Pobierz materiał i Publikuj za darmo
CHONGQING, Chiny, 7 kwietnia 2023 r. /PRNewswire/ -- Finałowe wydarzenie w ramach 8. Chińskiego Międzynarodowego Konkursu Innowacyjności i Przedsiębiorczości Studentów („konkurs”) rozpocznie się 9 kwietnia w mieście Chongqing, w południowo-zachodnich Chinach. Gospodarzem finałowego wydarzenia i działań towarzyszących będzie Uniwersytet w Chongqing.
Konkurs organizowany jest od ośmiu lat od momentu jego inauguracji w 2015 r., przy czym udział wzięło w nim niemal 39,83 milionów studentów. Liczba uczestników nieustannie wzrasta z każdym rokiem.
Jako istotny punkt wyjścia do pogłębionego kształcenia w zakresie innowacji i przedsiębiorczości, konkurs odgrywa kluczową rolę w ogólnym rozwoju studentów uczelni wyższych i integracji pomiędzy środowiskami branżowymi, uniwersyteckimi i badawczymi.
8. edycja konkursu jest wspaniałym połączeniem edukacji, nauki i technologii oraz talentów. Jest ważną inicjatywą służącą realizacji ostatnich działań władz centralnych Chin, których celem jest skuteczne przyciąganie utalentowanych ludzi.
Pierwsza edycja konkursu, której motywem przewodnim było „Spełnianie marzeń dzięki >>Internet+<< i świetlana przyszłość dzięki innowacjom i przedsiębiorczości” została zorganizowana przez Uniwersytet Jilin w północno-wschodnich Chinach w 2015 r. Konkurs odbywa się na szczeblu szkolnym, na szczeblu prowincji i na szczeblu krajowym. Poprzednie konkursy obejmowały projekty w czterech kategoriach: przemysł tradycyjny „Internet+”, nowy biznes „Internet+”, usługi publiczne „Internet+” oraz platformy wsparcia technicznego „Internet+”. W ramach tegorocznej edycji rozszerzono tematykę projektów o nowe technologie, nową medycynę, nowe rolnictwo i nowe sztuki wyzwolone.
Dzięki uruchomieniu po raz pierwszy międzynarodowej ścieżki w 2017 r., konkurs przyciągnął niemal 10 000 międzynarodowych projektów typu start-up z ponad 120 krajów i regionów.
Klasyfikacja ścieżek z podziałem na „szkolnictwo wyższe, szkolnictwo zawodowe i kształcenie młodzieży (szkół ponadpodstawowych)”, którą dodano w 5. edycji konkursu, jest nadal stosowana, wraz ze ścieżką Youth Dream (marzenie młodych ludzi) i ścieżkami branżowymi.
Podczas 6. edycji konkursu, zastosowano po raz pierwszy nową oficjalną nazwę konkursu, czyli „China International College Students >>Internet+<< Innovation and Entrepreneurship Competition” (Chiński Międzynarodowy Konkurs Innowacji i Przedsiębiorczości Studentów „Internet+”), z motywem przewodnim „Odważ się wyróżnić, odważ się wygrać”. Od tamtej pory zarówno nazwa wydarzenia jak i jego motyw przewodni pozostają niezmienne.
Konkurs przyciągnął studentów z uczelni znajdujących się na liście 100 najlepszych uniwersytetów świata, przy czym od 2021 r. większy nacisk kładziony jest na kształcenie utalentowanych ludzi i kreatywność. Nowa „Grupa Kreatywności Studentów” (Undergraduate Creativity Group), stanowiąca odrębny kanał promocyjny, została utworzona w celu pogłębienia udziału studentów uczelni wyższych.
Tegoroczna edycja konkursu przyciągnęła rekordową liczbę 4 554 uczelni wyższych ze 111 krajów i regionów. W porównaniu z rokiem ubiegłym, wzrosła zarówno liczba zagranicznych projektów jak i uczestników. Najlepsze uniwersytety, jak Harvard, MIT, Oxford, Cambridge i Imperial College London zgłosiły swoje zespoły do udziału w konkursie.
Źródło: Chongqing University
Źródło informacji: PR Newswire
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 11.04.2023, 15:17 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |