Newsletter

Biznes i finanse

Innowacja Wetrok podbija branżę profesjonalnego czyszczenia

02.09.2020, 13:55aktualizacja: 02.09.2020, 13:55

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Wetrok Granuline
Wetrok Granuline
Czyszczenie budynków przy użyciu granulatu.

Szwajcarski producent środków do czyszczenia Wetrok dokonał ekologicznego przełomu w branży: opracował granulat z powodzeniem zastępujący płynne środki czyszczące. Latem 2020 roku firma Wetrok skompletowała linię produktów uruchomioną w 2017 roku i obecnie jako pierwszy na świecie producent ma w ofercie pełną gamę granulatów do czyszczenia. Na czym polega ta innowacja i dlaczego jest tak ekologiczna?

W profesjonalnym czyszczeniu przyjęło się, że preparaty do czyszczenia muszą być płynne. Środki te mają jednak trzy zasadnicze wady: często dozuje się je w nadmiarze, ze względu na pojemność kanistrów są nieporęczne i generują wysokie koszty transportu, zwiększając tym samym emisję CO2. Szwajcarskiemu producentowi udało się rozwiązać wszystkie te problemy za sprawą preparatu w zupełnie nowej postaci: granulatu.

Granulat rozpuszcza się w wodzie

W tej branży liczba pracowników niewykwalifikowanych jest wysoka. Dlatego, aby wykluczyć błędy w dozowaniu, produkt do czyszczenia musi być przede wszystkim prosty w użyciu. Taki jest granulat (nazwa handlowa: Wetrok Granuline) opracowany przez Wetrok - pracownik miesza rozpuszczalny granulat z wodą i roztwór do czyszczenia jest gotowy. Nadmierne dozowanie jest tu wykluczone, ponieważ preparat jest odmierzony i zapakowany w pojedyncze torebki. Zasada: jedno opakowanie na jedno czyszczenie. Dostępnych jest pięć rodzajów granulatu, odpowiednich do czyszczenia całego budynku.

Jeden transport zamiast pięciu

Płynne środki czyszczące składają się w 80% z wody. W rezultacie na całym świecie codziennie transportuje się jej ogromne ilości – niepotrzebnie i ze szkodą dla klimatu. Granulat ten problem wyklucza, bo transportuje się tylko to, co jest niezbędne: sam granulat. Zastąpienie płynnych preparatów w kanistrach granulatem w woreczkach o 80% ogranicza transport i tym samym emisję CO2. Dyrektor generalny Wetrok, Thomas Kyburz, tak ilustruje te oszczędności: „Jeden samochód dostawczy z granulatem zastępuje sześć z kanistrami”.

Bez płynu, bez ryzyka dla pracowników

Granulat pozytywnie wpływa również na warunki pracy - jest pakowany w woreczki z perforowanym otwarciem. Dzięki temu nie ma ryzyka wycieków, szkodliwych oparów i kontaktu oczu i skóry z produktem chemicznym. Ponadto pracownicy nie muszą już podnosić 10-litrowych kanistrów na regały magazynowe ani nosić ich po całym obiekcie.

Opatentowana innowacja

Granulat przekonuje również skutecznością. W uproszczeniu: zawiera on specjalną substancję aktywną o działaniu podobnym do magnesu, która rozpuszcza i wiąże cząstki brudu. Ta technologiczna innowacja Wetrok została nagrodzona (ang. Purus Innovation Award) i objęta patentem.

Ekologiczne czyszczenie: suchy środek czyszczący w postaci granulatu pakowanego w woreczki.

Wetrok

Spółka Wetrok AG jest producentem i dystrybutorem rozwiązań do profesjonalnego czyszczenia budynków. W ponad 40 krajach firma zaopatruje przeszło 100000 klientów w środki i maszyny czyszczące, materiały eksploatacyjne i szkoleniowe. Prace rozwojowe nad produktami prowadzi we własnym ośrodku badawczym w Szwajcarii. www.wetrok.com

Zamów pakiet testowy granulatów (tylko do użytku profesjonalnego) i zobacz prezentację wideo: www.granuline.com

KONTAKT:

Manuela Glanzmann

Head of Communication

e-mail: manuela.glanzmann@wetrok.ch

tel. +41 79 601 63 92

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 02.09.2020, 13:55
Źródło informacji APA-OTS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.