Pobierz materiał i Publikuj za darmo
GUANGZHOU, Chiny, 12 lipca 2017 r. /PRNewswire/ - Chińskie targi importu i eksportu zwane targami kantońskimi zanotowały gwałtowny wzrost w liczbie nabywców z krajów wschodnioeuropejskich, włączywszy 6294 z Rosji i 1397 kupców z Ukrainy spośród 88 574 kupujących z krajów Pasa i Drogi, którzy wzięli udział w targach. Liczba ta stanowi wzrost o 14,61% od inauguracji chińskiej inicjatywy Pasa i Drogi w roku 2013. Inicjatywa jest elementem strategii kraju dążącej do wzmocnienia rozwoju gospodarczego wzdłuż gospodarczego Jedwabnego Szlaku oraz Morskiego Jedwabnego Szlaku XXI wieku.
Sprzedaż pożywienia z Ukrainy do Chin cechuje gwałtowny wzrost od rozpoczęcia inicjatywy Pasa i Drogi
Ukraina była jednym z pierwszych krajów, które opowiedziały się za inicjatywą Pasa i Drogi i podpisała porozumienie dwustronne potwierdzające udział kraju w powiązanych projektach rozwojowych już w roku 2014. Od tego czasu w kraju zaobserwowano szybki wzrost handlu z Chinami, włączywszy handel żywnością. Pod względem importu do Chin 90% kukurydzy i 95% oleju słonecznikowego w roku 2015 pochodziło z Ukrainy. W 2016 roku Chiny osiągnęły status drugiego największego docelowego kraju eksportu z Ukrainy na poziomie obrotu w wysokości 1,026 miliarda dolarów.
Doradca ministerialny przy Ambasadzie Ukrainy w Chinach Viktor Tanasiychuk wyraził swoją pewność co do przyszłości ciągłego wzrostu handlu żywnością między Chinami a Ukrainą. W komentarzu na łamach „Food to China" doradca stwierdził, że ustanowienie skuteczniejszego kanału komunikacji między producentami a importerami umożliwi szersze zaznajomienie się konsumentów z ukraińską żywnością.
Roman Kryvosheyev, główny dyrektor wykonawczy w firmie Fialan, odwiedza targi kantońskie już od 2012 roku. Dyrektor potwierdził pozytywną rolę, którą inicjatywa Pasa i Drogi odgrywa pod względem promocji handlu między Chinami a krajami Europy Wschodniej i dodał, że strategia ta jest „nowym sposobem na znaczne ograniczenie kosztów i czasu dostawy z Ukrainy do Chin".
„Dlatego też chińscy klienci będą mieli dostęp do świeżej, ekologicznej żywności z Ukrainy w przystępnych cenach” - dodał dyrektor.
Firma Fialan wprowadza na ukraiński rynek ekskluzywne chińskie produkty już od 2004 roku, a sprowadzanie ukraińskiej żywności do Chin firma rozpoczęła w roku 2013. – Targi kantońskie pomogą ukraińskim firmom na znalezienie towarów w Chinach i ułatwią współpracę chińsko-rosyjską oraz chińsko-ukraińską – skomentował Kryvosheyev.
„Targi kantońskie zapewniają nam większe możliwości nabywania towarów oraz umożliwiają znalezienie większej liczby partnerów wraz z rosnącą liczbą kategorii i wystawianych produktów” - dodał dyrektor.
Cały wachlarz produktów na targach dostępny jest na stronie: http://i.cantonfair.org.cn/en/Categories/Index.
Wraz z rosnącą liczbą krajów objętych inicjatywą Pasa i Drogi podpisujących dwu- i wielostronne porozumienia z Chinami rynek importowanej żywności w kraju otwiera się na nowe możliwości rozwoju współgrające z coraz większą siłą nabywczą w kraju.
„W zeszłorocznym wydarzeniu promującym globalny import żywności w ramach targów kantońskich wzięło udział 230 nabywców i handlarzy żywnością, transgranicznych firm internetowych oraz sprzedawców detalicznych - wyjaśniła Maggie Pu, zastępca dyrektora generalnego Urzędu Spraw Zagranicznych targów kantońskich. - Targi umożliwiają przeprowadzanie negocjacji na miejscu między globalnymi wystawcami w branży żywnościowej a potencjalnymi nabywcami, przez co można lepiej zrozumieć zasady i procesy obowiązujące na chińskim rynku żywności” - dodała.
„Wraz z zacieśnianiem współpracy między Chinami a krajami inicjatywy Pasa i Drogi odegramy bardziej znaczącą rolę jako platform umożliwiająca międzynarodowym przedsiębiorstwom żywnościowym poszerzenie działalności zagranicznej” - dodała przedstawicielka urzędu.
Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.cantonfair.org.cn/en/index.aspx.
O targach kantońskich
Od 1957 roku Chińskie Targi Importu i Eksportu, znane także jako targi kantońskie, odbywają się dwa razy do roku w Guangzhou na wiosnę i jesienią. Dziś targi są najbardziej kompleksową wystawą z najdłuższą historią, na najwyższym poziomie, o największej skali i z największą liczbą produktów, a także z najszerszym zakresem krajów pochodzenia nabywców oraz najwyższym poziomem obrotu w Chinach.
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/534963/Roman_Kryvosheyev.jpg
Źródło: Canton Fair
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 13.07.2017, 11:35 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |