pierwszą polegającą na podpisaniu memorandum w sprawie sprzedaży projektu energetyki wiatrowej o mocy 8 MW w Polsce; drugi dotyczył sprzedaży dwóch aktywów wiatrowych i fotowoltaicznych o łącznej mocy 58,6 MW spółce Energa Wytwarzanie, jednej z największych firm sektora energetycznego w Polsce.
Grupa Greenvolt, która opiera swoją działalność na produkcji energii z biomasy odpadowej oraz, która oprócz rozwijania wielkoskalowych projektów wiatrowych i fotowoltaicznych jest aktywnym graczem w segmencie rozproszonego wytwarzania energii, planuje dokonać sprzedaży aktywów o wartości co najmniej 200 MW do końca tego roku.
Portfel wielkoskalowych projektów wiatrowych i fotowoltaicznych obecnie obejmuje 6,9 GW w 13 krajach, przy czym Polska, w której rozwijanych jest 3,4 GW projektów, jest jednym z kluczowych rynków dla Grupy. Według danych Grupy około 2.9 GW z nich jest w zaawansowanej fazie rozwoju - będą gotowe do budowy lub do rozpoczęcia działalności do końca 2023 roku.
Źródło informacji: Greenvolt Power
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 31.07.2023, 10:17 |
Źródło informacji | Greenvolt Power |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Prawo.pl: zaledwie 30 proc. urzędów gotowych do przystąpienia do systemu e-Doręczeń PAP
Od 1 stycznia 2025 r. ma zacząć obowiązywać system e-Doręczeń, czyli elektronicznych odpowiedników listów poleconych za potwierdzeniem odbioru. Termin ten był już kilkukrotnie przesuwany i podobnie może być również tym razem. Trwają bowiem prace legislacyjne nad ustawą wprowadzającą dla podmiotów publicznych 12-miesięczny okres przejściowy - czytamy na Prawo.pl.- 04.12.2024, 12:29
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: PAP MediaRoom
-
World’s Largest Biometric System for Banks by DERMALOG Protects the Accounts of Over 64 Million Customers
- 04.12.2024, 12:19
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Image
Dania z mleka i jego przetworów. 14 apetycznych propozycji dla branży HoReCa
Z masła, kwaśnej śmietany, słodkiej śmietanki, kefiru, jogurtu oraz oczywiście najrozmaitszych serów mogą powstać znakomite potrawy - od przystawek po desery. Dania na bazie mleka i jego przetworów to świetny sposób na uatrakcyjnienie oferty restauracji, baru, kawiarni albo firmy cateringowej. Przypomina o tym nowy e-book z przepisami, które przygotowali doświadczeni kucharze: Jarosław Uściński oraz Patryk Dobrzelak.- 04.12.2024, 09:40
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: KZSM Zw. Rew./Fundusze Promocji