Newsletter

Nauka i technologie

Już w ten weekend powstanie przyszłość, którą widział Stanisław Lem. Zaczyna się maraton programowania Hack4Lem

18.06.2021, 08:30aktualizacja: 18.06.2021, 08:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

hack4lem.com (1)
hack4lem.com (1)

Hackathon, który zabierze nas w podróż w przyszłość, zaczyna się już dziś! Hack4Lem, którego współorganizatorami są PKO Bank Polski, Microsoft oraz Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema, to wielkie święto technologii i literatury. Transmisja na żywo będzie przeprowadzana z warszawskiej Rotundy, a jej najważniejsze, ogólnodostępne momenty będziecie mogli zobaczyć dzisiaj i w niedzielę na Facebooku oraz stronie www Hack4Lem.

Już za kilka godzin setki uczestników z całej Polski wezmą udział w 40-godzinnym maratonie tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Do wygrania są nagrody warte łącznie 150000 zł w dwóch kategoriach. Uczestnicy będą mogli zdecydować, czy chcą stworzyć Bank Przyszłości, wykorzystując technologie takie jak blockchain, IoT i inteligentne doradztwo, czy też wymyślić edukacyjne lub technologiczne rozwiązanie adresujące problem przemocy w internecie.

W niedzielę, po dwóch intensywnych dniach i nocach tworzenia rozwiązań, jury - w skład którego wchodzą m.in.: Grzegorz Pawlicki (PKO Bank Polski), Joanna Molik (Microsoft), Artur Kurasiński, Dawid Łasiński (Pan Belfer) i Michał Białek (Wykop) - wyłoni po trzy zwycięskie drużyny w każdej kategorii.

W ramach otwartej transmisji z wydarzenia będziecie mogli zobaczyć prelekcje i rozmowy z ekspertami z zakresu nowych technologii, sztucznej inteligencji, accessibility, czy cyberbezpieczeństwa. Wiele z nich nawiązywać będzie do twórczości Stanisława Lema.

Pośród prelegentów zobaczycie między innymi znaną futurolożkę prof. Aleksandrę Przegalińską, Artura B. Chmielewskiego z NASA, czy Wojciecha Zemka, który był wieloletnim sekretarzem Lema. Będziecie mieli również okazję posłuchać ekspertów w dziedzinie rozmaitych technologii i innowacji z PKO Banku Polskiego, Microsoftu oraz Instytutu Lema. Prowadzącym Hack4Lem będzie dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu i popularyzator nowych technologii.

Zarejestrowani uczestnicy hackathonu będą mogli dodatkowo wziąć udział w dedykowanych webinariach i konsultacjach mentorskich, które pomogą im lepiej przygotować projekty na każdym etapie prac. Co jeszcze? Konkursy z nagrodami dla drużyn i ogromna dawka inspiracji, aby wspólnie stworzyć przyszłość rodem w wyobraźni Lema.

W niedzielę 20 czerwca ok. 16:15 nastąpi ogłoszenie finalistów. Ale nawet po zakończeniu wydarzenia zespoły biorące w nim udział będą mogły kontynuować prace nad swoimi rozwiązaniami. Zachowają one bowiem pełnię praw autorskich do wytworzonych projektów. Na hackathonach powstało wiele wyjątkowych startupów, które zmieniły świat - organizatorzy mają nadzieję, że na Hack4Lem będzie podobnie.
 
Więcej informacji na stronie wydarzenia, a także na Facebooku, LinkedIn.

Źródło informacji: hack4lem.com

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 18.06.2021, 08:30
Źródło informacji hack4lem.com
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ