Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MSZ informuje:
- Polska gospodarka jest innowacyjna, stabilna i przewidywalna. Dlatego ma duży potencjał dla kanadyjskich inwestorów – podkreśliła wiceminister Katarzyna Kacperczyk, otwierając Polsko-Kanadyjskie Forum Gospodarcze w Montrealu 5 grudnia. Podczas trzydniowej wizyty w Kanadzie, wiceszefowa polskiej dyplomacji spotkała się też z przedstawicielami kanadyjskiej administracji rządowej w Ottawie.
Podczas otwarcia forum z udziałem spółek z branży rolno-spożywczej, wiceminister Katarzyna Kacperczyk podkreśliła, że zarówno Polska, jak i Kanada wprowadzają w tej dziedzinie wiele innowacji. – Możemy wzajemnie korzystać ze swoich doświadczeń w tej branży – zaznaczyła. Przypomniała, jak duży potencjał ma eksport polskich produktów, m.in. jabłek, których pierwsza partia trafiła w ubiegłym tygodniu do Kanady.
W czwartek wiceminister zainaugurowała również Polsko-Kanadyjskie Forum Budowlane w Toronto. –Polska ma doskonały klimat do inwestowania i oferuje atrakcyjne możliwości współpracy biznesowej. Budownictwo jest kluczowe dla rozwoju ekonomicznego i rozwijania rynku pracy – powiedziała wiceminister. Odwiedziła także polskie stoisko narodowe i stoiska polskich firm budowlanych, które prezentowały swoją ofertę na targach w Kanadzie.
W Toronto wiceminister Kacperczyk wzięła udział w podpisaniu umowy o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską i Uniwersytetem w Toronto. Spotkała się też z przedstawicielami znanego kanadyjskiego inkubatora innowacji Digital Media Zone na Ryerson University.
W Ottawie wiceminister Katarzyna Kacperczyk spotkała się z przedstawicielami administracji w MSZ, Ministerstwie ds. Zasobów Naturalnych i Energetyki, Ministerstwie ds. Obywatelstwa i Imigracji. W rozmowach uczestniczyli przedstawiciele polskich firm. - Ułatwienia w przepływie pracowników są ważne dla polskich przedsiębiorstw, a inicjatyw współpracy będzie coraz więcej po wejściu w życie umowy CETA - podkreśliła wiceminister. W rozmowie z wiceministrem rolnictwa Fredem Gorrellem podziękowała za umożliwienie eksportu polskich jabłek do Kanady. - Już po czterech tygodniach od zakończenia niezbędnych procedur jabłka z Polski można kupić w kanadyjskich sklepach - zaznaczyła.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)
kom/ tnt/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 06.12.2014, 14:48 |
Źródło informacji | MSZ |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |