Pobierz materiał i Publikuj za darmo

„Laboratoria Przyszłości” wraz z Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych to projekty realizowane w ramach największego rządowego programu edukacyjno-technologicznego, prowadzonego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z partnerami.
„To jest przykład działalności państwa polegającej na wspieraniu pomysłów kreatywnych, czyli coś, co jest w tej chwili szalenie oczekiwane. Technologia tak szybko powoduje zmiany społeczne, kulturowe, że cieszę się bardzo, iż powstało miejsce wymiany doświadczeń, dialogu, kontaktów ludzi z różnych generacji” - powiedział podczas otwarcia CRPK Piotr Gliński.
Dzięki ogromnej inwestycji (1,2 mld złotych), szkoły podstawowe oraz ogólnokształcące szkoły artystyczne zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt. Jak podkreślili inicjatorzy projektu „obiekt premium, czyli warszawska Hala Laboratoria Przyszłości CRPK” daje on możliwość rozwoju kompetencji przyszłości wśród dzieci, młodzieży szkół ponadpodstawowych, kadry pedagogicznej i akademickiej.
Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek podkreślił z kolei, że rząd konsekwentnie realizuje projekt unowocześnienia polskich szkół.
„Dzięki niemu szkoła przyszłości jest już dziś. W każdej szkole podstawowej w Polsce, i tej najmniejszej w najmniejszej wiosce i tej największej w największym mieście, jest już Laboratorium Przyszłości, tzn. nowoczesna pracownia techniczna, informatyczna z najnowocześniejszym sprzętem. Takich laboratoriów nie ma w wielu krajach Europy Zachodniej” - oświadczył szef MEiN.
Jak wskazała Justyna Orłowska, pełnomocnik prezesa Rady Ministrów ds. GovTech, „ostatnie lata to miliardowe inwestycje nie tylko w nowoczesną edukację, ale także w kulturę”.
„Inwestujemy w kultywowanie naszego dziedzictwa narodowego, które zostało zrealizowane pod egidą wicepremiera Piotra Glińskiego” - powiedziała pełnomocnik ministra edukacji i nauki ds. transformacji cyfrowej.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 14.03.2023, 11:08 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Antaisolar i Jinko Technology rozpoczynają globalną współpracę strategiczną na SNEC 2023
- 29.05.2023, 09:05
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Polska misja satelitarna od pół roku na orbicie. Tak dokładnych zdjęć z kosmosu Polacy jeszcze nie robili
Wrocławska spółka Scanway S.A. ogłasza osiągnięcie kamienia milowego misji STAR VIBE, której start odbył się 3 stycznia 2023 w na pokładzie Falcon 9 w ramach misji Transporter-6. W wyniku operowania misją przeprowadzono 200 sesji komunikacyjnych, 20 sesji obrazujących i uzyskano ponad 80 zdjęć w tym z Rosji, Ukrainy Australii, Włoch, Iranu i innych. Tym samym kluczowe cele misji zostały osiągnięte, a misja została przedłużona na 12 miesięcy. Są to najdokładniejsze zdjęcia Ziemi z kosmosu, jakich kiedykolwiek dokonał polski instrument.- 26.05.2023, 11:24
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Scanway