Pobierz materiał i Publikuj za darmo
KIJÓW, Ukraina, 22 listopada 2019 r. /PRNewswire/ -- Firma Jolywood, wiodący na świecie producent ogniw i modułów NTOPCon, ogłosiła dziś, że największa elektrownia wykorzystująca dwustronne moduły fotowoltaiczne NTOPCon zlokalizowana w obwodzie chmielnickim na Ukrainie została podłączona do krajowej sieci energetycznej w październiku 2019 r. Elektrownia Starosynyavs'kyi o mocy 5,6 MW jest pierwszą elektrownią wykorzystującą dwustronne moduły NTOPCon w kraju - moduły Jolywood D72N. Elektrownia jest przy tym największym zakładem tego typu w Europie Wschodniej. W międzyczasie elektrownia o mocy 4 MW wykorzystująca dwustronne moduły Jolywood NTOPCon w Czarnobylu także rozpoczęła działanie w październiku.
Opracowany w celu zmniejszenia uśrednionego kosztu energii LCOE moduł sprawił, że elektrownia o mocy 4 MW w Czarnobylu wykorzystująca dwustronne moduły NTOPCon firmy Jolywood zdobyła wyróżnienie dla Najlepszego Innowacyjnego Projektu na Ukrainie na targach SEF 2019. Firma Jolywood zaprezentowała swoje doświadczenie w opracowywaniu i produkcji modułów fotowoltaicznych leżących u podstaw elektrowni oraz wykazała, jak moduły mogą zwiększyć wydajność i wydłużyć żywotność elektrowni.
Wysoki współczynnik dwustronności jest jedną z kluczowych cech produktów firmy Jolywood. Dwustronność produktów firmy sięga nawet 85% - wynik ten jest o 20-25% wyższy od innych dostępnych obecnie na rynku rozwiązań. Elektrownia Starosynyavs'kyi o mocy 5,6 MW wykorzystująca dwustronne moduły NTOPCon ma zwiększyć współczynnik odbijania światła od jasnego gruntu w odpowiedzi na wyjątkową charakterystykę geograficzną regionu. Takie podejście zapewnia wysoką wydajność konwersji energii i znacznie zwiększa możliwości produkcji energii, jak wyjaśnił dr Liu Zhifeng, dyrektor Jolywood Taizhou.
„Nasze moduły charakteryzują się wyższą wydajnością w porównaniu do innych produktów. Wydajność naszych ogniw w produkcji masowej już sięga 23,2% w modułach o mocy 440-455 W. Zapewniamy także lepszą wydajność i niższe wyniki LeTID i LID. W sumie prowadzi to do niższego kosztu LCOE dla naszych klientów” - dodał dyrektor.
Rząd Ukrainy wprowadził nowe przepisy w zakresie energii odnawialnej w celu odejścia od taryf feed-in-tarif (FIT) na rzecz bardziej konkurencyjnego systemu aukcyjnego. Oznacza to, że inwestorzy będą w przyszłości zwracać większą uwagę na koszt LCOE.
„Decyzja ukraińskiego rządu jest wyjątkową możliwością dla Jolywood w zakresie odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na Ukrainie, jeżeli chodzi o dwustronne moduły z niskim kosztem LCOE – dodał dr Liu. – Wykorzystując tę szansę, wyglądamy możliwości współpracy z partnerami w Europie Środkowej i Wschodniej w celu dalszego zwiększenia generacji energii i zapewnienia większej stabilności energetycznej. Największa na świecie elektrownia typu N, projekt 125 MW Oman, wykorzystująca w 100% moduły NTOPCon firmy Jolywood zostanie podłączona do sieci w przyszłym miesiącu. Jest to dowodem na to, że dwustronne produkty NTOPCon cieszą się rosnącą popularnością na coraz większej liczbie rynków” – dodał dyrektor.
O Jolywood
Firma Jolywood (SZ: 300393) jest światowym liderem pod względem opracowywania, produkcji i marketingu podkładów fotowoltaicznych, wysoko wydajnych, dwustronnych ogniw monokrystalicznych NTOPCon i modułów dwustronnych. Założona w 2008 roku firma Jolywood (Suzhou) Sunwatt Co. Ltd. (zwana Jolywood Suzhou) jest największym producentem podkładów fotowoltaicznych na świecie, a jej roczne możliwości produkcyjne sięgają 100 milionów metrów. Firma Jolywood (Taizhou) Solar Technology Co. Ltd. (Jolywood Taizhou), w pełni zależna spółka podległa Jolywood Suzhou, została założona w 2016 r. i znajduje się w czołówce branży solarnej, wykazując się możliwościami produkcyjnymi dwustronnych ogniw solarnych NTOPCon na poziomie 2,4 GW od roku 2017.
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1034352/Jolywood_1.jpg
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1034351/Jolywood_2.jpg
Źródło: Jolywood (Taizhou) Solar Technology Co. Ltd.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 22.11.2019, 17:04 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |