Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W dniu 24 maja 2017 r., w Rapid City w USA, zostały rozegrane zawody finałowe 41. Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym. Olbrzymi sukces odnieśli studenci Uniwersytetu Warszawskiego z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki: Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz i Marek Sokołowski, którzy po bardzo emocjonującej walce wywalczyli wicemistrzostwo świata, oddając pole tylko drużynie z Narodowego Uniwersytetu Badawczego ITMO z Sankt Petersburga. To drugi medal drużyny Uniwersytetu Warszawskiego w tym składzie, tym razem złoty, po zdobytym w zeszłym roku w Tajlandii srebrnym.
W finałach ACM ICPC wzięły udział 133 drużyny z najlepszych uczelni świata, wyłonione w trudnych eliminacjach regionalnych, reprezentujące uczelnie łącznie z 44 krajów z 6 kontynentów, a o tym jak trudno dostać się było w tym roku do Finałów niech świadczy fakt, że w eliminacjach wzięło udział 46381 studentów ze 103 krajów.
Od roku 1994 zespoły studentów Uniwersytetu Warszawskiego co roku awansują do Finałów ACM ICPC tego najbardziej prestiżowego z zawodów programistycznych, a Uniwersytet Warszawski dzierży samodzielnie rekord uczestnictwa w Finałach bez przerwy w kolejnych zawodach finałowych.
Od 2011 roku sponsorem drużyny z Uniwersytetu Warszawskiego jest PKO Bank Polski, który angażuje się w projekty środowisk akademickich. Wsparcia w ramach przygotowań do tegorocznej edycji Finałów ACM ICPC udzieliła również firma CodiLime.
Więcej o zawodach można znaleźć na stronie https://icpc.baylor.edu oraz na profilu społecznościowym drużyny https://www.facebook.com/Warsaw.Eagles.ACM.ICPC.Team/.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 25.05.2017, 12:00 |
Źródło informacji | Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Przyszłość rynku pracy. Co zmieni się w 2025?
- 23.01.2025, 12:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: GoWork.pl