Pobierz materiał i Publikuj za darmo

W dniu 24 maja 2017 r., w Rapid City w USA, zostały rozegrane zawody finałowe 41. Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym. Olbrzymi sukces odnieśli studenci Uniwersytetu Warszawskiego z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki: Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz i Marek Sokołowski, którzy po bardzo emocjonującej walce wywalczyli wicemistrzostwo świata, oddając pole tylko drużynie z Narodowego Uniwersytetu Badawczego ITMO z Sankt Petersburga. To drugi medal drużyny Uniwersytetu Warszawskiego w tym składzie, tym razem złoty, po zdobytym w zeszłym roku w Tajlandii srebrnym.
W finałach ACM ICPC wzięły udział 133 drużyny z najlepszych uczelni świata, wyłonione w trudnych eliminacjach regionalnych, reprezentujące uczelnie łącznie z 44 krajów z 6 kontynentów, a o tym jak trudno dostać się było w tym roku do Finałów niech świadczy fakt, że w eliminacjach wzięło udział 46381 studentów ze 103 krajów.
Od roku 1994 zespoły studentów Uniwersytetu Warszawskiego co roku awansują do Finałów ACM ICPC tego najbardziej prestiżowego z zawodów programistycznych, a Uniwersytet Warszawski dzierży samodzielnie rekord uczestnictwa w Finałach bez przerwy w kolejnych zawodach finałowych.
Od 2011 roku sponsorem drużyny z Uniwersytetu Warszawskiego jest PKO Bank Polski, który angażuje się w projekty środowisk akademickich. Wsparcia w ramach przygotowań do tegorocznej edycji Finałów ACM ICPC udzieliła również firma CodiLime.
Więcej o zawodach można znaleźć na stronie https://icpc.baylor.edu oraz na profilu społecznościowym drużyny https://www.facebook.com/Warsaw.Eagles.ACM.ICPC.Team/.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 25.05.2017, 12:00 |
Źródło informacji | Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Uniwersytet w Melbourne wybiera Rimini Street w celu ograniczenia ryzyka i przyspieszenia innowacji w zakresie posiadanych systemów Oracle
Jedna z czołowych australijskich uczelni wybiera rozwiązania Rimini Support™, Rimini Protect™ i Rimini Connect™ do obsługi posiadanych systemów Oracle, aby umożliwić swoim informatykom koncentrację na strategicznych inicjatywach zapewniających studentom unikalne doświadczenia edukacyjnej.- 24.07.2025, 09:13
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire
-
Image
Humane World for Animals Europe szkoli polską policję i prokuraturę jak postępować z dzikimi zwierzętami
Międzynarodowa organizacja ochrony zwierząt Humane World for Animals Europe (dawniej znana jako Humane Society International) wspólnie ze Stowarzyszeniem Prawnicy na Rzecz Zwierząt prowadzi kolejny cykl szkoleń adresowanych do polskiej policji i prokuratury, które mają pomóc organom ścigania w sprawach dotyczących dzikich zwierząt. Dodatkowym wsparciem jest dedykowany poradnik dla policji, który ma pomóc funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom w ich codziennej pracy.- 23.07.2025, 10:05
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: Humane World for Animals Europe
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ