Pobierz materiał i Publikuj za darmo
23 kwietnia 2025 roku Gliwice stały się stolicą ekologicznej edukacji. Tysiące uczniów z całej Polski wspólnie zdobywało wiedzę o prawidłowej segregacji odpadów, gospodarce obiegu zamkniętego i ekologicznych nawykach. To wydarzenie nie tylko zwieńczyło I edycję ogólnopolskiego programu skierowanego do szkół i pobiło oficjalny rekord Polski, ale przede wszystkim zainspirowało najmłodszych do codziennych działań na rzecz planety.
Lekcja pod patronatem honorowym ministra edukacji, Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Rzecznika Praw Dziecka została podzielona na dwie części. Najpierw uczniowie nauczyli się piosenki o prawidłowej segregacji odpadów i wzięli udział w teoretycznych zajęciach, które wzbogacone zostały prezentacją multimedialną oraz bajką programu na temat ich utylizacji oraz recyklingu. Następnie czekała na nich interaktywna ścieżka edukacyjna z pięcioma zadaniami, podczas których sprawdzili swoją wiedzę w praktyce.
„Edukacja ekologiczna jest kluczem do wychowania świadomego, odpowiedzialnego pokolenia. To nasza inwestycja w przyszłość, dlatego naszym celem było stworzenie wydarzenia, w ramach którego nie tylko pobijemy rekord, ale przede wszystkim zainspirujemy dzieci do codziennych, ekologicznych działań - i to się udało. Pokazaliśmy, że nauka o środowisku może być ciekawa, angażująca i pełna zabawy. Liczymy na to, że wiedza, którą zaszczepiliśmy w uczniach, pozostanie z nimi na długo. To także wsparcie dla nauczycieli do prowadzenia inspirujących lekcji w oparciu o narzędzia, pomysły i materiały dydaktyczne dzięki którym edukacja o odpadach stanie się prostsza i bardziej kreatywna” - mówi Patrycja Sopalska, dyrektor komunikacji i marketingu w PreZero Polska.
Po zakończonej lekcji na najmłodszych czekały pamiątkowe dyplomy i wspólne zdjęcia. Aby nauka nie zakończyła się na wydarzeniu, uczniowie otrzymali także materiały edukacyjne - grę planszową „Na tropie odpadów”, książeczki z naklejkami, zakładki do książek z systemem segregacji odpadów, a także plany lekcji, które będą im towarzyszyć w kontynuowaniu zdobywania wiedzy z segregacji odpadów jeszcze długo po opuszczeniu PreZero Areny Gliwice. Największa Lekcja Ekologii pokazała, że nauka o ochronie środowiska nie musi być nudna, a każdy mały krok w stronę ekologii jest wielkim krokiem dla naszej planety. Mając na uwadze ogromne zainteresowanie szkół udziałem w programie, rozpoczęcie kolejnej edycji programu „Akademia Łowców Odpadów” zaplanowano na wrzesień 2025 roku.
Więcej informacji oraz zdjęcia z wydarzenia dostępne są na stronie: www.lowcyodpadow.pl.
Organizatorem „Największej Lekcji Ekologii” jest PreZero Polska.
Partnerami wydarzenia są: Rekopol OOO SA, PreZero Arena Gliwice
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: minister edukacji, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Rzecznik Praw Dziecka.
Więcej o PreZero
PreZero to międzynarodowa firma zajmująca się gospodarką odpadami i usługami w zakresie ochrony środowiska, która jako swój nadrzędny cel stawia zamknięcie obiegu surowców poprzez recykling i efektywne wykorzystanie zasobów. Kierując się ideą „Nowe myślenie dla czystego jutra”, firma wspiera gospodarkę o obiegu zamkniętym dzięki odpowiedniemu podejściu do odpadów i zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań.
Więcej informacji o PreZero można znaleźć na www.prezero.pl
Źródło informacji: PreZero
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 23.04.2025, 12:50 |
| Źródło informacji | PreZero |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Projekt doktoranta z Polski zwyciężył w światowym finale prestiżowego Konkursu Nagroda Jamesa Dysona 2025
W tegorocznej edycji triumfowało urządzenie do monitorowania jakości wody, oparte na sztucznej inteligencji i zaprojektowane przez Filipa Budnego, inżyniera z Politechniki Warszawskiej. Nagrodę zdobyła także innowacyjna klawiatura dla osób z chorobą Parkinsona, autorstwa Alessandry Galli z Włoch.- 05.11.2025, 12:03
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Dyson
-
Image
Krynica Forum 2025: do walki z suszą Małopolska potrzebuje małych zbiorników retencyjnych PAP
Zwiększenie retencji wód, rozbudowa zintegrowanych sieci wodociągowych, powstanie małych elektrowni wodnych oraz stworzenie specjalnego funduszu na tego typu działania - to sposoby na poprawę sytuacji hydrologicznej w Małopolsce, ale też w całym kraju, które wskazywali uczestnicy panelu „Małopolska adaptuje się do zmian - zintegrowane podejście do gospodarki wodnej”, który odbył się podczas Krynica Forum 2025.- 31.10.2025, 13:58
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
PKP Intercity przybliża Jana Czochralskiego - twórcę procesu produkcji układów scalonych PAP
PKP Intercity wraz z fundacją „Nauka. To Lubię” z okazji jubileuszu 140. urodzin Jana Czochralskiego przybliżą wynalazki polskiego naukowca pasażerom kolei. W ramach działań lokomotywa EU200 Griffin zyskała nową szatę graficzną z wizerunkiem Jana Czochralskiego.- 31.10.2025, 12:06
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ