Newsletter

Mori Building świętuje oficjalne otwarcie Azabudai Hills

27.11.2023, 09:08aktualizacja: 27.11.2023, 09:20

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Business Wire/ Mori Building Co., Ltd.
Business Wire/ Mori Building Co., Ltd.
Przebudowa środowiska miejskiego tworzy nową światowej klasy dzielnicę w sercu Tokio. Miasto w mieście, w którym ludzie mogą mieszkać, pracować i bawić się bez konieczności pokonywania dużych odległości. Zdecydowany nacisk na „zieleń i wellness” dzięki 24 000 m2 bujnej roślinności. Doskonała lokalizacja i zintegrowane funkcje wzmacniają międzynarodową konkurencyjność Tokio.

TOKIO -- (BUSINESS WIRE) -- Mori Building Co., Ltd., wiodący japoński deweloper krajobrazu miejskiego, świętował dzisiaj oficjalne otwarcie Azabudai Hills, kompleksu o różnorodnym przeznaczeniu i nowej światowej klasy dzielnicy w centrum Tokio. Wdrażając koncepcję „nowoczesnej miejskiej wioski - zieleni i wellness”, Azabudai Hills stanowi bogaty w elementy przyrodnicze kompleks ze zintegrowanymi funkcjami miejskimi, w tym najwyższej klasy centrum biznesowym, obiektami mieszkalnymi, detalicznymi, kulturalnymi i medycznymi, instytucjami edukacyjnymi oraz dużą otwartą przestrzenią wypełnioną bujną roślinnością, która jednoczy ludzi.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20231123721900/pl/ 

Wizją firmy Mori Building jest uczynienie z Azabudai Hills wyznaczającej normy społeczności opartej na „zieleni i wellness” w XXI wieku, w której ludzie żyją w harmonii z naturą. Kompleks Azabudai Hills rozciągający się na obszarze 8,1 ha charakteryzuje się łączną powierzchnią wynoszącą około 861 700 m² obejmującą 214 500 m² przestrzeni biurowej, 24 000 m² roślinności, 1 400 mieszkań, 122 pokoi hotelowych i około 150 sklepów i restauracji. Mori JP Tower osiąga wysokość 330 metrów, co sprawia, że jest najwyższym budynkiem w Japonii. Ta stworzona na nowo dzielnica oparta na koncepcji „miasta w mieście” będzie gościć około 20 000 pracowników i 3 500 mieszkańców w przypadku pełnej zajętości i oczekuje się, że będzie odwiedzana przez 30 mln gości rocznie.

„Firma Mori Building zobowiązuje się do tworzenia i pielęgnowania witalności miejskiej dzięki projektom przebudowy miast na dużą skalę - powiedział Shingo Tsuji, prezes i dyrektor generalny Mori Building Co., Ltd. - Od lat przewidujemy kierunek, w jakim zmieniają się przyszłe miasta jako społeczność. Duże miasta na całym świecie doświadczyły w ostatnich latach ogromnych zmian. Wierzymy, że ludzie oczekują od miast przyszłości zapewniania dostępu do zintegrowanych funkcji, a jednocześnie życia w harmonii z naturą, budowania relacji z innymi oraz cieszenia się dobrym samopoczuciem fizycznym i psychicznym. Chcieliśmy stworzyć dzielnicę, która łączy w sobie wszystkie te wartości w sercu Tokio. Azabudai Hills pokazuje naszą wizję >>zieleni i wellness<< dla miejskiego życia, a także nasz ambitny cel, jakim jest zwiększenie międzynarodowej konkurencyjności Tokio”.

Projekt inspirowany zielenią i wellness

Azabudai Hills ucieleśnia wizję firmy Mori dotyczącą nowoczesnej miejskiej wioski - zieleni i wellness, ogromnej otwartej przestrzeni wypełnionej bujną roślinnością, która jednoczy ludzi, aby zbudować nową społeczność w sercu Tokio.

Projekt architektoniczny Azabudai Hills rozpoczęto od nakreślenia kierunków przepływu ludzi i jednolitego krajobrazu z publicznym placem Central Green. Następnie rozważono lokalizację wieżowców, aby umożliwić im wtopienie się w bujną roślinność. Stoi to w sprzeczności z tradycyjnym podejściem polegającym na określaniu w pierwszej kolejności lokalizacji budynków.

Ponadto wykorzystanie kompaktowych wieżowców umożliwiło stworzenie w kompleksie dużych zielonych przestrzeni. Dzięki połączeniu licznych małych działek gruntów, a następnie wybudowaniu trzech wieżowców, firma Mori Building stworzyła ogromną otwartą przestrzeń wypełnioną zielenią na poziomie gruntu. Stanowi to podstawę koncepcji wertykalnego ogrodu miejskiego, którą firma Mori Building wdrożyła w ramach swoich sztandarowych projektów na przestrzeni lat, takich jak ARK Hills, Roppongi Hills i Toranomon Hills.

Kompleks Azabudai Hills przybliża ludzi do natury dzięki około 320 różnorodnym gatunkom roślin, które zmieniają przestrzeń w każdej porze roku. Sad o powierzchni około 200 m² będzie zlokalizowany na pochyłym zielonym obszarze, obejmując 11 rodzajów drzew owocowych i zapewniając mieszkańcom miast rzadką możliwość podziwiania cudów natury.

Publiczne instalacje artystyczne w całym kompleksie tworzą przestrzeń miejską, w której sztuka i natura przenikają się wzajemnie, a ludzie mogą wizualizować swój związek ze światem natury. Galeria Azabudai Hills będzie podstawowym obiektem promującym kulturę w Azabudai Hills, opierając się na koncepcji „całego miasta jako muzeum”.

Czołowe zespoły architektoniczne i projektowe, w tym Pelli Clarke & Partners i Heatherwick Studio, wspólnie stworzyły obiekt, który z jednej strony jest wyraźnie japoński, z wykorzystaniem lokalnych elementów estetycznych, topograficznych i sezonowych, a jednocześnie oferuje nowe ramy dla miejskiego życia skupiającego się na roślinności, dobrym samopoczuciu i harmonii z naturą mającą szerokie zastosowania.

„Miasta stanowią jedne z najwspanialszych wynalazków ludzkości, a kompleks Azabudai Hills dramatycznie przyspieszył ich ewolucję, łącząc w sobie architekturę, przyrodę i społeczność. W bezpośredniej współpracy z Minoru Morim i Shingo Tsujim stworzyliśmy aktywne, różnorodne i przyjazne dla ludzi >>miasto w mieście<< - powiedział Fred Clarke, współzałożyciel i partner firmy Pelli Clarke & Partners. - Mając na względzie ludzi, Mori Building i zespół projektowy dążą do zapewnienia wkładu w sztukę i naukę leżącą u podstaw budowy przyszłości miast. Wspólna realizacja tej długoletniej wizji stanowi dla nas wyróżnienie”.

„Chcieliśmy stworzyć dzielnicę, która łączy się na różne sposoby z emocjami ludzi - powiedział Thomas Heatherwick, założyciel Heatherwick Studio. - Dzięki połączeniu obiektów kulturalnych i społecznych z wyjątkowym, trójwymiarowym, nadającym się do eksplorowania krajobrazem możemy zaoferować gościom i społeczności lokalnej miejsce, w którym ludzie mogą przebywać ze sobą i cieszyć się otwartymi zielonymi obszarami publicznymi. Jest to pełne radości i wyjątkowe miejsce publiczne w Tokio, zaprojektowane tak, by służyło wszystkim przez wiele lat”.

Dom dla wiodących przedsiębiorstw i instytucji globalnych

Kompleks Azabudai Hills uzyskał wsparcie ze strony partnerów, którzy podzielają wizję „zieleni i wellness”. Wśród tych prestiżowych partnerów znajduje się Centrum Profilaktyki Zdrowotnej Uniwersytetu Keio; The British School w Tokio, jedna z największych szkół międzynarodowych w centrum miasta; Janu Tokyo, światowy debiut siostrzanej marki hoteli i jedyny hotel w kompleksie; apartamenty Aman Residences, Tokio, zapewniające zupełnie nowy standard życia i oferujące jedynie 91 mieszkań zapewniających styl życia pod marką Aman z pełnym wachlarzem usług; Tokyo Venture Capital Hub, jednoczący ponad 70 japońskich inwestorów korporacyjnych funduszy venture capital; około 150 sklepów, w tym światowej klasy luksusowe marki; Azabudai Hills Market promujący autentyczną japońską kulturę kulinarną; oraz słynne Muzeum Sztuki Cyfrowej MORI Building: EPSON teamLab Borderless, wcześniej zlokalizowane na wyspie Odaiba w Tokio. Wiele z tych wyjątkowych obiektów już rozpoczęło działalność w Azabudai Hills, a kolejne placówki mają otworzyć się po grudniu 2023 r.

Harmonogram otwarcia obiektów

  • Koniec stycznia 2024 r. - Azabudai Hills Market
  • Początek lutego 2024 r. - Muzeum Sztuki Cyfrowej MORI Building: EPSON teamLab Borderles
  • Luty 2024 r. - Janu Tokyo
  • Od lutego 2024 r. - Garden Plaza (luksusowe marki)

35 lat działania

Projekt Azabudai Hills rozpoczął się w 1989 r. od utworzenia Rady ds. Przebudowy Miast. Miejsce projektu obejmuje długi, wąski teren poprzecinany wzgórzami i dolinami, o złożonym krajobrazie. Przed przebudową podzielona dzielnica obejmowała małe drewniane domy oraz budynki wymagające poważnej modernizacji infrastrukturalnej i usprawnienia funkcji miejskich.

Od tego czasu firma Mori Building Co. współpracowała przez prawie 35 lat z około 300 właścicielami gruntów o różnorodnym charakterze, aby zrealizować kompleks Azabudai Hills. Projekt otrzymał ogromne wsparcie ze strony właścicieli gruntów i lokalnych władz. W 2017 r. zatwierdzony został plan miejski, a budowa rozpoczęła się w sierpniu 2019 r.

„W grudniu kończę 99 lat, a projekt Azabudai Hills rozpoczął się, gdy miałem sześćdziesiąt kilka lat. Zastosowaliśmy przemyślane podejście, aby upewnić się, że wszyscy akceptują nowy plan rozwoju. Po jego przyjęciu wszystko działo się tak szybko, że aż trudno uwierzyć, iż zbliżamy się do mety. Firma Mori Building odegrała zasadniczą rolę w przebudowie i urzeczywistnieniu tego bezprecedensowego projektu” - powiedział Kenichi Magatani, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Przekształcenia Urbanistycznego Azabudai Hills.

„Mieszkałem w tej dzielnicy przez długi czas, ale nigdy nie widziałem tak dynamicznego projektu rozwoju urbanistycznego w centrum miasta. Jestem pewny, że ludzi zadziwią nie tylko spektakularne wieżowce, ale także bujna roślinność oraz niezwykłe obiekty usługowe takie jak markety i restauracje, sklepy, muzea, ośrodek medyczny i szkoła międzynarodowa. Zdecydowanie uważam, że ta zrewitalizowana dzielnica jest czymś, z czego może być dumna Japonia i Tokio przez wiele nadchodzących dziesięcioleci” - powiedział Magatani.

Ułatwianie inwestycji/ekosystem venture capital

Azabudai Hills stanowi siedzibę Tokyo Venture Capital Hub (TVCH), pierwszego ośrodka funduszy venture capital na dużą skalę w Japonii. TVCH ma promować lokalne przedsiębiorstwa typu start-up, prowadzić wymianę pomysłów biznesowych między funduszami venture capital i przedsiębiorcami oraz tworzyć ekosystem ożywiający japońską gospodarkę innowacyjną.

Zlokalizowany na 4. i 5. piętrze budynku Garden Plaza B, TVCH oferuje najlepszą w swojej klasie przestrzeń biurową i na potrzeby co-workingu, która umożliwia prowadzenie prezentacji inwestycyjnych, seminariów, warsztatów i wydarzeń networkingowych. TVCH będzie obejmować około 70 inwestorów korporacyjnych funduszy venture capital i najlepsze niezależne fundusze venture capital, w tym Drone Fund, Incubate Fund, Spiral Capital, a także Japan Venture Capital Association oraz Edge Capital Partners Uniwersytetu w Tokio (UTEC).

Ponadto przedsiębiorstwa typu start-up, fundusze venture capital i przedsiębiorstwa w ramach TVCH zachęca się do łączenia sił ze współpracownikami innych inkubatorów innowacji, takich jak ARCH i CIC Tokyo oraz Japan Innovation Campus w Dolinie Krzemowej, które mają siedzibę w innych obiektach Mori w Japonii i za granicą.

Lider zrównoważonego rozwoju

Kompleks Azabudai Hills jest liderem w promowaniu wysiłków na skalę miejską w obniżaniu emisyjności i recyklingu zasobów. Od momentu zakończenia budowy 100% energii elektrycznej dostarczanej do kompleksu będzie pochodzić z odnawialnych źródeł energii, zgodnie z celami międzynarodowej inicjatywy Renewable Energy 100% (RE100) pod kierownictwem Climate Group ze Zjednoczonego Królestwa. W centrali energetycznej zastosowana zostanie technologia oparta na sztucznej inteligencji, aby optymalizować zarządzanie różnorodnym zużyciem energii w tym dużym kompleksie.

Ponadto w całym kompleksie Azabudai Hills zostaną zastosowane środki, aby ograniczać jego wpływ na środowisko, obejmujące zastosowanie energii alternatywnej, ponowne wykorzystanie wód opadowych do nawadniania roślinności oraz horyzontalny recykling tworzyw sztucznych.

Kompleks Azabudai Hills jest na dobrej drodze, by uzyskać kilka prestiżowych wyróżnień środowiskowych, w tym najwyższą certyfikację w systemie LEED w kategorii budowy dzielnic dla wielofunkcyjnych kompleksów, certyfikację BD+C (Building & Design/Core and Shell Development) oraz certyfikację WELL.

Pełne informacje na temat Azabudai Hills i obiektów kompleksu są dostępne na następującej stronie internetowej: https://onl.tw/VYcx5TJ 

Mori Building jest innowacyjnym deweloperem miejskim z siedzibą w Tokio. Firma jest zaangażowana we wzmacnianie magnetycznej siły miast, tworząc i rozwijając bezpieczne, zrównoważone i kosmopolityczne centra miast w oparciu o swoją wyjątkową koncepcję „wertykalnego ogrodu miejskiego” dla wysokościowych ośrodków biznesowych, edukacyjnych, rozrywkowych i mieszkalnych. Koncepcja została zastosowana w wielu wiodących projektach firmy, w tym ARK Hills, Roppongi Hills i Toranomon Hills w Tokio oraz Shanghai World Financial Center. Firma Mori Building jest także zaangażowana w wynajem nieruchomości, zarządzanie projektami i usługi doradcze. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mori.co.jp/en.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20231123721900/pl/ 

Źródło: Mori Building Co., Ltd.

KONTAKT:

Kontakt z mediami międzynarodowymi

Weber Shandwick

Mayuko Harada (Japonia)

e-mail: moribldg@webershandwick.com 

Shiwei Yin (poza Japonią)

e-mail: moribldgnyc@webershandwick.com 

Źródło informacji: Business Wire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.11.2023, 09:08
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ