Newsletter

Rząd przyjął projekt "złotówka za złotówkę" dotyczący świadczeń rodzinnych

24.03.2015, 15:31aktualizacja: 24.03.2015, 15:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Rząd przyjął projekt "złotówka za złotówkę" dotyczący świadczeń rodzinnych. To niezwykle ważne rozwiązanie dla rodzin, które daje szansę na utrzymanie świadczenia, gdy wzrasta dochód - powiedział minister pracy i polityki społecznej.

"Ta filozofia wynagradza tych, co podejmują pracę" - podkreślił minister Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że program nie karze nikogo za podjęcie pracy, ale daje szansę na utrzymanie świadczenia pieniężnego, jeżeli wzrasta dochód rodziny.

Według ministra z propozycji, która wejdzie w życie od stycznia, skorzysta w 2016 r. ok. 260 tys. rodzin. Kosiniak-Kamysz uważa, że dzięki nowelizacji w niebyt odejdzie dylemat wielu Polaków - czy pracować w szarej strefie, by utrzymać świadczenie z budżetu państwa.

Zdaniem ministra pracy wszystkie podejmowane przez rząd działania, łącznie z wydłużeniem urlopu rodzicielskiego, tworzą nowy, całościowy i efektywny system polityki rodzinnej w Polsce.

Zgodnie z projektem rodziny, które przekroczą próg dochodowy, nie stracą świadczeń rodzinnych, jak było do tej pory; będą je nadal otrzymywać, ale pomniejszone o kwotę, o jaką przekroczyły kryterium - wynika z projektu noweli ustawy o świadczeniach rodzinnych, który we wtorek przyjął rząd. To realizacja zapowiedzi z expose premier Ewy Kopacz. Projekt przygotował resort pracy i polityki społecznej.

Projekt dotyczy świadczeń rodzinnych i dodatków do nich: becikowego, z tytułu samotnej opieki nad dzieckiem, korzystania z urlopu wychowawczego, wychowywania dziecka w rodzinie wielodzietnej, kształcenia i rehabilitacji niepełnosprawnego dziecka, rozpoczęcia roku szkolnego, nauki dziecka poza miejscem zamieszkania. (PAP)

bos/ gma/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.03.2015, 15:31
Źródło informacji PAP Legislacja
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ