Pobierz materiał i Publikuj za darmo
O dofinansowanie ubiegać się mogą trzyosobowe zespoły, w skład których powinni wchodzić: przedstawiciele sektora kultury, edukacji oraz organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Zwycięskie inicjatywy otrzymają wsparcie w wysokości 10 tys. zł.
W spotkaniu informacyjnym, które odbyło się 26 marca w Galerii Sztuki w Legnicy i transmitowane było w mediach społecznościowych, udział wzięli: Paweł Kamiński, manager kultury, wieloletni koordynator BMK i wielu innych projektów na Dolnym Śląsku, Justyna Teodorczyk, która jest zaangażowana we wszystkie edycje BMK, począwszy od pierwszego, odbywającego się w Legnicy projektu w 2016 roku, a także Robert Chmielewski – wieloletni dyrektor Ośrodka Działań Artystycznych Firlej we Wrocławiu, który już trzeci rok z rzędu realizuje BMK w naszym regionie.
Rozmawiano o edukacji kulturalnej, o współpracy między instytucjami oraz szczególnej roli Galerii Sztuki w projekcie, o zrealizowanych pomysłach, a także o tegorocznej edycji programu, która ze względu na pandemię będzie wyglądała inaczej, niż w latach poprzednich. Tym razem pomysłodawcy inicjatyw muszą brać pod uwagę realizację projektów w sytuacji utrzymania lub wprowadzenia nowych ograniczeń w działalności instytucji kultury oraz placówek oświatowych. „Nie bójcie się internetu! Nie bójcie się pandemii! Twórzcie nowe inicjatywy! Zapraszamy!” – zachęcał dyrektor Firleja, który rok wcześniej, jako pierwsza wrocławska instytucja, ruszył z koncertami online.
„Nie bójcie się też Sztuki przez duże „S” i pamiętajcie, że jesteśmy instytucją partnerującą w BMK po to, żeby Was wspierać w realizacji Waszych pomysłów. Dlatego nie musicie przyjść do nas z gotowym projektem, bo my pomożemy wam go zrealizować” - zapewniała Justyna Teodorczyk – dyrektorka Galerii Sztuki w Legnicy.
Warto wspomnieć, że do tej pory w Legnicy odbyły się trzy projekty w ramach BMK. Były to: „Orbita kultury, czyli latająca Akademia Pana Kopernika” w 2016 r., a także „Ale Murale!” (2019) oraz „Fahrenheit 451” (2020).
Przypominamy także, że zgłaszane inicjatywy kierowane mogą być do dzieci i młodzieży szkolnej, angażować rodziców, a także inne grupy odbiorców. W ocenie zgłoszeń brane będą pod uwagę m.in. takie kryteria, jak: oryginalność, potencjał kulturotwórczy i edukacyjny inicjatywy, jej lokalność i oddolność oraz zgodność z celami programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. W związku z pandemią COVID-19 organizatorzy oczekują od autorów inicjatyw pomysłów na ich realizację online lub w inny sposób w sytuacji, kiedy instytucje kultury i placówki oświatowe pozostaną zamknięte.
Aby zgłosić inicjatywę wystarczy wypełnić formularz elektroniczny i zadeklarować udział w szkoleniu dla uczestników, które odbędzie się w dniach 26-28 maja br. oraz w III Dolnośląskim Forum Edukacji Kulturowej, zaplanowanym na początek listopada w Legnicy.
Regulamin programu dostępny jest pod linkiem:
https://drive.google.com/.../1ZYDzv2KtlE6uU8yRm4a.../view...
Formularz zgłoszeniowy natomiast tutaj:
https://forms.gle/PLgN57TvKLycLWYu7
Zapis spotkania informacyjnego znajduje się na fanpage’u Galerii Sztuki w Legnicy: https://www.facebook.com/galeria.sztukiwlegnicy/
(Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy)
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 05.04.2021, 10:41 |
Źródło informacji | Legnica |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
#IJHARSnaFerie - czyli nie dajmy się oszukać nie tylko podczas ferii w sklepie i restauracji PAP
Bezpieczne ferie to także bezpieczny i świadomy swoich praw konsument - przypomina przed rozpoczynającą się zimową przerwą w zajęciach szkolnych Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) i podpowiada, w jaki sposób wybierać produkty spożywcze dobrej jakości i nie dać się oszukać.- 17.01.2025, 10:04
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Zbliża się 18. rocznica śmierci Ryszarda Kapuścińskiego: legendy polskiego reportażu PAP
23 stycznia minie 18 lat od śmierci Ryszarda Kapuścińskiego (1932-2007), najczęściej, obok Stanisława Lema, tłumaczonego za granicą polskiego autora. Pomimo upływu czasu wciąż stanowi on niedościgniony wzór oraz inspirację dla kolejnych pokoleń dziennikarzy, o czym świadczyło rekordowe zainteresowanie wznowioną po latach Nagrodą PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.- 13.01.2025, 09:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PAP
-
Image
Laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji, słuchając Pendereckiego PAP
Słuchając „Siedmiu bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji. Choć znawcy bardziej analizowali fragmenty utworu, to jego odbiór emocjonalny nie różnił się w zależności od stopnia przygotowania odbiorców - pokazał eksperyment UJ.- 03.01.2025, 09:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce