Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Projekt obejmuje stworzenie przestrzeni mieszkań treningowych oraz wspomaganych, z pełnym uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami. 16 kwietnia 2024 roku dokonano wyboru wykonawcy dokumentacji. Projekt przygotuje pracownia ARCHITEKTKAJA Marta Uzar z Tarnobrzega, za kwotę 74 900,00 zł.
– Ten projekt to dowód naszego zobowiązania do tworzenia otwartego i dostępnego dla wszystkich miasta. Dzięki nowemu obiektowi mieszkań treningowych będziemy mogli jeszcze lepiej wspierać naszych mieszkańców, zapewniając im odpowiednie warunki do rozwoju i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym – mówi Lucjusz Nadbereżny Prezydenta Miasta Stalowej Woli.
Przedmiotem zamówienia jest stworzenie kompleksowej dokumentacji projektowej dla budynku parterowego o powierzchni użytkowej między 200 a 300 m2. Planowane są trzy osobne mieszkania, z czego dwa przeznaczone będą na cele treningowe, a jedno na cele wspomagane. Każde z mieszkań będzie wyposażone zgodnie z potrzebami, zapewniając komfortowe warunki życia.
Miastu zależy na dostosowaniu całego obiektu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, dlatego też projekt obejmuje eliminację wszelkich barier architektonicznych. Ponadto, w dokumentacji uwzględnione zostaną niezbędne elementy ruchome oraz zagospodarowanie terenu wraz z zapewnieniem miejsc postojowych dla posiadaczy rowerów.
Konsultacje z Miastem oraz użytkownikiem, czyli Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, będą prowadzone na bieżąco, zapewniając kompleksowe podejście do realizacji projektu.
Dodatkowo, w celu poprawy efektywności energetycznej, projekt zakłada zastosowanie rozwiązań opartych na energii odnawialnej oraz wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.
Wybór wykonawcy dokumentacji projektowej mieszkań treningowych to kolejny krok miasta w kierunku zapewnienia równych szans i komfortu życia wszystkim mieszkańcom.
Kwota przeznaczona na realizację zamówienia to: 150 000,00 zł.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 23.04.2024, 20:46 |
Źródło informacji | Stalowa Wola |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE