Newsletter

Nauka i technologie

Oracle for Research wprowadza nową usługę w chmurze i program przyznawania finansowania, który przyczyni się do szybszego tworzenia innowacji naukowych

17.11.2021, 09:11aktualizacja: 17.11.2021, 09:21

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Oracle
Oracle

AUSTIN, Teksas, 17 listopada 2021 r. /PRNewswire/ -- Oracle for Research, globalna społeczność Oracle wykorzystująca udostępniane w chmurze zasoby informatyczne do szybszego dokonywania odkryć naukowych, podała dziś informację o udostępnieniu nowych zasobów, które umożliwią badaczom, naukowcom i programistom rozwiązywanie najbardziej złożonych światowych problemów. Oracle Open Data to nowa usługa dostępu do informacji w chmurze, obejmujących zdjęcia satelitarne, sekwencje białek i pliki tekstowe z adnotacjami - pozyskane z wiodących światowych naukowych baz danych. Repozytorium zapewnia badaczom, programistom, studentom i edukatorom petabajty otwartych danych pochodzących z zaufanych źródeł. Oracle for Research ogłosiło również utworzenie dwóch programów przyznawania finansowania, które wytyczą nowe drogi do rozwoju nauki i będą źródłem wsparcia dla społeczności badawczych z całego świata należących do ekosystemu Oracle Cloud.

„Dzisiejszy dzień to dla Oracle for Research ekscytujący kamień milowy - powiedziała Alison Derbenwick Miller, wiceprezes Oracle for Research. - Dzięki uruchomieniu naszych nowych dostępnych w chmurze programów, produktów i usług Oracle for Research wprowadza w życie naszą wizję szybszego dokonywania odkryć naukowych i publikowania ich wyników, które pomogą na dobre zmienić świat dzięki zintegrowanej współpracy badaczy z Oracle i Oracle Cloud”.

Platforma otwartych danych Oracle Open zawiera zestawy danych obejmujących genomy i informacje z dziedziny bioinformatyki; dane geoprzestrzenne, dane dotyczące ziemi i klimatu; a także sztuczną inteligencję (ang. AI) i uczenie maszynowe (ang. ML). Obecnie Oracle jest jedynym dostawcą usług w chmurze oferującym dostęp do nowej bazy danych ZINC 22 umożliwiającej wirtualne skanowanie milionów komercyjnie dostępnych molekuł, w tym związków o strukturze 3D.

„Wielu badaczy z interaktywnej społeczności informatycznej, takich jak ja, poszukuje usług znoszących obciążenia związane z hostingiem danych, a także zachęcających społeczności do utrzymania dostępności tych zasobów - powiedział dr Hyeokhyen Kwon, absolwent studiów doktoranckich na Georgia Tech i użytkownik Oracle for Research. - Platformy takie jak Oracle Open Data mogą w tym znacząco pomóc, a dodatkowa korzyść płynąca z tego typu platform otwartych danych to fakt, że dzięki nim badacze mogą dowiedzieć się o problemach badawczych w innych dziedzinach. Ten rodzaj współpracy interdyscyplinarnej może zaowocować nowymi możliwościami badawczymi”.

Wszystkie zestawy danych zamieszczone na platformie Oracle Open Data są zlokalizowane obok zasobów informatycznych - w tym wysokowydajnych systemów obliczeniowych (ang. Oracle High Performance Computing, HPC) i jednostki przetwarzania grafiki (ang. graphics processing unit, GPU) - co obniża koszt oraz skraca czas ich przeniesienia i pozyskania. Narzędzie to zawiera istotne metadane i kod próbkowania przypisany do każdego pakietu danych, upraszczające ich złożoność techniczną oraz ułatwiające badaczom pozyskanie tych danych.

Oracle Open Data jest obecnie dostępna we wstępnym ograniczonym zakresie, a badaczy zachęca się do zarejestrowania się na liście osób uprawnionych do pierwszeństwa w uzyskaniu dostępu przez podanie imienia, nazwiska i adresu poczty elektronicznej. Osoby korzystające z bezpłatnej usługi mogą wnieść istotny wkład w tworzenie mapy drogowej produktu i wpłynąć na zawartość pakietów danych, które zostaną dodane w przyszłości.

Podano również informację, że Oracle for Research planuje uruchomienie nowych programów finansowania, które pozwolą na rozwiązanie najbardziej złożonych, światowych problemów dzięki zasobom obliczeniowym dostępnym w chmurze iglobalnym projektom realizowanym przez społeczność otwartych badań.

· Finansowanie „Na Start” Oracle for Research - w kwocie 1000 USD przeznaczane na różnego rodzaju składowanie danych, utworzenie bazy danych i opracowanie oferty usług. Badacze mogą dysponować, przetwarzać, analizować, dzielić się i przechowywać dane w chmurze Oracle - bez konieczności opłacania tych usług. Po wykorzystaniu dofinansowania badacze będą mogli uaktualnić usługi do usługi płatnej gwarantującej dostęp do jeszcze większej liczby usług lub poprzestać na korzystaniu z bezpłatnych usług Oracle Always Free.

· Finansowanie projektów przez Oracle for Research – Oprócz kwoty 1000 USD przyznawanej w ramach programu Oracle for Research Finansowanie „Na Start” zakwalifikowani badacze realizujący odpowiednio ustrukturyzowane projekty mogą otrzymać dodatkowe finansowanie, dostęp do bezpośrednich konsultacji z inżynierami wsparcia Oracle, możliwości nawiązania współpracy z partnerami, pomoc w zakresie współautorstwa/wspólnego publikowania artykułów i prac naukowych, a także amplifikacji odkryć.

„W Szkole Informatyki Interaktywnej przy Georgia Tech opracowaliśmy projekt poświęcony zbudowaniu wysoce zaawansowanego modelu rozpoznawania aktywności człowieka z wykorzystaniem czujników noszonych na ciele - powiedział dr Kwon. - Dzięki współpracy z Oracle for Research mogliśmy w przewidzianym terminie przetworzyć i zapisać dużą liczbę danych, co zaowocowało opracowaniem dwóch publikacji w czasie krótszym niż rok”.

Podmioty ubiegające się o finansowanie Oracle for Research będą dobierane pod względem złożoności przedłożonych projektów, czasu ich trwania i zakresu. Języczkiem u wagi będą projekty badawcze charakteryzujące się potencjałem do wywarcia istotnego wpływu na życie ludzi w ciągu najbliższych pięciu lat. Wnioskodawcy mogą uzyskać więcej informacji o procesie składania wniosków i kwalifikacji, korzystając z zamieszczonego poniżej odnośnika „Źródła dodatkowe”.

Oracle for Research weźmie udział w SuperComputing21, które odbędzie się w środę, 17 listopada 2021 r. o godz. 11:00 czasu środkowoamerykańskiego.

Źródła dodatkowe

Przystąp do Akademii Oracle.

Zgłoś się: Cloud Starter Award i Project Award

Odkryj: dostępny w chmurze Program Akademii Oracle.

Śledź @AkademięOracle na Twitterze, Instagramie, Facebooku.

Oracle for Research

Oracle for Research to globalna społeczność prowadząca prace na rzecz rozwiązania złożonych problemów i ukierunkowująca znaczące zmiany zachodzące na świecie. Program skupia naukowców, badaczy i uczelnie wyższe opracowujące innowacje w dziedzinie niedrogich, dostępnych w chmurze technologii, pozwala na stworzenie społeczności badaczy-użytkowników środowiska Oracle i zapewnia dostęp do sieci wsparcia technicznego Oracle. Dzięki bezzwrotnemu finansowaniu usług dostępnych w chmurze użytkownicy mogą korzystać ze sprawdzonej technologii i infrastruktury bez konieczności ujawniania prywatnego adresu IP. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.oracle.com/research.

Oracle

Oracle oferuje pakiety zintegrowanych usług oraz bezpieczną i autonomiczną infrastrukturę umieszczoną w Chmurze Oracle. Więcej informacji o Oracle (NYSE: ORCL) można znaleźć na stronie www.oracle.com.

Znaki towarowe

Oracle, Java i MySQL są zarejestrowanymi znakami towarowymi Oracle Corporation.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1687639/Oracle_OpenData.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/467598/Oracle_Logo.jpg

Źródło: Oracle 

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 17.11.2021, 09:11
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii