Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zarząd "MERCOR" S.A. z siedzibą w Gdańsku ("Emitent" lub "Spółka przejmująca"), informuje, że w dniu 18 kwietnia 2016 r. podjął decyzję o zamiarze połączenia ("Połączenie") Spółki przejmującej ze spółką zależną MERCOR 2HD sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku (dawniej: MERCOR HD spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Gdańsku), wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000580075, której dokumentacja przechowywana jest w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ w Gdańsku VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, wysokość kapitału zakładowego: 4 350 548,00 zł, NIP: 527268625, Regon: 146271941 ("Spółka przejmowana"), zwanymi dalej łącznie: "Spółkami".
Połączenie Spółek odbędzie się w trybie art. 492 § 1 pkt 1) Kodeksu spółek handlowych ("k.s.h."), to jest przez przeniesienie całego majątku Spółki przejmowanej na Spółkę przejmującą (łączenie się przez przejęcie).
Mając na uwadze fakt, że Emitent przejmuje swoją jednoosobową spółkę zależną, w której posiada 100 % udziałów w kapitale zakładowym i 100% głosów na Zgromadzeniu Wspólników Spółki przejmowanej, na podstawie art. 515 § 1 k.s.h., Połączenie nastąpi bez zmiany Statutu Spółki przejmującej i bez podwyższenia kapitału zakładowego. Ponadto, na podstawie art. 516 § 6 k.s.h., planowane Połączenie może odbyć się w tzw. trybie uproszczonym, w ramach którego nie zostaną sporządzone pisemne sprawozdania Zarządów łączących się Spółek, jak również plan Połączenia nie zostanie poddany badaniu przez biegłego rewidenta.
Na mocy art. 493 § 1 k.s.h., Spółka przejmowana zostanie rozwiązana, bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego, w dniu wykreślenia z rejestru.
Podstawowym przedmiotem działalności Spółki przejmującej jest projektowanie, sprzedaż i montaż kompleksowych, biernych systemów ochrony przeciwpożarowej.
Podstawowym przedmiotem działalności Spółki przejmowanej jest sprzedaż i montaż kompleksowych, biernych systemów ochrony przeciwpożarowej.
Działalność obu łączących się Spółek będzie kontynuowana w dotychczasowych zakresach.
Uzasadnieniem Połączenia są względy ekonomiczne.
Planowane Połączenie ma na celu uproszczenie struktury organizacyjnej Grupy Kapitałowej "MERCOR" S.A., jak również zwiększenie jej konkurencyjności i efektywności. Połączenie spowoduje w szczególności integrację przedsiębiorstw Spółek i prowadzonej przez Spółki działalności, co z kolei ułatwi proces zarządzania Grupą Kapitałową "MERCOR" S.A., w tym ograniczy koszty zarządzania środkami finansowymi w ramach Grupy Kapitałowej "MERCOR" S.A.
Ponadto, Połączenie umożliwi redukcję kosztów administracyjnych i operacyjnych związanych z funkcjonowaniem dwóch odrębnych osób prawnych.
Szczegółowe warunki Połączenia zostaną ustalone przez Zarządy Spółki przejmującej i Spółki przejmowanej, których wynikiem będzie uzgodnienie planu Połączenia Spółek, o czym Emitent będzie informować zgodnie z wymogami prawa w drodze dalszych raportów bieżących.
Zgodnie z art. 14 pkt 5) ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, przedmiotowe Połączenie nie podlega zgłoszeniu zamiaru koncentracji Prezesowi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ponieważ Spółki uczestniczące w Połączeniu należą do tej samej Grupy Kapitałowej.
Podstawa prawna:
§ 5 ust. 1 pkt 13) oraz § 19 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim.
Więcej na: biznes.pap.pl
kom espi zdz
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 18.04.2016, 18:00 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |