Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Firma NVIDIA ma przyjemność poinformować o 24-godzinnym wydarzeniu GeForce Garage, które rozpocznie się 3 października 2017 roku o godzinie 19:00. Zawodnicy z trzech krajów zajmujący się modowaniem komputerów, czyli działaniami podnoszącymi walory estetyczne i usprawniającymi ich wydajność, zmierzą się na scenie ESL Arena w Katowicach, by na oczach widzów oglądających transmisję z wydarzenia w Internecie, stworzyć unikalne maszyny, dla których inspiracją będzie Destiny 2, gra komputerowa stworzona przez studio Bungie i wyprodukowana przez Activision. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji identyczne komponenty składające się na gotowy komputer oraz dodatkowo materiały dostępne w każdym sklepie z artykułami do majsterkowania. Technika pracy jest dowolna, ale należy spodziewać się wykorzystania wycinarek, szlifierek, spawarek czy innych urządzeń znanych z przydomowych garaży.
To drugie wydarzenie z tego cyklu, podczas którego zadebiutuje czeska ekipa. Poprzednie starcie zawodników z Polski i Rumunii w marcu tego roku śledziło na żywo (poprzez serwisy YouTube, Twitch i Facebook Live) ponad 200 tysięcy ludzi. Były to pierwsze tego typu międzynarodowe zawody, które w całości były transmitowane przez platformy społecznościowe. To wyraźny trend pokazujący, że wydarzenia kierowane do młodych osób odbywają się często tylko w mediach elektronicznych, które jeszcze całkowicie nie zastępują, ale na pewno mocno rywalizują z tradycyjnymi środkami przekazu. Tego typu przedsięwzięcia to doskonała okazja dla fanów moddingu, aby na własne oczy poznać poszczególne etapy działań i techniki użyte podczas prac wykończeniowych.
Poszczególne kraje będą reprezentowane przez weteranów w tej dziedzinie. Kapitanem polskiej drużyny jest Staszek „Tips” Wiertelak, trzydziestoletni artysta i twórca z Poznania, miłośnik gier komputerowych i wielki fan filmów, znany z takich projektów jak Tron dla Gracza. Wspierał go będzie pasjonat overclockingu, Jarek „Blackwhite” Arczyński. Podczas poprzednich zawodów stworzyli oni wyjątkowa maszynę opartą o stalowy profil, mającą wiele elementów ruchomych i wyglądającą diametralnie inaczej niż pierwotny komputer. Przedstawiciele Rumunii to Tudor „Monstru” Bădică oraz George „Papa Jock” Poteca, a Czechów reprezentować będą Filip Karel oraz Josef „PKBO” Dvořák.
Zawodnicy tworząc od zera nowe konfiguracje wykorzystają najnowocześniejsze komponenty w tym obudowy Fractal Design, zasilacze Seasonic, pamięci G.Skill, nośniki SSD Samsung czy chłodzenie wodne EKWB oraz wykorzystają narzędzia firmy Stanley Black & Decker. Bazą komputerów będą płyty główne i karty graficzne GTX 1080 Ti marki AORUS od Gigabyte.
Postępy prac będzie można śledzić na kanale Twitch i w serwisie YouTube oraz oglądając komentowane wejścia na żywo na Facebooku. Więcej informacji na temat wydarzenia dostępnych jest na stronie: https://www.nvidia.pl/graphics-cards/geforce/pascal/geforce-garage-event/.
GeForce Garage to przedsięwzięcie firmy NVIDIA, stanowiące kompendium wiedzy i ciekawostek, dzięki którym każdy może samodzielnie złożyć swój komputer, dostosować jego wygląd do indywidualnych potrzeb czy zadbać o jego poprawne działanie. GeForce Garage inspiruje do działania, ale również pomaga realizować marzenia. Na zorganizowany dwa lata temu konkurs, który wyłonił „mechaników” GeForce Garage w Polsce, zgłosili się pełni pasji miłośnicy komputerów w różnym wieku. Dzięki ich zaangażowaniu stworzono wideo-poradniki zarówno dla amatorów jak i bardziej zaawansowanych fanów szeroko rozumianej informatyki.
Bądź na bieżąco z firmą NVIDIA:
Czytaj blog firmy NVIDIA i dołącz do nas na Facebooku, Twitterze, Twitchu, LinkedIn oraz Instagramie. Oglądaj filmy w serwisie YouTube oraz zdjęcia w serwisie Flickr.
O firmie NVIDIA
Pierwsze procesory graficzne firmy NVIDIA (NASDAQ: NVDA) powstały w 1999 roku. Od tej pory produkty te stymulują rozwój rynku gier PC, odmieniły podejście do nowoczesnej grafiki komputerowej i zrewolucjonizowały obliczenia równoległe. W ostatnich latach nauczanie maszyn oparte na procesorach graficznych zaowocowało dynamicznym rozwojem sztucznej inteligencji: procesory graficzne stały się mózgami komputerów, robotów i autonomicznych pojazdów, które mogą samodzielnie postrzegać i interpretować świat. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://nvidianews.nvidia.com/.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 26.09.2017, 15:27 |
Źródło informacji | NVIDIA |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Polska gościnność w sercu Ameryki - PLL LOT otworzyły nowy salonik biznesowy na lotnisku w Chicago
• Polskie Linie Lotnicze LOT otworzyły swój pierwszy salonik biznesowy w Ameryce Północnej.
• LOT Business Lounge zlokalizowany jest w porcie lotniczym O’Hare w Chicago.
• Przestrzeń dostępna jest dla pasażerów codziennie w godzinach od 7 do 24 czasu lokalnego.
• Salonik biznesowy w Chicago to kolejny krok w umacnianiu pozycji PLL LOT jako przewoźnika pierwszego wyboru dla pasażerów podróżujących między USA a Europą.- 20.12.2024, 15:36
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PLL LOT