Newsletter

Impact’22: nowa perspektywa wsparcia dla medycznych startupów

13.05.2022, 09:11aktualizacja: 13.05.2022, 09:20

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/S.Leszczyński
PAP/S.Leszczyński
Pięć publicznych placówek medycznych, dwa instytuty i trzy szpitale kliniczne, wyszły z inicjatywą konkursu dla startupów technologicznych działających w obszarze ochrony zdrowia – poinformował Tomasz Maciejewski, dyrektor Instytutu Matki i Dziecka, podczas kongresu Impact’22 w Poznaniu. Konkurs Mother and Child Startup Challenge ma na celu wsparcie młodych firm oferujących innowacyjne rozwiązania.

„Chcemy zapewnić młodym firmom mentorów, udostępnić dane, dać miejsce do przetestowania nowych rozwiązań, zapewnić im finansowanie – deklarował Tomasz Maciejewski. - Konkurs, który dotyczy obszaru opieki nad kobieta w ciąży i dzieckiem, będzie trwał do końca roku. Pragniemy, by zakończył się wdrożeniami i stosownymi nagrodami oraz raportem na temat środowiska startupów” – uzupełnił.

Zdaniem dyrektora IMiD obecnie chcemy żyć jak najdłużej, w najlepszym zdrowiu, pokonywać wszystkie bariery i szybko mieć rozwiązywane problemy medyczne.

„Nie da się tego zrobić bez technologii. To coraz bliższe połączenie białka i krzemu powoduje konieczność powstawania i wykorzystania tej mocy poprzez małe interdyscyplinarne zespoły, które wymieniają się pomysłami, potrzebami, budują prototypy, testują je i decydują, co dalej – wskazywał Tomasz Maciejewski. - Takimi zespołami są startupy. Codziennie powstaje ich sto i ważne, by ten wspaniały start nie zakończył się spektakularną katastrofą” - zaznaczył.

W jego opinii do osiągnięcia sukcesu startupy potrzebują ekosystemu, wsparcia opiekunów i mentorów oraz środków na rozwój.

Jak podkreślił Tomasz Maciejewski, technologia coraz bardziej wnika w nasze życie. Choć ludzki mózg jest najdoskonalszym komputerem, jaki powstał na ziemi, to ogromna ilości danych, które w naszych czasach musi przeprocesować i zweryfikować, powoduje, że zajmuje mu to 80 proc. naszego czasu.

„Nie jesteśmy w stanie podołać temu zadaniu, więc to połączenie białka z krzemem, czyli inaczej mówiąc potrzeba wsparcia technologicznego, będzie coraz bardziej nagląca, również w medycynie” – podsumował dyrektor IMiD.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 13.05.2022, 09:11
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ