Pobierz materiał i Publikuj za darmo

W ofercie Wyższej Szkoły Nauk Medycznych znajdują się obecnie 5-letnie stacjonarne studia magisterskie z zakresu fizjoterapii. Jeszcze w tym roku planowane jest uruchomienie studiów I i II stopnia na kierunkach pielęgniarstwo oraz ratownictwo medyczne. Uczelnia wprowadza także nowe studia podyplomowe: Zrównoważone zarządzanie w podmiotach leczniczych, Zarządzanie jakością z opcją zdobycia dodatkowego certyfikatu audytora czy specjalistyczne studia Fizjoterapia w sporcie.
„Mamy ogromny potencjał zarówno, jeśli chodzi o kadry, jak i infrastrukturę. Posiadamy dzisiaj ponad 300 szerokoprofilowych przychodni, 17 wieloprofilowych szpitali, placówek diagnostyki obrazowej, centrów dentystycznych oraz własną sieć placówek zdrowia psychicznego. Ta infrastruktura będzie służyła przyszłym kadrom medycznym do nauki, do ćwiczeń, do pracy z pacjentami” - podkreśla dr Anna Rulkiewicz, prezeska Grupy LUX MED, założycielka Wyższej Szkoły Nauk Medycznych.
Studia w WSNM umożliwią studentom kształcenie w warunkach klinicznych, z udziałem pacjentów, przy wykorzystaniu nowoczesnej infrastruktury LUX MED. Wartością dodaną będzie także wsparcie studentów w podejmowaniu zatrudnienia w ochronie zdrowia podczas studiów i po ich zakończeniu. LUX MED przewiduje bowiem dalszą współpracę z absolwentami Wyższej Szkoły Nauk Medycznych w Warszawie.
„Atutem Wyższej Szkoły Nauk Medycznych będzie nie tylko bogata infrastruktura, ale także kadra dydaktyczna złożona przede wszystkim z praktyków. Chcemy kłaść szczególny nacisk na praktyczne aspekty kształcenia, pokazać LUX MED jako miejsce, w którym nie tylko się uczy, ale także rozpoczyna swoją karierę zawodową i ją kontynuuje” - wskazuje dr n. med. Krzysztof Kurek, dyrektor medyczny i członek zarządu Grupy LUX MED oraz rektor nowej uczelni.
Krzysztof Kurek dodaje, że dla przyszłych studentów zachętą mogą być również partnerstwa Grupy LUX MED z Polskim Komitetem Olimpijskim i Polskim Komitetem Paralimpijskim w zakresie fizjoterapii, korzystania z infrastruktury i zasobów naukowych międzynarodowej firmy Bupa, której częścią jest LUX MED, a także współpraca z „siostrzaną” hiszpańską firmą Sanitas.
„Sanitas buduje swoje zaplecze akademickie, m.in. opiekując się w zakresie fizjoterapii piłkarzami Realu Madryt. Nawet dla mnie taka wizyta studyjna w Madrycie i poznanie doświadczeń w zakresie opieki nad piłkarzami tak znanego klubu byłaby atrakcyjna, tym bardziej dla przyszłych studentów” - mówi rektor WSNM.
Więcej o potencjale kształcenia w Wyższej Szkole Nauk Medycznych będzie można dowiedzieć się już 31 maja, podczas Dni Otwartych WSNM, które odbędą się przy ul. Szturmowej w Warszawie. Będzie to m.in. okazja do poznania kadry dydaktycznej uczelni, obejrzenia zaplecza medycznego, a także wzięcia udziału w ciekawych warsztatach medycznych (MEDEVAC) i symulacji medycznej.
Grupa LUX MED posiada 17 własnych szpitali, zapewniających bazę chirurgiczną, internistyczną, onkologiczną, kardiologiczną, anestezjologiczną, ortopedyczną, geriatryczną, ginekologiczną, pomocy doraźnej (w tym własne pogotowie ratunkowe) czy z obszaru opieki długoterminowej. Ponadto współpracuje z siecią ponad 100 szpitali partnerskich w całej Polsce, które tworzą zaplecze kliniczne do prowadzenia kształcenia przeddyplomowego profesjonalistów medycznych.
Do Grupy należą także ogólnodostępne i przyzakładowe centra medyczne - ponad 300 własnych i 3 tys. poradni partnerskich. Grupa LUX MED zatrudnia blisko 30 tys. osób, w tym ponad 12 tys. lekarzy i ponad 8 tys. wspierającego personelu medycznego.
W 2022 r. część placówek LUX MED uzyskała akredytację w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie, dzięki czemu została formalnie włączona w struktury kształcenia zawodowego lekarzy. Umożliwiło to prowadzenie 13-miesięcznego stażu podyplomowego, niezbędnego do uzyskania pełnego prawa wykonywania zawodu.
Dzięki współpracy z wieloma uczelniami medycznymi z bazy klinicznej LUX MED skorzystało dotąd ponad 1,5 tys. studentów kierunków: lekarskiego, pielęgniarstwa, położnictwa, dietetyki, zdrowia publicznego i fizjoterapii, również w wymiarze praktyk wakacyjnych.
Kadry medyczne mogą podnosić umiejętności, korzystając z Centrum Edukacji Medycznej Grupy LUX MED, powołanego do prowadzenia specjalistycznych szkoleń. Trzon działalności stanowi oferta praktycznych warsztatów na kadawerach, realizowanych w warunkach bloku operacyjnego w pracowniach przygotowanych do prowadzenia zajęć z anatomii. W 2024 r. CEM zrealizował szkolenia dla blisko 6 tysięcy kursantów.
Więcej informacji o Wyższej Szkole Nauk Medycznych: https://wsnm.edu.pl.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji | 12.05.2025, 10:33 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |