Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Poetycki, krótkometrażowy film zrealizowali wspólnie Muzeum Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie i przyjaciele, także mieszkańcy naszej Gminy. Wcześniej ta grupa pasjonatów, miłośników przyrody, posadziła na łęgach młode dęby, którym nadano imiona. Wszystko to po to, by ratować unikatowy, umierający krajobraz Łęgów, bo umierają tam najstarsze, kilkusetletnie dęby.
O inicjatywie sadzenia dębów na Łęgach Rogalińskich, a także o idei tego filmu - w artykule na mosina.pl „Zatrzymać czas”, który ukazał się także w sierpniowym numerze „Informatora Mosińskiego” – patrona medialnego tego pięknego przedsięwzięcia.
Na premierze filmu „Mój ojciec i dęby…i my” w Mosińskim Ośrodku Kultury, zjawili się realizatorzy filmu, a także zaproszeni goście, m.in. Radna Powiatu Poznańskiego Marzena Fiedler, Wiceburmistrz Miasta Luboń Dorota Franek, Dyrektor Wielkopolskiego Parku Narodowego Zbigniew Sołtysiński, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Luboniu Grzegorz Anioła, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mosinie Bożena Mazur, prof. Paweł Chmielarz z Instytutu dendrologii PAN w Kórniku, a także Burmistrz Gminy Mosina Przemysław Mieloch, który udzielił Patronatu Honorowego tej społecznej produkcji filmowej.
Wydarzenie zorganizowane przez samych realizatorów przedsięwzięcia i Mosiński Ośrodek Kultury, było okazją nie tylko do pierwszej projekcji filmu. Wszyscy, którzy przyczynili się dotąd do inicjatywy ratowania naturalnego krajobrazu Łęgów Rogalińskich, zostali uhonorowani przez organizatorów pamiątkowymi dyplomami, a Zosia Szary z Lubonia, laureatka towarzyszącego mu konkursu fotograficznego - „Dąb pomnik przyrody”, nagrodzona profesjonalną sesją zdjęciową z Małgorzatą Sobczak. Październikowej premierze towarzyszył koncert muzyki ze ścieżki dźwiękowej do filmu, wykonanej na Fletni Pana przez Marcina Lewandowskiego, z gitarą towarzyszącą Pawła Czaińskiego – mieszkańców naszej Gminy.
Wspaniała inicjatywa, wspaniały klimat wydarzenia, niepowtarzalny nastrój. Gratuluję przedsięwzięcia i dziękuję za zaproszenie do skromnego, medialnego w nim udziału!
Film „Mój ojciec i dęby…i my” można obejrzeć m.in. na stronie mosina.pl->Relacje, a także na kanale Youtube Muzeum Arkadego Fiedlera. Zachęcam do obejrzenia.
Realizatorzy filmu: produkcja - Muzeum Pracownia Literacka w Puszczykowie, scenariusz i reżyseria - Kamila Plumińska-Błoszyk, lektorzy - Marek Fiedler, Marek Oliwier Fiedler, Piotr Rubisz, Łukasz Mańkowski, Szymon Ziółkowski, aktorki - Krystyna Fiedler, Monika Błoszyk, Magdalena Kulińska, Marta Ziółkowska, Małgorzata Bręczewska, Ewa Rubisz, Kamilla Plumińska-Błoszyk, montaż Grzegorz Parszuto, muzyka Marcin Lewandowski, dokumentacja zdjęciowa - Małgorzata Sobczak, Piotr Rubisz.
Patronat Honorowy: Burmistrz Gminy Mosina
Patronat medialny: Informator Mosiński
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 19.10.2020, 11:51 |
Źródło informacji | Mosina |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
„Played, Worn & Torn Auction” od Julien's powraca do miasta muzyki z legendarną aukcją 20-21 listopada 2024 r.
- 19.11.2024, 15:10
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Saudyjska Komisja Filmowa uroczyście zamyka drugą edycję Konferencji Krytyki Filmowej
- 15.11.2024, 09:08
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Business Wire
-
Image
Te nietypowe znaleziska z lumpeksów zaskoczyły wszystkich
Branża tekstylna stoi w obliczu poważnych wyzwań środowiskowych. Szacuje się, że co roku produkuje się 100 miliardów sztuk odzieży, z czego ogromna część nigdy nie trafia do konsumentów lub jest noszona tylko kilka razy [1]. W ten sposób 92 miliony ton ubrań trafia każdego roku na wysypiska, tworząc toksyczne hałdy na pustyniach czy terenach wiejskich, przyczyniając się do rozwoju zjawiska zwanego „fast fashion”. To ilość, która mogłaby wypełnić… 1,5 miliona ciężarówek.- 14.11.2024, 08:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Semcore Sp. z o.o.