Pobierz materiał i Publikuj za darmo
BioMaxima S.A. przede wszystkim produkuje i sprzedaje podłoża mikrobiologiczne, a także suplementy, dodatki oraz inne składniki podłoży mikrobiologicznych, przeznaczonych dla laboratoriów przemysłowych. Ponadto wytwarza systemy dyfuzyjne do oznaczania lekowrażliwości oraz mechanizmów oporności bakterii i grzybów, jak również własne odczynniki diagnostyczne do badania parametrów biochemicznych krwi i innych płynów ustrojowych.
„Dynamiczny wzrost przychodów w poprzednich latach wskazuje na olbrzymi potencjał firmy. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze i wykwalifikowanemu personelowi nie tylko wymyślamy nowe, innowacyjne produkty medyczne, ale również zajmujemy się ich produkcją i dystrybucją” – powiedział Łukasz Urban, prezes zarządu BioMaxima S.A.
Dzisiejszy debiutant jest 429. spółką notowaną na Głównym Rynku GPW, a jednocześnie pierwszą firmą, która pojawiła się na tym parkiecie w tym roku. Wcześniej, od 2010 roku, BioMaxima notowana była na NewConnect – rynku ustanowionym w celu wspierania ambitnych małych oraz średnich przedsiębiorstw w rozwoju i awansie do czołówki polskich firm.
„Przez ponad dekadę funkcjonowania na NewConnect wartość naszej spółki wzrosła o 455 proc., a nasza marka stała się rozpoznawalna i doceniana wśród potencjalnych inwestorów. Wierzymy, że dzisiejszy debiut na Rynku Głównym pozwoli nadać rozwojowi firmy dodatkową moc, potrzebną między innymi w promowaniu naszych produktów na rynkach zagranicznych” – dodał Łukasz Urban.
Marek Dietl, prezes zarządu GPW zauważył, że BioMaxima to już jedenasta spółka z sektora biotechnologicznego obecna na Głównym Rynku.
„Według ekspertów XXI wiek będzie stuleciem biologii, a innowacyjne i ambitne firmy rozwijające tę gałąź nauki, takie jak dzisiejszy debiutant, mogą spodziewać się rynkowego sukcesu. Obserwując rozwój BioMaxima na przestrzeni 12 lat, mogę śmiało powiedzieć, że ma ona potencjał, by stać się jednym z championów polskiej gospodarki. Debiut na warszawskim parkiecie – największym i najbardziej znaczącym w tej części Europy - stanowi krok milowy w drodze ku temu celowi” – powiedział Marek Dietl.
Następnie przekazał prezesowi BioMaxima i pozostałym członkom zarządu firmy dyplom GPW oraz statuetkę byka, symbolizującą giełdową hossę.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 31.01.2022, 16:42 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Strategia ESG wspiera rozwój biznesu z korzyścią dla pracowników, społeczeństwa i środowiska PAP
Konsumenci, pracownicy, inwestorzy, a także instytucje regulacyjne zwracają coraz większą uwagę na wskaźniki środowiskowe, zaangażowanie społeczne i transparentność w biznesie. Zrównoważony rozwój powinien być elementem strategii firmy i wyznaczać długoterminowy kierunek działania. Pokazuje to przykład Opella, jednostki biznesowej Consumer Healthcare w Sanofi, która realizując konsekwentnie cele ESG, uzyskała niedawno certyfikat B Corp w Europie Środkowo-Wschodniej.- 15.01.2025, 10:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Lisner rezygnuje z jaj z chowu klatkowego - kolejny krok firmy w kierunku zrównoważonego rozwoju
Firma Lisner ogłosiła wycofanie jaj pochodzących od kur utrzymywanych w klatkach ze wszystkich swoich produktów. Decyzja ta wpisuje się w ogólnoeuropejski trend ograniczania stosowania tego typu jaj i odpowiada na rosnące oczekiwania konsumentów oraz wymogi zrównoważonego rozwoju.- 14.01.2025, 15:37
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Lisner
-
Image
Cognex umacnia pozycję lidera rynku przemysłowych czytników kodów, rozszerzając ofertę o dwa nowe produkty oparte na sztucznej inteligencji
Czytniki kodów DataMan 290 i DataMan 390, wspierane przez wiodącą w branży obsługę klienta, zapewniają niezrównaną niezawodność i łatwość użytkowania.- 14.01.2025, 14:19
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire