Newsletter

Nauka i technologie

Firma UVD Robots dołącza do międzynarodowej działalności Ecolab w zakresie przeciwdziałania zakażeniom szpitalnym

25.01.2022, 15:02aktualizacja: 25.01.2022, 15:02

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Business Wire/Blue Ocean Robotics
Fot. Business Wire/Blue Ocean Robotics

ODENSE, Dania --(BUSINESS WIRE)-- Wraz z rozprzestrzenianiem się kolejnych wariantów koronawirusa rośnie popyt na zapobiegające infekcjom rozwiązania wykorzystujące światło UV-C, których wartość ma osiągnąć 18,94 miliardów dolarów do roku 2030, przy rocznej stopie wzrostu 59,7% od 2021 do 2030. Kolejną przesłanką napędzającą popyt jest wzrost liczby zakażeń szpitalnych (HAI) na całym świecie, które skutkują większą liczbą zgonów z powodu podwyższenia odporności na antybiotyki nawet w przypadku zwykłych zakażeń.

Autonomiczne roboty dezynfekujące UV-C pojawiły się jako rozwiązanie uzupełniające standardowe praktyki oczyszczania i dezynfekcji w celu rozwiązania problemu HAI i zwiększonych wymagań higienicznych w związku z pandemią COVID-19. Model UVD Robot jest mobilnym, w pełni autonomicznym urządzeniem, które wykorzystuje światło UV-C do zwalczania wirusów i bakterii, zapewniając dodatkowe rozwiązanie w zakresie kontroli i zapobiegania infekcjom.

Będąc światowym liderem w dziedzinie rozwiązań i usług związanych z zapobieganiem zakażeniom, <a href="https://www.ecolab.com/">Ecolab</a> koncentruje się na pomocy systemom opieki zdrowotnej i szpitalom w poprawie wyników leczenia pacjentów oraz realizacji założeń klinicznych, operacyjnych i finansowych poprzez programowe podejście do zapewnienia higieny personelu i obiektów. Ecolab, rozszerzając swoje kompleksowe portfolio rozwiązań w zakresie zapobiegania infekcjom, włączył spółkę UVD Robots do swojej oferty przeznaczonej dla klientów z sektora opieki zdrowotnej, w tym szpitali klinicznych, przychodni stacjonarnych i ambulatoryjnych, klinik rehabilitacyjnych i innych placówek opiekuńczych.

Per Juul Nielsen, dyrektor generalny UVD Robots, postrzega współpracę z Ecolab jako niesamowite potwierdzenie skuteczności tego autonomicznego rozwiązania.

„Z przyjemnością obserwujemy, jak ta współpraca rozszerza się, aby przynieść korzyści placówkom służby zdrowia na skalę ogólnoświatową” - mówi, dodając, że technologia dezynfekcji UV-C z wykorzystaniem robotów UVD Robots umożliwia oczyszczenie sali operacyjnej w ciągu około ośmiu do piętnastu minut.

„Urządzenie UVD Robot doskonale rozwiązuje kwestie zmiany pozycji i minimalizowania cieniowania, które wcześniej utrudniały kompleksowe zastosowanie dezynfekcji UV-C, zapewniając jednocześnie dostęp 24/7 do raportów zgodności i skuteczności procedur dezynfekcji w czasie rzeczywistym” - wyjaśnia Claus Risager, prezes zarządu UVD Robots i dyrektor generalny w Blue Ocean Robotics.

UVD Robots jest spółką zależną Blue Ocean Robotics, jednej z wiodących na świecie grup zajmujących się rozwojem robotów usługowych dla profesjonalistów. Ecolab natomiast to światowy lider w dziedzinie rozwiązań i usług w zakresie wody, higieny i zapobiegania infekcjom, które zapewniają ochronę ludzi i zasobów naturalnych.

Pakiet prasowy: tutaj można pobrać zdjęcia.

Galeria zdjęć/Multimediów dostępna na stronie: https://www.businesswire.com/news/home/52567592/en.

Źródło: Blue Ocean Robotics

KONTAKT:

Cornelia Hjortshøj

koordynator ds. PR i marketing

Blue Ocean Robotics

tel. +45 93 10 20 56

e-mail: ch@blue-ocean-robotics.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.01.2022, 15:02
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ