Newsletter

Wiodące tematy i kluczowe dla przyszłości trendy – ogłoszono program Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2022

16.02.2022, 13:35aktualizacja: 16.02.2022, 13:47

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Europejski Kongres Gospodarczy
Europejski Kongres Gospodarczy

Katowice, 16 lutego 2022 r. – Trzy dni wypełnione dyskusjami na najbardziej aktualne tematy, prezentacje i spotkania w gronie przedstawicieli europejskich rządów, przedsiębiorców reprezentujących różne branże gospodarki oraz młodych aktywistów – XIV Europejski Kongres Gospodarczy (EEC – European Economic Congress) odbędzie się w terminie 25-27 kwietnia br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Po raz pierwszy wydarzeniu towarzyszyć będzie Europejskie Forum Młodych Liderów. Rejestracja dla uczestników rozpocznie się w marcu.

Szeroki i różnorodny zakres tematyczny obejmuje kilkanaście głównych obszarów, co daje ponad sto debat, sesji, spotkań i innych wydarzeń. Głównymi nurtami tematycznymi XIV Europejskiego Kongresu Gospodarczego będą: zielona transformacja i odbudowa gospodarki, digitalizacja, globalny handel i geopolityka, nauka oraz kompetencje w zmieniającym się świecie.

„Od czternastu edycji Europejski Kongres Gospodarczy stanowi opiniotwórcze forum w debacie o przyszłości europejskiej gospodarki. Siła Kongresu wynika wprost z zaangażowania uczestników oraz synergii działania kluczowych grup biorących udział w wydarzeniu – przedstawicieli biznesu i polityki, świata nauki i administracji publicznej oraz mediów, którzy chcą dzielić się swoimi poglądami, wiedzą i doświadczeniem – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator i organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego. – W tym roku spotkamy się stacjonarnie w przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego, aby omówić najbardziej aktualne i pierwszoplanowe dla biznesu tematy“ – dodaje.

Program tegorocznego Kongresu obejmuje kluczowe zagadnienia dotyczące zjawisk, które w najbliższej przyszłości będą zmieniać gospodarczą i społeczno-gospodarczą rzeczywistość, jak odbudowa gospodarki po pandemii, rola młodych ludzi w kształtowaniu Europy, wpływ technologii na rozwój gospodarczy i społeczny, międzynarodowa współpraca gospodarcza czy zagadnienia zrównoważonego rozwoju. W programie nie zabraknie najbardziej aktualnych i szeroko dyskutowanych tematów, takich jak: inflacja i jej wpływ na biznes, nowe ramy strategii biznesowych obejmujące środowisko, społeczeństwo i ład korporacyjny, działania stymulujące do redukcji emisji, odnawialne źródła energii, paliwo przyszłości – wodór, e-mobilność w miastach i metropoliach, sztuczna inteligencja, Metaverse – nowy wirtualny świat, cyberbezpieczeństwo czy rynek NFT, czyli inwestowanie w unikatowe cyfrowe obiekty.

Po raz pierwszy w formie wydarzenia towarzyszącego Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu odbędzie się Europejskie Forum Młodych. Ideą Forum jest zapewnienie przestrzeni dla aktywnych działaczy młodzieżowych z krajów Unii Europejskiej, Bałkan Zachodnich i Partnerstwa Wschodniego oraz Polski do dzielenia się doświadczeniami, nawiązywania kontaktów oraz dyskusji o ważnych tematach dla młodych ludzi w całej Europie. W spotkaniu udział weźmie około 150 młodych aktywistów z całej Europy oraz kilkuset studentów regionalnych uczelni i przedsiębiorców, uczestników Kongresu.

W ramach Forum młodzi aktywiści z uczelni z regionu i Europy będą mogli spotkać się z przedstawicielami biznesu i liderami opinii obecnymi na Kongresie. Studenci i absolwenci będą mieli możliwość uczestniczenia w debatach Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Z kolei kongresowi goście zostaną zaproszeni do udziału w aktywnościach Europejskiego Forum Młodych Liderów.

„W ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego z sukcesem realizowaliśmy projekt EEC Liderzy Przyszłości, który kierowany był do uczniów i studentów. W wykładach otwartych udział brało ponad 2000 studentów i młodych absolwentów. Współorganizatorami wydarzenia były uczelnie: Uniwersytet Śląski i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Wyjątkowa sytuacja spowodowana pandemią wymusiła zawieszenie realizacji projektu. W 2022 roku, przy udziale Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, zaplanowaliśmy powrót do aktywności skierowanych do młodych osób“ – dodaje Wojciech Kuśpik.

W kwietniu już po raz siódmy na scenie Europejskiego Kongresu Gospodarczego staną twórcy i liderzy najciekawszych polskich i europejskich start-upów. Zwycięzcy Start-up Challenge mogą liczyć na obecność w mediach, wejście do świata wielkiego biznesu i pozyskanie wsparcia na rozwój firmy. Od pierwszej edycji w 2016 r. do konkursu Start-up Challenge zgłosiło się ponad 1200 projektów z całego świata. Wśród dotychczasowych laureatów są firmy działające z sukcesem w wielu sektorach gospodarki. Zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu trwają do 28 lutego 2022 r.

W ramach XIV Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbędą się kolejne edycje konkursów Top Inwestycje Komunalne, Inwestor Bez Granic, kontynuowny jest również Ranking Inicjatyw Dekarbonizacyjnych.

Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszelkich obowiązujących wymogów dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa, zgodnie z przyjętą przez organizatora polityką i „Zasadami bezpieczeństwa”. W 14. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego stacjonarny udział będą mogli wziąć uczestnicy, którzy spełniają jeden z trzech niżej wymienionych warunków: zaszczepienie przeciwko COVID-19 szczepionką, dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej, tj. przyjęcie wymaganej dla danego preparatu liczby dawek szczepionki co najmniej 14 dni przed wydarzeniem oraz okazanie przy wejściu na wydarzenie ważnego unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID (Unijny Certyfikat Covid, UCC) w postaci elektronicznej lub papierowej, lub zaświadczenia uznawanego za równoważne z UCC (wydanego przez państwo trzecie – spoza Unii Europejskiej); posiadanie statusu ozdrowieńca, po przebyciu COVID-19 w ciągu ostatnich max. 6 miesięcy; posiadanie negatywnego wyniku testu w kierunku COVID-19 (dotyczy każdego dnia wydarzenia, test ważny jest max. 48h od chwili jego wykonania).

Rejestracja umożliwiająca udział w XIV Europejskim Kongresie Gospodarczym (25-27 kwietnia 2022 r.) rozpocznie się w marcu na stronie internetowej wydarzenia.

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress – EEC) w Katowicach to największa impreza biznesowa w Europie Środkowej, trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem najważniejszych osobistości świata polityki, biznesu, nauki, ekonomii, samorządu. Podczas ubiegłorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego zarejestrowało się blisko 9 tys. uczestników, w tym 5,7 tys. biorących udział stacjonarnie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Kongresowe debaty zostały odtworzone w czasie rzeczywistym 290 tys. razy.

***
Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress – EEC) w Katowicach to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem gości z Polski, Europy, świata, wśród których wymienić można: unijnych komisarzy, premierów i przedstawicieli rządów państw europejskich, prezesów największych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne.

W opiniotwórczym gronie, w formie otwartej debaty publicznej, prowadzone są rozmowy o kwestiach najistotniejszych dla rozwoju Europy.

Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, od pierwszej edycji w 2009 roku, jest Grupa PTWP.

Więcej informacji:
Europejski Kongres Gospodarczy – www.eecpoland.eu
Więcej informacji o organizatorze – Grupa PTWP – www.ptwp.pl 

Zapraszamy również:
Facebook: facebook.com/EECKatowice 
LinkedIn: www.linkedin.com/showcase/europejski-kongres-gospodarczy/ 
Twitter: twitter.com/EECKatowice

KONTAKT:
Aneta Miler, biuro prasowe EEC/Imago PR
tel. kom.: (+48) 609 880 115
e-mail: aneta.miler@imagopr.pl

Źródło informacji: Europejski Kongres Gospodarczy

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 16.02.2022, 13:35
Źródło informacji Europejski Kongres Gospodarczy
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii