Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Szwajcarski producent środków do czyszczenia Wetrok dokonał ekologicznego przełomu w branży: opracował granulat z powodzeniem zastępujący płynne środki czyszczące. Latem 2020 roku firma Wetrok skompletowała linię produktów uruchomioną w 2017 roku i obecnie jako pierwszy na świecie producent ma w ofercie pełną gamę granulatów do czyszczenia. Na czym polega ta innowacja i dlaczego jest tak ekologiczna?
W profesjonalnym czyszczeniu przyjęło się, że preparaty do czyszczenia muszą być płynne. Środki te mają jednak trzy zasadnicze wady: często dozuje się je w nadmiarze, ze względu na pojemność kanistrów są nieporęczne i generują wysokie koszty transportu, zwiększając tym samym emisję CO2. Szwajcarskiemu producentowi udało się rozwiązać wszystkie te problemy za sprawą preparatu w zupełnie nowej postaci: granulatu.
Granulat rozpuszcza się w wodzie
W tej branży liczba pracowników niewykwalifikowanych jest wysoka. Dlatego, aby wykluczyć błędy w dozowaniu, produkt do czyszczenia musi być przede wszystkim prosty w użyciu. Taki jest granulat (nazwa handlowa: Wetrok Granuline) opracowany przez Wetrok - pracownik miesza rozpuszczalny granulat z wodą i roztwór do czyszczenia jest gotowy. Nadmierne dozowanie jest tu wykluczone, ponieważ preparat jest odmierzony i zapakowany w pojedyncze torebki. Zasada: jedno opakowanie na jedno czyszczenie. Dostępnych jest pięć rodzajów granulatu, odpowiednich do czyszczenia całego budynku.
Jeden transport zamiast pięciu
Płynne środki czyszczące składają się w 80% z wody. W rezultacie na całym świecie codziennie transportuje się jej ogromne ilości – niepotrzebnie i ze szkodą dla klimatu. Granulat ten problem wyklucza, bo transportuje się tylko to, co jest niezbędne: sam granulat. Zastąpienie płynnych preparatów w kanistrach granulatem w woreczkach o 80% ogranicza transport i tym samym emisję CO2. Dyrektor generalny Wetrok, Thomas Kyburz, tak ilustruje te oszczędności: „Jeden samochód dostawczy z granulatem zastępuje sześć z kanistrami”.
Bez płynu, bez ryzyka dla pracowników
Granulat pozytywnie wpływa również na warunki pracy - jest pakowany w woreczki z perforowanym otwarciem. Dzięki temu nie ma ryzyka wycieków, szkodliwych oparów i kontaktu oczu i skóry z produktem chemicznym. Ponadto pracownicy nie muszą już podnosić 10-litrowych kanistrów na regały magazynowe ani nosić ich po całym obiekcie.
Opatentowana innowacja
Granulat przekonuje również skutecznością. W uproszczeniu: zawiera on specjalną substancję aktywną o działaniu podobnym do magnesu, która rozpuszcza i wiąże cząstki brudu. Ta technologiczna innowacja Wetrok została nagrodzona (ang. Purus Innovation Award) i objęta patentem.
Ekologiczne czyszczenie: suchy środek czyszczący w postaci granulatu pakowanego w woreczki.
Wetrok
Spółka Wetrok AG jest producentem i dystrybutorem rozwiązań do profesjonalnego czyszczenia budynków. W ponad 40 krajach firma zaopatruje przeszło 100000 klientów w środki i maszyny czyszczące, materiały eksploatacyjne i szkoleniowe. Prace rozwojowe nad produktami prowadzi we własnym ośrodku badawczym w Szwajcarii. www.wetrok.com
Zamów pakiet testowy granulatów (tylko do użytku profesjonalnego) i zobacz prezentację wideo: www.granuline.com
KONTAKT:
Manuela Glanzmann
Head of Communication
e-mail: manuela.glanzmann@wetrok.ch
tel. +41 79 601 63 92
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 02.09.2020, 13:55 |
Źródło informacji | APA-OTS |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Hisense prezentuje nowy telewizor ULED MiniLED serii U8, który sprawia, że możemy poczuć się jak w kinie
- 23.04.2025, 08:45
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Security Operations Center, czyli jak zadbać o ochronę firmy przed cyberzagrożeniami
Aż 83 proc. przedsiębiorstw odnotowało minimum jeden incydent związany z zagrożeniem bezpieczeństwa danych w sieci w 2024 roku - podaje VIII edycja badania „Barometr Cyberbezpieczeństwa” KPMG. Respondenci mieli do czynienia najczęściej z wyciekiem danych wskutek złośliwego oprogramowania. Niestety, firmom trudno zrekrutować i utrzymać wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Rozwiązaniem mogą być subskrypcyjne usługi bezpieczeństwa, np. SOC (Security Operations Center). Dlaczego warto w nie zainwestować?- 22.04.2025, 09:12
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Orange
-
Image
VELUX na szczycie TOGETAIR: aż 70 proc. budynków w Polsce wciąż jest nieefektywna energetycznie PAP
Aleksandra Stępniak, public affairs manager w VELUX Polska, podzieliła się z gośćmi 6. edycji szczytu klimatycznego TOGETAIR w Warszawie niepokojącymi danymi: tak zwany „syndrom chorych budynków” dotyka co czwartego Polaka, a 70 proc. naszych budynków wciąż jest nieefektywna energetycznie. Oznacza to, że pracujący bądź mieszkający w nich ludzie są narażeni na nadmierny hałas, brak światła lub inne czynniki, istotnie wpływające na ich zdrowie oraz jakość życia.- 22.04.2025, 09:02
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MeediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ