Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MI informuje:
24 kwietnia 2018 r. w obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka podpisano umowę na wykonanie Koncepcji Programowej z pełnym rozpoznaniem geologicznym dla ostatniego już fragmentu drogi ekspresowej S19 Via Carpatia od węzła Dukla do granicy państwa w Barwinku. Wykonawcą dokumentacji tego ponad 18 km odcinka jest firma Multiconsult Polska Sp. z o.o., która zrealizuje zadanie w ciągu 22 miesięcy za kwotę 8,4 mln zł.
- Podpisana dziś umowa jest kolejnym krokiem do spełnienia marzeń mieszkańców Podkarpacia oraz wszystkich podróżujących po Europie na kierunku północ - południe. Na całym odcinku S19 od Rzeszowa do granicy ze Słowacją trwają już prace koncepcyjne, po zakończeniu których będzie można ogłosić przetargi na projekty i budowę tego arcyważnego szlaku komunikacyjnego – powiedział minister Adamczyk.
Koncepcja Programowa doprecyzuje wypracowane do tej pory założenia projektowe i przedstawi wariantowe rozwiązania obiektów drogowych i inżynierskich. Dokument uściśli też zakres rzeczowy oraz finansowy inwestycji i będzie podstawą do opracowania Projektu Budowlanego oraz Programu Funkcjonalno–Użytkowego, w oparciu o który zostanie wyłoniony wykonawca drogi.
Droga S19 Dukla - Barwinek będzie realizowana w systemie projektuj i buduj. Przewidywana jest budowa dwóch jezdni po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Przebieg odcinka będzie zgodny z wariantem, dla którego 6 listopada 2015 r. uzyskano decyzję środowiskową. Podpisana umowa jest ostatnią z 4 części zadania opracowania Koncepcji Programowej dla Via Carpatia od węzła Babica do Barwinka, o łącznej długości prawie 75 km.
Idea utworzenia szlaku Via Carpatia została zapoczątkowana w 2006 r. w Łańcucie przez ministrów Litwy, Polski, Słowacji i Węgier pod patronatem prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.) wskazuje budowę drogi S19 jako główny priorytet inwestycyjny, ze względu na jej kluczowe znaczenie dla wschodnich województw Polski i wschodniej części Unii Europejskiej.
Via Carpatia na Podkarpaciu będzie mieć długość 169 km. Cały jej przebieg ma zapewnione finansowanie. Obecnie w regionie użytkowane jest 30,1 km tej drogi, 54,2 km znajduje się w przetargu w trybie projektuj i buduj, a dla 85,1 km opracowywana jest Koncepcja Programowa.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ mgost/ son/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 24.04.2018, 13:38 |
Źródło informacji | MI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu