Newsletter

Milton Essex zacieśnia współpracę z Polską Grupą Zbrojeniową w dziedzinie technologii medycznych

21.03.2022, 11:34aktualizacja: 21.03.2022, 12:49

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

MILTON ESSEX SA informuje, że została podpisana przez spółkę umowa ze spółką technologiczną ZURAD wchodzącą w skład holdingu Polska Grupa Zbrojeniowa. Umowa dotyczy rozpoczęcia produkcji pilotażowej serii systemu Face-COV™.

Posiadane przez Milton Essex SA know-how, w tym wyniki sztucznej inteligencji opracowanej przez MILTON ESSEX na potrzeby automatyzacji interpretacji obrazów medycznych w dalekiej podczerwieni umożliwią komercjalizację i rozwój linii produktowej obejmującej modułowy system przeznaczony do w pełni automatycznych badań skryningowych w kierunku wykrywana markerów gorączkowych zakażenia czynnikami infekcyjnymi w tym koronawirusem SARS-COV2.

ZURAD, jako producent zaawansowanych układów pomiarowych i optycznych posiada doświadczenie niezbędne do wykonania serii pilotażowej.

Podpisana umowa stanowi kamień milowy na drodze do pogłębionej współpracy technologiczno-produkcyjnej pomiędzy Milton Essex SA, a ZURAD Sp. z o.o. oraz inicjuje bilateralną współpracę nad dalszym rozwojem technologii medycznych zaadresowanych zarówno do odbiorców cywilnych jak i wojskowych. Dotyczy to zwłaszcza wersji rozwojowych systemu Face-COV wyposażonych w opcjonalne funkcje cyfrowego monitoringu oraz automatycznego rozpoznawania osób z dodatnim wynikiem badania w bramce skryningowej Face-COV™. Stworzona technologii umożliwia także zautomatyzowaną lokalizację i śledzenie przepływu osób w monitorowanych budynkach publicznych.

W obecnej sytuacji istotna jest także możliwość realizacji za pomocą bramki Face-COV™ szybkich badań uchodźców w kierunku symptomów zakażenia jak i precyzyjnej identyfikacji biometrycznej bezpośrednio w punktach granicznych.

Unikalna modułowa konstrukcja systemu Face-COV™ umożliwia wyposażenie go w różnorodne dodatkowe funkcjonalności m.in. do wykrywania metalu i substancji niebezpiecznych, czy systemy programowania mikroczipów oznaczających pacjenta przy ustawieniu bramki w szpitalnej izbie przyjęć. Składowe Systemu Face-COV™ mogą być instalowane w kontenerach medycznych zarówno wojskowych jak i triage-owych ustawianych przy szpitalach realizujących przyjęcie pacjentów w ramach procedury związanej z pandemią COVID-19.

Współpraca z ZURAD (grupa PGZ) jest częścią integracyjnej strategii MILTON ESSEX SA nakierowanej na jak najszersze wykorzystanie synergii biznesowej i krajowego potencjału techniczno-produkcyjnego, jak również jest kontynuacją współpracy i transferu technologii z obszaru zastosowań wojskowych do cywilnych aplikacji medycznych.

Podpisana umowa realizowana będzie w ramach dofinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju referencyjnego Projektu „FACE-COV™ - systemowe rozwiązanie do automatycznego monitorowania miejsc publicznych metodą termowizyjną i detekcji markerów zakażenia SARS-COV2 z użyciem sztucznej inteligencji wraz z opcją identyfikacji biometrycznej spełniające standardy wyrobu medycznego”( POIR.01.01.01-00-0662/20) w Programie Inteligentny Rozwój 2014-2020 5/1.1.1/2020 Szybka Ścieżka 5_2020 „KORONAWIRUSY”. Projekt bramki skryningowej Face-COV™ został zaprojektowany przez konsorcjum B+R utworzone przez Milton Essex SA z Instytutem Optoelektroniki Wojskowej Akademii Technicznej.

Wyniki sztucznej inteligencji opracowanej przez MILTON ESSEX osiągnęły wyniki na światowym poziomie i zostały opublikowane w ostatniej edycji prestiżowego periodyku The NATURE Scientific Reports.

Źródło informacji: Milton Essex SA

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 21.03.2022, 11:34
Źródło informacji Milton Essex SA
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ