Newsletter

Rossmann rozbudował i unowocześnił magazyn w Grudziądzu

29.03.2023, 15:48aktualizacja: 29.03.2023, 16:52

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

ROSSMANN/M. MUTOR (1)
ROSSMANN/M. MUTOR (1)
Centrum dystrybucji Rossmanna w Grudziądzu powiększyło się o 11 230 mkw. Po rozbudowie, magazyn ma 35 460 mkw. i zatrudnia 560 pracowników. Liczba miejsc paletowych wzrosła z 21 tys. do 34 tys. W nowej hali firma zastosowała ogrzewanie podłogowe i oświetlenie LED, które pozwoli zaoszczędzić energię elektryczną.

Centrum Dystrybucyjne w Grudziądzu jest zapleczem logistycznym dla drogerii Rossmann w Polsce północnej. Obiekt powstał w 2012 roku, ale ze względu na rozwój firmy (Rossmann ma w Polsce 1670 drogerii), w ubiegłym roku władze spółki podjęły decyzję o rozbudowie. Budowa zaczęła się na początku kwietnia 2022 roku i trwała niespełna 12 miesięcy (do 20 marca 2023 roku).

„Naszym zadaniem jako logistyki, jest wspieranie rozwoju firmy. Potrzebujemy coraz większych możliwości w zakresie optymalizacji wysyłki towaru do drogerii, tak, aby zapewnić jak najlepszy poziom obsługi naszych klientów” - tłumaczy Rafał Makarski, dyrektor Działu Logistyki w Rossmannie. Według niego inwestycja w grudziądzki magazyn na pewno ten proces ułatwi.

„Naszym kolejnym celem była poprawa warunków pracy naszych pracowników. Zależało nam, by pracowało im się łatwiej i zdecydowanie bardziej ergonomicznie” - dodaje Rafał Makarski.

Magazyn w Grudziądzu jest obsługiwany manualnie, bez automatyki. Hala jest chłodzona, ponieważ coraz więcej artykułów wymaga składowania w temperaturze pokojowej, również podczas upałów. Aby zapewnić lepsze warunki pracy oraz zmniejszyć zużycie energii w nowej, dobudowanej hali, firma zastosowała ogrzewanie podłogowe (posadzka ogrzewana jest ciepłą wodą, przepływającą systemem rur znajdujących się pod nią), a także na oświetlenie LED. Rozbudowano też budynek socjalny z szatniami, który będzie miał 1775 mkw. (więcej o 318 mkw.).

„To duża inwestycja, nie tylko ze względu na skalę: dobudowaliśmy i wyposażyliśmy ponad 11 000 mkw. powierzchni użytkowej, zastosowaliśmy nowoczesne rozwiązania, które zaspokajają nasze, wciąż rosnące potrzeby i spełniają wysokie wymogi ubezpieczycieli” - mówi Andrzej Podobas, kierownik Działu Inwestycji i Nowych Otwarć w Rossmannie.

Równolegle z rozbudową firma zajęła się także starszą częścią hali.

„Powiększyliśmy szatnię, odświeżyliśmy zaplecze socjalne, na nowo wyposażyliśmy miejsca pracy, kupiliśmy więcej roślin. Zainwestowaliśmy także w maszyny, które przekładają się na komfort i bezpieczeństwo pracy” - mówi Maciej Dondelewski, dyrektor Centrum Dystrybucyjnego w Grudziądzu.

Podkreślił, że firma ma coraz większą flotę wózków magazynowych, a te starsze wymienia na nowe (dotyczy to również wózków z unoszoną kabiną operatora, którymi - jak przyznaje Dondelewski - dysponuje niewiele magazynów w Polsce).

„Wymieniliśmy większość urządzeń typu: skanery, komputery, monitory czy bardziej specjalistyczne, jak np. Pick by Voice, czyli podręczny sprzęt >>słuchający<< komend głosowych. Dołożyliśmy wszelkich starań, by starsza część magazynu standardem, komfortem i nowoczesnością technologiczną nie odbiegała od tej nowej” - tłumaczy Maciej Dondelewski.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 29.03.2023, 15:48
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ