Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są menadżerowie i redaktorzy naczelni mediów ogólnopolskich i lokalnych, szefowie działów marketingu, PR i komunikacji, reprezentanci sektora nowych technologii oraz przedstawiciele instytucji i uczelni.
Konferencja ma charakter otwarty, a udział w niej jest bezpłatny. Rejestracji można dokonać na stronie https://mediaprzyszlosci.pap.pl/.
„Media Przyszłości” to doroczna konferencja PAP i jedno z najważniejszych w Polsce spotkań branży medialnej. Wydarzenie poświęcone będzie przyszłości rynku oraz wyzwaniom, jakie przed nim stoją w dobie powszechnej cyfryzacji.
W programie przewidziane są prelekcje, dyskusje panelowe oraz warsztaty z udziałem profesjonalistów środowiska medialnego, technologicznego i biznesowego.
Uczestnicy spotkania będą zastanawiali się, co oznacza dla mediów rozwój nowych technologii, takich jak 5G, oraz jak innowacje będą wpływać na jakość przekazu informacji. Przyjrzą się również zmianom, które już nastąpiły w wyniku rozwoju internetu i upowszechnienia urządzeń mobilnych.
Wyzwaniem dla współczesnych mediów jest też walka z dezinformacją. Zaproszeni eksperci podzielą się swoimi obserwacjami i doświadczeniami w zakresie przeciwstawiania się rosnącej fali fake newsów.
Istotnym zagadnieniem konferencji „Media Przyszłości” będzie wpływ nowych regulacji prawnych, np. w zakresie ochrony praw autorskich i praw wydawców.
Osobna dyskusja zostanie poświęcona perspektywom rozwoju mediów lokalnych i kierunkom, w które powinny one ewoluować, by odgrywać znaczącą rolę w tzw. małych ojczyznach.
W konferencji weźmie udział światowej sławy ekspert w zakresie zarządzania w mediach prof. Mike Rosenberg, amerykański wykładowca na wydziale planowania strategicznego w Szkole Biznesu IESE, jednej z najlepszych uczelni biznesowych na świecie. Jest on autorem i współautorem licznych książek na temat zarządzania biznesem w środkach masowego przekazu.
O wdrażaniu innowacji w organizacji medialnej mówić będzie Peter Kropsch, prezes niemieckiej agencji informacyjnej DPA. Możliwości wykorzystania technologii 5G w mediach przybliży Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce. Aspekty prawne dotyczące pracy dziennikarzy i wydawców zaprezentuje Konrad Dobrowolski, adwokat z kancelarii PwC Legal, specjalizujący się w prawie ochrony danych osobowych, nowych technologii i internetu.
Gośćmi konferencji będą też: Alexandru Ion Giboi, Sekretarz Generalny Europejskiego Stowarzyszenia Agencji Prasowych EANA, oraz Kristen Hare, specjalistka w zakresie transformacji prasy lokalnej w Poynter Institute.
Patronat nad konferencją objęło Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej informacji o programie wydarzenia: https://mediaprzyszlosci.pap.pl/.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 14.11.2019, 14:12 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
T-Mobile burzy bariery i zaprasza na dowolną kawę gratis w Żabce
Choć przełamywanie barier międzyludzkich nie jest skomplikowane, to czasem najtrudniej jest zacząć. A przecież nic tak nie sprzyja rozmowom, jak kawa! Dlatego zapraszamy wszystkich klientów, nie tylko tych, będących abonentami T-Mobile, do skorzystania z okazji – codziennie w Żabce dowolna kawa gratis, którą możesz obdarować drugą osobę.- 18.04.2025, 14:28
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: T-Mobile
-
Image
Już za tydzień XVII Europejski Kongres Gospodarczy - w rolach głównych energia, technologie, twórczy dialog biznesu i decydentów
Tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy (EEC - European Economic Congress) podąża agendą za dynamiką sytuacji geopolitycznej, która dostarcza wielu ważnych tematów do dyskusji. Co jest fundamentem bezpieczeństwa w zmieniającym się świecie i jak rozwijać się gospodarczo adekwatnie do nowych wyzwań? Od 23 do 25 kwietnia 2025 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach toczyć się będą dyskusje na szczycie, z mocną reprezentacją biznesu, w międzynarodowym gronie decydentów i praktyków. 1200 panelistów, ponad 200 sesji i rekordowe zainteresowanie uczestników - to wszystko zapowiada wyjątkową edycję największej tego typu imprezy w Europie Centralnej.- 18.04.2025, 12:18
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Biuro Prasowe EKG
-
Image
Prezes PSEW: dzisiaj wiatr wieje dla polskiej gospodarki PAP
Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW) oraz Fundacja Wind Industry Hub (WIH) zaprezentowały „Polską strategię rozwoju przemysłu morskich farm wiatrowych”. Janusz Gajowiecki, prezes zarządu PSEW, twierdzi, że kampania inwestycyjna w morskie farmy wiatrowe nie jest porównywalna z żadnym innym przedsięwzięciem rozwojowym we współczesnej Polsce. Mówimy o skali 300 mld zł nakładów inwestycyjnych w perspektywie 2040 roku.- 18.04.2025, 09:53
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ