Newsletter

Polska platforma business intelligence nagrodzona w Dolinie Krzemowej

28.02.2024, 09:12aktualizacja: 28.02.2024, 10:07

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

OVH (1)
OVH (1)
Platforma Scramjet Cloud, oparta na infrastrukturze OVHcloud, została uhonorowana nagrodą Devies Awards w kategorii Systems Integration podczas prestiżowej gali Developer Week 2024 w San Francisco. Wyróżnienie potwierdza innowacyjność i skuteczność rozwiązań AI tworzonych oraz wdrażanych przez polskie firmy w coraz bardziej zróżnicowanych sektorach gospodarki.

Polskie przedsiębiorstwa chętnie sięgają po narzędzia oparte na sztucznej inteligencji. Jak wynika z badania EY Polska oraz Cube Research „Jak polskie firmy wdrażają AI”, już 20% firm zakończyło proces wdrażania rozwiązań AI, a kolejne 42% jest w trakcie jego realizacji. Najważniejszym czynnikiem motywującym firmy w Polsce do korzystania z AI jest usprawnienie i automatyzacja procesów wewnętrznych (40%) oraz możliwość lepszego dotarcia do klientów (34%).

Rodzime firmy, wybierając narzędzia AI, skupiają się głównie na rozwiązaniach z obszaru obsługi klienta (50%), sprzedaży (40%) oraz IT (37%). Sztuczna inteligencja ma jednak potencjał zastosowania w każdej branży. Udowodnił to zespół polskiego startupu Scramjet, który na infrastrukturze firmy OVHcloud, europejskiego lidera chmury, zbudował platformę Scramjet Cloud Platform (SCP). Jej przewaga polega m.in. na uniwersalności zastosowań, można ją z powodzeniem wykorzystać w różnych branżach. Platforma SCP sprawdza się m.in. w rolnictwie oraz wspiera inkluzywność poprzez automatyczne tłumaczenie języka migowego.

Sektor AgriTech, czyli AI w rolnictwie

Scramjet Cloud Platform usprawnia pracę rolników poprzez płynną integrację danych z dronów. Dzięki temu rozwiązaniu dane są przesyłane bezpośrednio do chmury w czasie rzeczywistym, eliminując konieczność manualnego ich pobierania z kart SD. Platforma oferuje zautomatyzowany transfer danych oraz analizę AI w chmurze, umożliwiając prognozowanie plonów i podejmowanie trafniejszych decyzji.

„Drony wyposażone w kamery i czujniki dostarczają kluczowych informacji m.in. o stanie gleby, rozwoju roślin i warunkach środowiskowych. Jednak tradycyjne metody nagrywania wideo na kartach SD sprawiają, że proces pozyskiwania danych jest uciążliwy. Wymaga ręcznego pobierania danych, co wpływa na opóźnione analizy i ogranicza skalę możliwych działań” - mówi Alicja Grużdź, CTO w Scramjet.

Platforma SCP integruje się z systemami ERP, co przekłada się na oszczędność czasu, redukcję kosztów oraz możliwość podejmowania decyzji w czasie rzeczywistym. Scramjet Cloud Platform zapewnia także decyzje oparte na aktualnych danych oraz skalowalność, co sprawia, że jest kluczowym narzędziem dla firm działających w branży AgriTech.

Automatyczny tłumacz z języka migowego w instytucjach publicznych

Platforma Scramjet Cloud umożliwia również wdrożenie dużych modeli opartych na sztucznej inteligencji do tłumaczenia języka migowego na wideo lub tekst, eliminując barierę komunikacyjną dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Szybkie znalezienie tłumaczy języka migowego w instytucjach publicznych jest utrudnione ze względu na ograniczoną dostępność wykwalifikowanych osób oraz koszty. Rozwiązania oparte na AI oferują natychmiastowe tłumaczenia, usprawniając procesy i oszczędzając czas zarówno dla użytkowników, jak i personelu.

Platforma SCP pomaga w tym zakresie firmom i instytucjom publicznym w sytuacjach kryzysowych, co jest kluczowe dla skutecznej komunikacji. Proces wdrażania platformy jest prosty i eliminuje potrzebę specjalistycznej wiedzy technicznej po stronie klienta, dzięki czemu jest ona łatwa w utrzymaniu i elastyczna w konfiguracji.

„Nasza infrastruktura już odgrywa istotną rolę w dziedzinie AI, napędzając innowacyjne projekty cyfrowych twórców. To olbrzymia satysfakcja móc obserwować, jak nasze rozwiązania wspierają śmiałe wizje Scramjet, co cieszy, tym bardziej że innowacyjna platforma Scramjet Cloud Platform, a także zaangażowanie i wysiłek zespołu zostały docenione przez ekspertów z Doliny Krzemowej podczas prestiżowego Developer Week 2024” - komentuje Robert Paszkiewicz, szef regionu CEE w OVHcloud.

„Zdobycie nagrody Devies za usługi integracji systemów oznacza naszą trzecią nagrodę w San Francisco za pracę w dziedzinie chmury, integracji systemów i API. To uznanie podkreśla, jak elastyczna jest platforma Scramjet. Cieszymy się z pozytywnego odzewu w obszarze zatoki San Francisco i Doliny Krzemowej, gdzie istnieje mocna baza dla nowych pomysłów. Scramjet zakłada swoją obecność w USA i współpracuje z OVHcloud, a te nagrody są dużym krokiem w kierunku sukcesu w centrum światowej technologii” - podsumowuje Michał Czapracki, CEO w Scramjet.

Platforma SCP zwyciężyła w kategorii Systems Integration podczas gali Devies Awards, która obyła się w ramach Developer Week 2024 w San Francisco 21 lutego 2024 roku. Nagroda Devies to szczególne wyróżnienie dla programistów, inżynierów oprogramowania i profesjonalistów z branży IT, która jest przyznawana w uznaniu za doskonały design, inżynierię oraz technologiczne innowacje w 31 różnorodnych kategoriach.

Więcej o rozwiązaniach OVHcloud pod linkiem: https://www.ovhcloud.com/pl/.

Więcej o platformie Scramjet na stronie: https://scramjet.org/cloud-platform/.

Źródło informacji: OVHcloud

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 28.02.2024, 09:12
Źródło informacji OVHcloud
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ