Newsletter

Za nami pierwszy debiut na Głównym Rynku GPW w 2022 roku

31.01.2022, 16:42aktualizacja: 31.01.2022, 16:46

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/M. Kmieciński
PAP/M. Kmieciński
W poniedziałek na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zadebiutowała spółka BioMaxima – polski wytwórca diagnostyki laboratoryjnej, zajmujący się m.in. produkcją szybkich testów antygenowych, wykrywających koronawirusa SARS-CoV-2. Lubelska firma od 2010 roku notowana była na rynku NewConnect.

BioMaxima S.A. przede wszystkim produkuje i sprzedaje podłoża mikrobiologiczne, a także suplementy, dodatki oraz inne składniki podłoży mikrobiologicznych, przeznaczonych dla laboratoriów przemysłowych. Ponadto wytwarza systemy dyfuzyjne do oznaczania lekowrażliwości oraz mechanizmów oporności bakterii i grzybów, jak również własne odczynniki diagnostyczne do badania parametrów biochemicznych krwi i innych płynów ustrojowych.

„Dynamiczny wzrost przychodów w poprzednich latach wskazuje na olbrzymi potencjał firmy. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze i wykwalifikowanemu personelowi nie tylko wymyślamy nowe, innowacyjne produkty medyczne, ale również zajmujemy się ich produkcją i dystrybucją” – powiedział Łukasz Urban, prezes zarządu BioMaxima S.A. 

Dzisiejszy debiutant jest 429. spółką notowaną na Głównym Rynku GPW, a jednocześnie pierwszą firmą, która pojawiła się na tym parkiecie w tym roku. Wcześniej, od 2010 roku, BioMaxima notowana była na NewConnect – rynku ustanowionym w celu wspierania ambitnych małych oraz średnich przedsiębiorstw w rozwoju i awansie do czołówki polskich firm.

„Przez ponad dekadę funkcjonowania na NewConnect wartość naszej spółki wzrosła o 455 proc., a nasza marka stała się rozpoznawalna i doceniana wśród potencjalnych inwestorów. Wierzymy, że dzisiejszy debiut na Rynku Głównym pozwoli nadać rozwojowi firmy dodatkową moc, potrzebną między innymi w promowaniu naszych produktów na rynkach zagranicznych” – dodał Łukasz Urban. 

Marek Dietl, prezes zarządu GPW zauważył, że BioMaxima to już jedenasta spółka z sektora biotechnologicznego obecna na Głównym Rynku.

„Według ekspertów XXI wiek będzie stuleciem biologii, a innowacyjne i ambitne firmy rozwijające tę gałąź nauki, takie jak dzisiejszy debiutant, mogą spodziewać się rynkowego sukcesu. Obserwując rozwój BioMaxima na przestrzeni 12 lat, mogę śmiało powiedzieć, że ma ona potencjał, by stać się jednym z championów polskiej gospodarki. Debiut na warszawskim parkiecie – największym i najbardziej znaczącym w tej części Europy - stanowi krok milowy w drodze ku temu celowi” – powiedział Marek Dietl.

Następnie przekazał prezesowi BioMaxima i pozostałym członkom zarządu firmy dyplom GPW oraz statuetkę byka, symbolizującą giełdową hossę.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 31.01.2022, 16:42
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii