Pobierz materiał i Publikuj za darmo
<p>- Raport podkreśla wagę jak najwcześniejszego wyrobienia dobrych, zdrowych zwyczajów w celu zapobieżenia wystąpienia chronicznych przypadłości w latach późniejszych;
<p>- Radzenie sobie z przyszłymi wyzwaniami wymaga współpracy wszystkich stron.
DARMSTADT, Niemcy, November 7, 2017/PRNewswire/ - Oddział zdrowia konsumenckiego (Consumer Health), wiodącej w zakresie nauki i rozwiązań technologicznych firmy Merck, opublikował dziś nowy raport (http://www.merckgroup.com/en/expertise/consumer-health/our-consumer-health-debate/white-paper.html) na temat przygotowania dzieci na 100 lat życia w zdrowiu pod tytułem "100 Healthy Years - Are Kids Prepared?". Celem raportu było rzucenie światła na przygotowanie najmłodszego pokolenia na nową erę 100 lat życia w zdrowiu. Wydanie raportu poprzedziła debata oddziału zdrowia konsumenckiego firmy Merck "Global Consumer Health Debate", w której wzięli udział eksperci ONZ, UNICEF, UNAIDS, Światowego Stowarzyszenia Walki z Otyłością, McKinsey i nie tylko. W trakcie debaty, która także odbyła się w 2017 r., eksperci rozważali kwestię jak najlepszego przygotowania dzieci na 100 lat w zdrowiu. Opublikowany dziś raport podkreśla wagę jak najwcześniejszego wyrabiania dobrych, zdrowych nawyków w celu zapewnienia jak najlepszego stanu zdrowia w dodatkowych latach życia.
Zdjęcie: http://mma.prnewswire.com/media/596157/Merck_100_Years.jpg
Oddział zdrowia konsumenckiego (Consumer Health), wiodącej w zakresie nauki i rozwiązań technologicznych firmy Merck, opublikował dziś nowy raport (http://www.merckgroup.com/en/expertise/consumer-health/our-consumer-health-debate/white-paper.html) na temat przygotowania dzieci na 100 lat życia w zdrowiu pod tytułem "100 Healthy Years - Are Kids Prepared?". Celem raportu było rzucenie światła na przygotowanie najmłodszego pokolenia na nową erę 100 lat życia w zdrowiu. Wydanie raportu poprzedziła debata oddziału zdrowia konsumenckiego firmy Merck "Global Consumer Health Debate", w której wzięli udział eksperci ONZ, UNICEF, UNAIDS, Światowego Stowarzyszenia Walki z Otyłością, McKinsey i nie tylko. W trakcie debaty, która także odbyła się w 2017 r., eksperci rozważali kwestię jak najlepszego przygotowania dzieci na 100 lat w zdrowiu. Opublikowany dziś raport podkreśla wagę jak najwcześniejszego wyrabiania dobrych, zdrowych nawyków w celu zapewnienia jak najlepszego stanu zdrowia w dodatkowych latach życia.
„W latach 2015 do 2030 liczba osób w wieku od 60 lat wzwyż ma wzrosnąć o 56%, czyli z 901 milionów do 1,4 miliarda. Dlatego też raport podkreśla, jak ważne jest poświęcenie uwagi zdrowiu dzieci właśnie teraz w obliczu zmian demograficznych społeczeństwa i w celu zapewnienia dobrego stanu zdrowia w latach późniejszych” - skomentowała Uta Kemmerich-Keil, główna dyrektor wykonawcza i prezes oddziału zdrowia konsumenckiego w firmie Merck. Wzrostowi w przewidywanej długości życia na całym świecie towarzyszy występowanie chorób niezakaźnych takich, jak choroby sercowo-naczyniowe, cukrzyca i przewlekłe choroby układu oddechowego, które, zgodnie z badaniem "Global Burden of Disease" za rok 2015 prowadzą do siedmiu z dziesięciu zgonów na świecie [1]. Ponadto Światowe Stowarzyszenie Walki z Otyłością donosi, że na całym świecie ponad 223 miliony dzieci w wieku szkolnym cierpi na nadwagę lub otyłość, a liczba ta ma sięgnąć 268 milionów do roku 2025 [2].
Wyniki badań wskazują na to, że dodatkowe lata życia mogą wiązać się z występowaniem wszelakich schorzeń, co podkreśla istotę brania pod uwagę życia w zdrowiu jako KPI, czyli wypracowanie wskaźnika liczby lat życia w zdrowiu i bez długoterminowej niepełnosprawności. Podczas gdy uwarunkowania naturalne odgrywają znaczącą rolę w ustalaniu szacowanej długości życia w zdrowiu, czynniki środowiskowe, w tym behawioralne, gospodarcze, społeczne, dotyczące środowiska naturalnego i kultury mają równie duże znaczenie dla zdrowego życia, a przy tym są podatne na zmiany.
W ramach wkładu w ogólnoświatowe wysiłki w celu zaradzenia problemowi opublikowany przez oddział zdrowia konsumenckiego firmy Merck raport nawołuje do odnowienia współpracy między wszystkimi zainteresowanymi stronami, włączywszy pedagogów, rodziców, polityków, pracowników służby zdrowia i organizacji pozarządowych. Współpraca miałaby mieć na celu stworzenie programów edukacyjnych na temat zdrowia dla dzieci w wieku szkolnym z uwzględnieniem perspektywy życia aż do 100 lat. Wykorzystując badania przeprowadzone przez organizację Economist Intelligence Unit w pięciu krajach, raport oddziału zdrowia konsumenckiego firmy Merck przedstawia całościowy pogląd na stan zdrowia dzieci. Raport omawia także prognozowaną długość życia w zdrowiu, analizuje programy edukacji prozdrowotnej w różnych krajach i prezentuje plan na osiągnięcie jak najlepszych wyników w zakresie zdrowia dzieci w dłuższej perspektywie.
W raporcie zawarto także studium przypadku omawiające program GEN100™, który niedawno został wdrożony przez oddział zdrowia konsumenckiego firmy Merck w RPA. Celem programu jest podnoszenie świadomości na temat wagi programów i edukacji prozdrowotnej w południowoafrykańskim systemie edukacji. Biorąc pod uwagę obecne problemy ze stanem zdrowia w kraju, włączywszy niedożywienie, HIV i AIDS oraz choroby zakaźne, zachęcanie najmłodszego pokolenia do jak najwcześniejszego wyrabiania zdrowych zwyczajów jest kluczowe. Program GEN100™ obejmuje partnerów z sektora publicznego i prywatnego, w tym oddział zdrowia konsumenckiego firmy Merck oraz Ministerstwo Edukacji Podstawowej w RPA, którzy wspólnie pracują nad edukacją dzieci w zakresie prowadzenia dłuższego i zdrowszego stylu życia. Program GEN100™ działa obecnie w ponad 40 placówkach, a w jego ramach omawiane są zagadnienia takie, jak odżywianie, otyłość, cukrzyca i aktywność fizyczna. Program opiera się na ilościowym pomiarze umożliwiającym ocenę średnio- i długoterminowych skutków i wpływu tego typu programów edukacyjnych.
Opublikowany dziś raport jest częścią szerszego ruchu oddziału zdrowia konsumenckiego firmy Merck WE100®. Celem ruchu jest przygotowanie społeczeństwa na nadchodzącą epokę, w której ludzie żyją nawet 100 lat w zdrowiu. Inicjatywa WE100® jest niezależna od marki i wspiera wszystkie pokolenia i kultury na świecie.
- Nowy raport oddziału zdrowia konsumenckiego firmy Merck pod tytułem "100 Healthy Years - Are Kids Prepared?" jest dostępny (http://www.merckgroup.com/en/expertise/consumer-health/our-consumer-health-debate/white-paper.html).
- Debata oddziału zdrowia konsumenckiego firmy Merck pod tytułem "100 Healthy Years: Are Kids Prepared?" odbyła się w Darmstadcie w Niemczech w czwartek, 18 maja 2017 r.
- Dodatkowe informacje, w tym badanie organizacji EIU można znaleźć na stronie http://www.merck-consumer-health.com/en/industry/industry.html.
- Badanie organizacji EUI objęło następujące kraje: Brazylia, Niemcy, Indie, Arabia Saudyjska i RPA.
- Oddział zdrowia konsumenckiego firmy Merck jest aktywny w serwisie Twitter: @Merck_CH / https://twitter.com/merck_ch
- WE100 w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/WE100/
O oddziale zdrowia konsumenckiego firmy Merck
Marki oddziału zdrowia konsumenckiego (Consumer Health), w tym Neurobion®, Bion®, Nasivin®, Seven Seas®, Dolo-Neurobion® i Femibion® zajmują pozycje liderów innowacji w kluczowych rynkach, opierając się na nauce i zaufaniu klientów na całym świecie. Oddział zdrowia konsumenckiego zatrudnia ponad 3 800 pracowników w 40 krajach. Portfel oddziału obejmuje marki, które wspólnie generują około 1 miliarda dolarów sprzedaży. Oddział zdrowia konsumenckiego należy do sektora opieki zdrowotnej w grupie Merck Group, której siedziba znajduje się w Darmstadt w Niemczech.
Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.merck-consumer-health.com lub https://twitter.com/merck_ch.
Wszystkie komunikaty informacyjne firmy Merck są przekazywane przy pomocy poczty e-mail oraz udostępniane na stronie firmy. Aby dokonać rejestracji w trybie online, zmienić wybór lub przerwać korzystanie z usługi należy udać się na stronę http://www.merckgroup.com/subscribe .
O Merck
Merck jest wiodącą firmą naukowo-technologiczną w zakresie służby zdrowia, nauk przyrodniczych i wydajności materiałów. Około 50 000 pracowników firmy zajmuje się opracowywaniem rozwiązań technologicznych zwiększających żywotność i jakość życia - od terapii biofarmaceutycznych w leczeniu raka lub stwardnienia rozsianego, najnowocześniejszych systemów w zakresie badań naukowych i produkcji do ciekłych kryształów w smartfonach i telewizorach LCD. W 2016 r. sprzedaż firmy Merck wyniosła 15 mld euro w 66 krajach.
Założona w 1668 roku firma Merck jest najstarszą na świecie firmą farmaceutyczną i chemiczną, a rodzina założycieli pozostaje właścicielem większościowym tej notowanej na giełdzie grupy korporacyjnej. Firma posiada globalne prawa do nazwy i marki firmy Merck, jedyne wyjątki to Stany Zjednoczone i Kanada, gdzie firma działa jako EMD Serono, MilliporeSigma i EMD Performance Materials.
Odnośniki:
1. Źródło: "7 out of 10 people die globally of non-communicable diseases", British Heart Foundation, październik 2016 r., https://www.bhf.org.uk/news-from-the-bhf/news-archive/2016/october/7-out-of-10-people-die-globally-of-non-communicable-diseases.
2. Źródło: "World obesity day infographic", Światowe Stowarzyszenie Walki z Otyłością, 2016 r., http://www.obesityday.worldobesity.org/infographics.
Source: Merck
KONTAKT:
Lars Atorf
tel. +49-6151-856-3114
Logo: http://mma.prnewswire.com/media/596180/MERCK_Logo.jpg
Źródło informacji: PR Newswire
UWAGA: Za materiał opublikowany przez Centrum Prasowe PAP odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. (Centrum Prasowe)
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 03.11.2017, 12:38 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |