Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Pekin, 13 grudnia 2017 r. /PRNewswire/ - Firma JA Solar Holdings Co., Ltd., jeden z największych na świecie producentów wysoko wydajnych rozwiązań energii słonecznej, ogłosiła dzisiaj, że moc generowana przez 60-ogniwowe moduły fotowoltaiczne na bazie ogniw mono-Si PERC przekroczyła poziom 325 W. Faktyczny wynik na poziomie 326,67 W zmierzony i poświadczony przez organizację TUV SUD wyznacza nowy rekord świata 60-ogniwowych modułów fotowoltaicznych na bazie ogniw mono-Si.
Będąca jednym z największych producentów produktów fotowoltaicznych na świecie firma JA Solar przyczyniła się do rozwoju zaawansowanych technologii fotowoltaicznych przez innowacje i wynalazki. W 2010 roku firma złożyła wniosek o uznanie wynalazku w zakresie przemysłowej struktury i sposobu produkcji ogniw PERC. Patent został przyznany przez urząd patentowy i znaków towarowych chińskiego Krajowego Biura Własności Intelektualnej w roku 2012. Natomiast w roku 2013 firma JA Solar była pierwszą firmą, której udało się przełamać barierę 20% wydajności konwersji w przemysłowej wersji ogniw słonecznych PERC przy zastosowaniu procesu metalizacji powierzchni zewnętrznej. Rok później firma rozpoczęła produkcję masową ogniw i modułów na bazie PERC. Firma JA Solar jest także w posiadaniu praw własności intelektualnej do dwustronnych ogniw PERC, chiński patent co do których został firmie przyznany przez Krajowe Biuro Własności Intelektualnej w roku 2016.
Technologia PERC staje się coraz popularniejszym podejściem do produkcji wysoko wydajnych produktów fotowoltaicznych. Według organizacji SEMI PVITR produkty PERC do roku 2020 stanowić będą 40% całości sprzedawanych rozwiązań. Postępy technologii PERC w ostatnich latach, a także jej szerokie przyjęcie miały znaczny wpływ na generację energii słonecznej pod względem zmniejszenia uśrednionego kosztu energii elektrycznej oraz parytetu sieci. Obecnie średni poziom generacji energii 60-ogniwowych modułów fotowoltaicznych z ogniwami mono-Si PERC firmy JA Solar wynosi 300 W. Pobicie światowego rekordu jest dowodem na nieustające oddanie firmy JA Solar w zakresie ciągłego podnoszenia wydajności, a także na podejmowanie wysiłków na polu badań i rozwoju oraz dążeń do rozwoju technologii fotowoltaicznej. Tak dobry wynik jest także związany z działaniami w zakresie sprostania wyzwaniu technologicznemu inicjatywy "Front Runner" rządu chińskiego, która ma na celu zmotywowanie całej branży fotowoltaicznej. Produkty PERC są rozwiązaniami preferowanymi już od początku inicjatywy. W roku 2016 firma JA Solar dostarczyła moduły fotowoltaiczne o łącznej mocy 422 MW, a 40% z nich było typu mono-Si PERC. Moduły te zostały wykorzystane w pierwszej fazie demonstracyjnej o mocy 1 GW inicjatywy "Front Runner", w której to firma była największym dostawcą modułów.
"Ustanowienie nowego rekordu świata generacji energii na poziomie 325 W z 60-ogniwowych modułów mono-Si jest ogromnym osiągnięciem możliwym dzięki zastosowaniu technologii PERC - skomentował dr Wei Shan, główny dyrektor technologiczny w firmie JA Solar. - Rekord potwierdza także wysiłki, które firma JA Solar wkłada w rozwój wysoko wydajnych, przystępnych cenowo produktów fotowoltaicznych odpowiadających rosnącemu zapotrzebowaniu na czystą energię przy wykorzystaniu innowacji technologicznych i nieustającego ulepszania wydajności. Ponadto taki wynik potwierdza zaangażowanie firmy JA Solar w zapewnianiu klientom wysoko wydajnych produktów fotowoltaicznych o dużej jakości i niezawodności" - dodał dyrektor.
Źródło: JA Solar Holdings Co., Ltd.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 13.12.2017, 16:15 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |