Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Hackathon, który zabierze nas w podróż w przyszłość, zaczyna się już dziś! Hack4Lem, którego współorganizatorami są PKO Bank Polski, Microsoft oraz Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema, to wielkie święto technologii i literatury. Transmisja na żywo będzie przeprowadzana z warszawskiej Rotundy, a jej najważniejsze, ogólnodostępne momenty będziecie mogli zobaczyć dzisiaj i w niedzielę na Facebooku oraz stronie www Hack4Lem.
Już za kilka godzin setki uczestników z całej Polski wezmą udział w 40-godzinnym maratonie tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Do wygrania są nagrody warte łącznie 150000 zł w dwóch kategoriach. Uczestnicy będą mogli zdecydować, czy chcą stworzyć Bank Przyszłości, wykorzystując technologie takie jak blockchain, IoT i inteligentne doradztwo, czy też wymyślić edukacyjne lub technologiczne rozwiązanie adresujące problem przemocy w internecie.
W niedzielę, po dwóch intensywnych dniach i nocach tworzenia rozwiązań, jury - w skład którego wchodzą m.in.: Grzegorz Pawlicki (PKO Bank Polski), Joanna Molik (Microsoft), Artur Kurasiński, Dawid Łasiński (Pan Belfer) i Michał Białek (Wykop) - wyłoni po trzy zwycięskie drużyny w każdej kategorii.
W ramach otwartej transmisji z wydarzenia będziecie mogli zobaczyć prelekcje i rozmowy z ekspertami z zakresu nowych technologii, sztucznej inteligencji, accessibility, czy cyberbezpieczeństwa. Wiele z nich nawiązywać będzie do twórczości Stanisława Lema.
Pośród prelegentów zobaczycie między innymi znaną futurolożkę prof. Aleksandrę Przegalińską, Artura B. Chmielewskiego z NASA, czy Wojciecha Zemka, który był wieloletnim sekretarzem Lema. Będziecie mieli również okazję posłuchać ekspertów w dziedzinie rozmaitych technologii i innowacji z PKO Banku Polskiego, Microsoftu oraz Instytutu Lema. Prowadzącym Hack4Lem będzie dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu i popularyzator nowych technologii.
Zarejestrowani uczestnicy hackathonu będą mogli dodatkowo wziąć udział w dedykowanych webinariach i konsultacjach mentorskich, które pomogą im lepiej przygotować projekty na każdym etapie prac. Co jeszcze? Konkursy z nagrodami dla drużyn i ogromna dawka inspiracji, aby wspólnie stworzyć przyszłość rodem w wyobraźni Lema.
W niedzielę 20 czerwca ok. 16:15 nastąpi ogłoszenie finalistów. Ale nawet po zakończeniu wydarzenia zespoły biorące w nim udział będą mogły kontynuować prace nad swoimi rozwiązaniami. Zachowają one bowiem pełnię praw autorskich do wytworzonych projektów. Na hackathonach powstało wiele wyjątkowych startupów, które zmieniły świat - organizatorzy mają nadzieję, że na Hack4Lem będzie podobnie.
Więcej informacji na stronie wydarzenia, a także na Facebooku, LinkedIn.
Źródło informacji: hack4lem.com
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 18.06.2021, 08:30 |
Źródło informacji | hack4lem.com |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Meteorolog: my, ludzie, mamy wpływ na klimat, ale dobrze, że nie możemy wpływać na pogodę PAP
W atmosferze Ziemi gromadzi się energia zdolna zatapiać miasta, zrównywać budynki z ziemią, zrzucać na każdy metr kwadratowy hektolitry wody. Choć kontrolowanie pogody może się wydawać kuszące - dobrze, że ludzie tego nie umieją. Taka władza mogłaby być używana nieodpowiednio - powiedział PAP meteorolog dr Dariusz Baranowski.- 23.11.2024, 08:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Image
Dr Paulina Legutko-Kobus z SGH: planowanie przestrzenne umożliwia ochronę krajobrazu PAP
Samorządy mają wiele narzędzi do ochrony krajobrazu, pytanie - czy potrafią je wykorzystywać? - zauważa dr Paulina Legutko-Kobus, kierowniczka Zakładu Polityki Regionalnej i Lokalnej Szkoły Głównej Handlowej. „Jako kluczowe narzędzie wymieniane są instrumenty planowania przestrzennego” - mówi ekspertka.- 22.11.2024, 15:22
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Offshore Wind Poland 2024: od słów do czynów - będą nowe obszary pod rozwój następnej fazy offshore PAP
Zimą pierwsze spółki wychodzą z budową na morze, a rząd zapowiada wytyczenie kolejnych obszarów na Bałtyku pod następną fazę rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, poza dwiema już realizowanymi. „Powstaje raport o stanie zagospodarowanie obszarów morskich, który da nam podstawy do merytorycznej decyzji o wyznaczeniu nowych obszarów dla rozwoju morskich farm wiatrowych na Bałtyku” - zadeklarował Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury na Konferencji Offshore Wind Poland.- 22.11.2024, 12:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom