Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Skala oraz ilość zrealizowanych transakcji w Grupie ORLEN jest bezprecedensowa. Jak potwierdzili ostatnio niezależni audytorzy - wszystkie efekty synergii i korzyści uwalniane w wyniku przejęć (dokonanych w ubiegłym roku) mogą do 2032 roku przekroczyć 20 mld zł, czyli dwukrotnie więcej niż kwota szacowana przed sfinalizowaniem tych fuzji.
„ORLEN przy swoim potencjale może wypromować polską, globalną markę. To niezwykle potrzebne w obecnym świecie. Dzisiaj ktoś na nas zarabia i to trzeba zmienić. ORLEN ma ku temu ogromne możliwości” - stwierdził Włodzimierz Ehrenhalt ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców w trakcie sesji „Silny koncern multienergetyczny odpowiedzią na potrzeby Polaków” podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.
Jak przyznał dr Adam Czyżewski, główny ekonomista ORLEN, koncern analizuje i przygląda się wielu ambitnym projektom w różnych sektorach gospodarki. „Konsekwentnie idziemy do przodu i naszym celem jest rozwinięcie nowych technologii na własny rachunek i pod własną marką” - potwierdził ambitne plany polskiego koncernu dr Czyżewski.
„Istotne jest, aby kapitał pozostawał w kraju. A cała zaś transformacja energetyczna, która w tej chwili jest jednym z najważniejszych tematów życia gospodarczego naszego kraju ma prowadzić do tego, aby zmniejszać ceny” - wyjaśnił prof. Zbigniew Krysiak z Instytutu Myśli Schumana, dodając, iż wkrótce, dzięki konsekwentnym działaniom, można zmniejszyć import (głównie surowców energetycznych) o 200 mld złotych.
Jak przyznali paneliści podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu, w wyniku konsekwentnie prowadzonych działań stworzono z ORLENU silny podmiot o zdywersyfikowanych źródłach przychodów, który ma zapewnić Polakom stabilną, zieloną i tanią energię.
„Inwestujemy w farmy wiatrowe na Morzu Bałtyckim. Chcemy być partnerem dla Norwegów i wydobywamy coraz więcej gazu ziemnego na Morzu Północnym. Chcemy także magazynować tam CO2 powstały w wyniku naszych produkcji, ale także oferować taką usługę innym podmiotom” - powiedział dr Adam Czyżewski, który przypomniał o najbardziej aktualnych działaniach ORLENU.
Panel „Silny koncern multienergetyczny odpowiedzią na potrzeby Polaków” to jedno z wielu wydarzeń Forum Ekonomicznego w Karpaczu 2023, które odbywa się w dniach 5-7 września.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 07.09.2023, 10:12 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Security Operations Center, czyli jak zadbać o ochronę firmy przed cyberzagrożeniami
Aż 83 proc. przedsiębiorstw odnotowało minimum jeden incydent związany z zagrożeniem bezpieczeństwa danych w sieci w 2024 roku - podaje VIII edycja badania „Barometr Cyberbezpieczeństwa” KPMG. Respondenci mieli do czynienia najczęściej z wyciekiem danych wskutek złośliwego oprogramowania. Niestety, firmom trudno zrekrutować i utrzymać wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Rozwiązaniem mogą być subskrypcyjne usługi bezpieczeństwa, np. SOC (Security Operations Center). Dlaczego warto w nie zainwestować?- 22.04.2025, 09:12
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Orange
-
Image
VELUX na szczycie TOGETAIR: aż 70 proc. budynków w Polsce wciąż jest nieefektywna energetycznie PAP
Aleksandra Stępniak, public affairs manager w VELUX Polska, podzieliła się z gośćmi 6. edycji szczytu klimatycznego TOGETAIR w Warszawie niepokojącymi danymi: tak zwany „syndrom chorych budynków” dotyka co czwartego Polaka, a 70 proc. naszych budynków wciąż jest nieefektywna energetycznie. Oznacza to, że pracujący bądź mieszkający w nich ludzie są narażeni na nadmierny hałas, brak światła lub inne czynniki, istotnie wpływające na ich zdrowie oraz jakość życia.- 22.04.2025, 09:02
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MeediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ