Newsletter

NuScale Power ogłasza wzrost mocy oddawanej modułu NuScale Power Module™ o kolejnych 25%; dodatkowe rozwiązania dla elektrowni

10.11.2020, 16:59aktualizacja: 10.11.2020, 17:02

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Jak pokazują najnowsze analizy, NuScale Power Module™ może zwiększyć moc oddawaną do 77 MWe.

PORTLAND, Oregon –(BUSINESS WIRE)– firma NuScale Power ogłosiła dzisiaj wyniki analiz i prac w zakresie inżynierii wartości z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi do testowania i modelowania, zgodnie z którymi każdy moduł NuScale Power Module™ (NPM) może wytwarzać o 25% więcej energii, uzyskując maksymalnie 77 MWe na moduł (brutto), co we flagowej 12-modułowej elektrowni daje łączną moc 924 MWe. Ponadto NuScale wprowadza elektrownie o mniejszych rozmiarach składające się z czterech (łączna moc ok. 308 MWe) albo sześciu modułów (łączna moc ok. 462 MWe).

„Nasi inżynierowie jeszcze raz udowodnili, że technologia NuScale odznacza się najwyższą klasą, pozwalając na oszczędność i elastyczność dla klienta na poziomie dotychczas niespotykanym na rynku energii jądrowej, bez żadnego uszczerbku na bezpieczeństwie naszych konstrukcji, które jest niezrównane - powiedział John Hopkins, prezes i dyrektor generalny NuScale. - Swym nowym rozwiązaniem NuScale potwierdza czołową pozycję w wyścigu o komercjalizację małych reaktorów modułowych”.

Zgodnie z założeniami zwiększenie mocy oddawanej 12-modułowego małego reaktora jądrowego NuScale o dodatkowych 25% pozwoli na obniżenie bieżących nakładów inwestycyjnych („overnight capital cost”) z 3600 USD za KW do 2850 USD za KW. Co więcej, obecny rozmiar skalowalnej 12-modułowej elektrowni sprawi, że stanie się ona realną konkurencją dla reaktorów o mocy liczonej w GW. Zwiększenie mocy oddawanej uzyskano bez większych zmian w technologii NPM.

Mniejsze reaktory zapewnią klientom NuScale większą elastyczność pod względem rozmiaru, mocy oddawanej, bieżącej eksploatacji i kosztów. Ponadto będą posiadały innowacyjną i uproszczoną konstrukcję zajmującą mniej przestrzeni, skracając czas trwania (harmonogram) budowy i zmniejszając koszty. Dzięki nowemu rozwiązaniu NuScale może wyjść naprzeciw szerszej grupie potrzeb klientów, włączając w to małe sieci energetyczne na wyspach czy potrzeby społeczności żyjących poza zasięgiem sieci, jak również obiekty przemysłowe i państwowe. Może ono również stanowić zamiennik elektrowni węglowych, ułatwiając klientom przestrzeganie wymogów emisyjnych.

Zwiększenie poziomu maksymalnej mocy reaktora podlega procesowi regulacyjnemu. W związku z tym w 2022 r. NuScale ma złożyć wniosek o zgodę (Standard Design Approval) do amerykańskiego urzędu dozoru regulacyjnego (Nuclear Regulatory Commission).

Jako pierwsze do oferty NuScale wprowadzone zostaną elektrownie cztero- i sześciomodułowe, choć dostępne będą również inne konfiguracje. Rozwiązania oparte na małych reaktorach są konkurencyjne pod względem oszczędności i bazują na wiodącej w branży technologii NPM. Ponadto ich bezpieczeństwo zostało zatwierdzone przez Nuclear Regulatory Commission. Podobnie do flagowej elektrowni NuScale nowe, mniejsze konfiguracje w dalszym ciągu będzie można stosować w skalowalnych elektrowniach z zachowaniem wszystkich funkcji, parametrów i mocy niespotykanych w innych małych reaktorach modułowych. Pierwszy moduł NuScale zostanie oddany do użytku w 2027 r.

NuScale Power

Spółka NuScale Power opracowała nową modułową elektrownię jądrową opartą o reaktor lekkowodny do wytwarzania energii elektrycznej, ogrzewania sieciowego, odsalania i innych zastosowań korzystających z ciepła technologicznego. Przełomowy projekt małego reaktora modułowego (SMR) obejmuje w pełni fabrycznie wytworzony NuScale Power Module™ zdolny do generowania 77 MW energii elektrycznej przy pomocy bezpieczniejszej, mniejszej i skalowalnej wersji technologii reaktora wodnego ciśnieniowego. Skalowalny projekt NuScale - elektrownia, która może zawierać do 12 niezależnych modułów zasilających, oferuje korzyści zeroemisyjnej energii i wiąże się z mniejszymi zobowiązaniami finansowymi niż obiekty jądrowe o mocy liczonej w GW. Większościowym inwestorem w NuScale jest Fluor Corporation, światowa spółka inżynieryjna, zaopatrzeniowa i budowlana z 60-letnimi tradycjami w dziedzinie komercyjnej energetyki jądrowej.

Siedziba NuScale znajduje się w Portland w Oregonie, a jej biura w Corvallis (Oregon), Rockville (Maryland), Charlotte (Północna Karolina), Richland (Waszyngton) oraz w Londynie (Anglia). Śledź na Twitterze: @NuScale_Power, Facebook: NuScale Power, LLC, LinkedIn: NuScale-Power i Instagramie: nuscale_power. NuScale posiada nowe logo, markę i stronę internetową. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim materiałem filmowym.

Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20201110005452/en/

Źródło: NuScale-Power

KONTAKT:

Dla mediów:

Diane Hughes

wiceprezes NuScale Power ds. marketingu i komunikacji

e-mai: dhughes@nuscalepower.com

tel. (C) 503-270-9329

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.11.2020, 16:59
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ