Newsletter

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na koncerty 19. Festiwalu „Chopin i jego Europa”

10.05.2023, 15:39aktualizacja: 10.05.2023, 16:56

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

NIFC (1)
NIFC (1)
Organizatorzy serdecznie zapraszają do zakupu biletów na koncerty 19. Festiwalu „Chopin i jego Europa”, który odbędzie się w dniach od 18 sierpnia do 1 września 2023 roku.

Bilety są dostępne na stronie bilety.nifc.pl oraz w kasach Muzeum Chopina w Warszawie (wt. - niedz. 10:00-18:00).

Więcej informacji na temat sprzedaży biletów: tel. (+48 22) 44 16 251/252 oraz bilety.festiwal@nifc.pl.

Szczegółowy program Festiwalu znajduje się tutaj.

O Festiwalu

Jak co roku słuchać będziemy arcydzieł twórców doby Chopinowskiej i samego Chopina w wykonaniu artystów wybitnych, ale i kontrowersyjnych, m.in. Ivo Pogorelica, Piotra Anderszewskiego, Bruce’a Liu, Dang Thai Sona, Vadyma Kholodenko, Kate Liu, Lukasa Geniušasa, Aleny Baevej, Chouchane Siranossian, Anne Sofie von Otter i wielu innych.

Nie zabraknie najwierniejszych przyjaciół Festiwalu: Kristiana Bezuidenhouta, Fabia Biondiego, Benjamina Grosvenora, Philippe’a Herreweghego, Belcea Quartet i Apollon Musagète Quartett. Przed zbliżającym się 2. Międzynarodowym Konkursem Chopinowskim na Instrumentach Historycznych zagrają laureaci pierwszej jego edycji: Tomasz Ritter i Aleksandra Świgut. Dwukrotnie usłyszymy „Koncert Es-dur na dwa fortepiany” Wolfganga Amadeusza Mozarta: w interpretacji Dang Thai Sona i Bruce’a Liu oraz Kate Liu i Erica Lu z London Mozart Players pod dyrekcją Marka Mosia.

Wykonawstwo historyczne przeplatać się będzie ze współczesnym. {oh!} Orkiestra Martyny Pastuszki i Mateusz Kowalski przedstawią nam nieznaną wersję „Koncertu f-moll” Chopina. Poznamy rzadko wykonywane utwory Janiewicza, Mireckiego, Michałowskiego i Friedmana. Fabio Biondi z orkiestrą Europa Galante zaprezentuje kolejną operę Moniuszki w oryginalnym brzmieniu: tym razem będzie to „Paria”. Apollon Musagète Quartett zagra Zarębskiego i Lutosławskiego, a Filharmonia Narodowa pod batutą Andrzeja Boreyki „Koncertem fortepianowym d-moll” Johannesa Brahmsa i „Symfonią Pieśni żałosnych” Henryka Mikołaja Góreckiego zamknie Festiwal.

Organizatorem 19. Festiwalu „Chopin i jego Europa” jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, a dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Stanisław Leszczyński.

Festiwal „Chopin i jego Europa” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Mecenas: PKN Orlen

Partner główny: Totalizator Sportowy

Partnerzy: PZU, Lexus, Lot, Polskie Porty Lotnicze

Źródło informacji: NIFC

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 10.05.2023, 15:39
Źródło informacji NIFC
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.