Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Centrum Dystrybucyjne w Grudziądzu jest zapleczem logistycznym dla drogerii Rossmann w Polsce północnej. Obiekt powstał w 2012 roku, ale ze względu na rozwój firmy (Rossmann ma w Polsce 1670 drogerii), w ubiegłym roku władze spółki podjęły decyzję o rozbudowie. Budowa zaczęła się na początku kwietnia 2022 roku i trwała niespełna 12 miesięcy (do 20 marca 2023 roku).
„Naszym zadaniem jako logistyki, jest wspieranie rozwoju firmy. Potrzebujemy coraz większych możliwości w zakresie optymalizacji wysyłki towaru do drogerii, tak, aby zapewnić jak najlepszy poziom obsługi naszych klientów” - tłumaczy Rafał Makarski, dyrektor Działu Logistyki w Rossmannie. Według niego inwestycja w grudziądzki magazyn na pewno ten proces ułatwi.
„Naszym kolejnym celem była poprawa warunków pracy naszych pracowników. Zależało nam, by pracowało im się łatwiej i zdecydowanie bardziej ergonomicznie” - dodaje Rafał Makarski.
Magazyn w Grudziądzu jest obsługiwany manualnie, bez automatyki. Hala jest chłodzona, ponieważ coraz więcej artykułów wymaga składowania w temperaturze pokojowej, również podczas upałów. Aby zapewnić lepsze warunki pracy oraz zmniejszyć zużycie energii w nowej, dobudowanej hali, firma zastosowała ogrzewanie podłogowe (posadzka ogrzewana jest ciepłą wodą, przepływającą systemem rur znajdujących się pod nią), a także na oświetlenie LED. Rozbudowano też budynek socjalny z szatniami, który będzie miał 1775 mkw. (więcej o 318 mkw.).
„To duża inwestycja, nie tylko ze względu na skalę: dobudowaliśmy i wyposażyliśmy ponad 11 000 mkw. powierzchni użytkowej, zastosowaliśmy nowoczesne rozwiązania, które zaspokajają nasze, wciąż rosnące potrzeby i spełniają wysokie wymogi ubezpieczycieli” - mówi Andrzej Podobas, kierownik Działu Inwestycji i Nowych Otwarć w Rossmannie.
Równolegle z rozbudową firma zajęła się także starszą częścią hali.
„Powiększyliśmy szatnię, odświeżyliśmy zaplecze socjalne, na nowo wyposażyliśmy miejsca pracy, kupiliśmy więcej roślin. Zainwestowaliśmy także w maszyny, które przekładają się na komfort i bezpieczeństwo pracy” - mówi Maciej Dondelewski, dyrektor Centrum Dystrybucyjnego w Grudziądzu.
Podkreślił, że firma ma coraz większą flotę wózków magazynowych, a te starsze wymienia na nowe (dotyczy to również wózków z unoszoną kabiną operatora, którymi - jak przyznaje Dondelewski - dysponuje niewiele magazynów w Polsce).
„Wymieniliśmy większość urządzeń typu: skanery, komputery, monitory czy bardziej specjalistyczne, jak np. Pick by Voice, czyli podręczny sprzęt >>słuchający<< komend głosowych. Dołożyliśmy wszelkich starań, by starsza część magazynu standardem, komfortem i nowoczesnością technologiczną nie odbiegała od tej nowej” - tłumaczy Maciej Dondelewski.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 29.03.2023, 15:48 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu