Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Od razu pokazujemy dwa samochody bardzo ważne dla rynku polskiego i europejskiego, ponieważ reprezentują SUV-y w segmencie samochodów miejskich i kompaktowych, a to tak naprawdę najszybciej rozwijający się segment na tych rynkach” - mówił Rafał Grzanecki, country manager marek Jeep i Alfa Romeo podczas prezentacji nowych hybrydowych modeli Jeep.
„Myślę, że prezentacja tych samochodów pokazuje, że realizujemy to, co zadeklarowaliśmy w 2018 roku, czyli premiery kolejnych modeli Jeepa w tym wypadku - w wersji hybrydowej lub elektrycznej. To są samochody, które cieszą się dość dużym powodzeniem. Są to modele, które rozwiązują istotną kwestię związaną z ograniczeniem emisji dwutlenku węgla” - powiedziała Henryka Bochniarz, członek Rady Nadzorczej FCA Poland.
Oba modele dostępne są w trzech poziomach wyposażenia - „Limitted”, „S” i „Trailhawk”, z napędem na cztery koła, sześciobiegową skrzynią automatyczną oraz dwoma silnikami - 1,3-litrowym czterocylindrowym silnikiem benzynowym o mocy 130 KM lub 180 KM z przodu oraz silnikiem elektrycznym o mocy 11,4 kWh znajdującym się między tylnymi kołami.
„Ta technologia umożliwia także jazdę w trybie całkowicie nieemisyjnym, bez zużywania paliwa. Dzięki akumulatorowi o mocy 11,4 kWh możemy przejechać do 50 km tylko na silniku elektrycznym. Ekologicznie, nie emitując żadnych zanieczyszczeń” - zapewnił Krzysztof Kłos, manager marki Jeep.
Moc silnika benzynowego wsparta mocą 60 KM wytwarzaną przez silnik elektryczny daje łącznie moc 190 KM (w wersji Limited) i 240 KM (w wersji Trailhawk i S). W silniku elektrycznym moment obrotowy wynosi 250 Nm, a w spalinowym 270 Nm. Ich połączenie daje możliwość przyspieszenia od 0 do 100km/h w ok. 7,5 sekundy i prędkość 130 km/h w trybie elektrycznym i 200 km/h w trybie hybrydowym.
Nowe hybrydy Jeepa typu plug-in posiadają trzy tryby pracy: hybrydowy, elektryczny i E-save, które aktywować można, używając selektora trybu jazdy znajdującego się obok dźwigni zmiany biegów.
„Modele przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które interesują się zagadnieniami eko, które chcą jeździć samochodami emitującymi mało spalin lub wręcz w ogóle” - wyjaśniał Rafał Grzanecki. „Z drugiej strony mówimy też o konsumentach, którzy potrzebują samochodów niskoemisyjnych do tego, aby poruszać się w niektórych strefach, ponieważ wiele miast europejskich ogranicza dostęp samochodów z tradycyjnymi silnikami spalinowymi. Aby się dostać w takie miejsca, w takie centra musimy posiadać samochody albo elektryczne, albo niskoemisyjne” - uzupełnił.
Nowe modele Jeep: Renegade 4xe i Compass 4xe są już dostępne w sprzedaży w salonach dealerskich w całej Polsce. Ponadto pod koniec roku planowana jest europejska i polska premiera potężnego pickupa zbudowanego na bazie Jeepa Wranglera, czyli Jeep Gladiator. Oba samochody przyjadą w grudniu do Polski, a w przyszłym roku ruszy ich sprzedaż.
Następną nowością, zaprezentowaną na razie jako koncept, będzie powrót auta-legendy, czyli Jeepa Grand Wagoneer. To luksusowy, potężny samochód, który stworzył segment luksusowych SUV-ów w latach 60-tych.
Kolejną premierą będzie tradycyjny model Wrangler, którego tradycyjna, spalinowa odmiana świetnie sprzedaje się w Polsce. „Dostarczymy w grudniu 60 Wranglerów straży granicznej na wschodnie granice Unii Europejskiej. Ten samochód zadebiutuje również w wersji hybrid plug-in, także z możliwością opcji napędu na 4 koła, wyłącznie z zasilaniem elektrycznym” - zapowiedział Rafał Grzanecki.
Szczegółowe informacje dotyczące nowych modeli Jeep Renegade 4xe i Compass 4xe dostępne pod linkiem: http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/163053,,marka-jeep-prezentuje-nowe-hybrydy-renegate-4xe-i-compass-4xe-(centrum-prasowe).
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 16.10.2020, 13:54 |
Źródło informacji | PAP Media Room |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE