Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Raport "RPA Products PEAK Matrix® Assessment 2024" Everest Group to jedno z najbardziej szanowanych zestawień gromadzących czołowych dostawców technologii RPA (Robotic Process Automation) z całego świata. Skupia tylko 27 firm, które pozwalają zarówno korporacjom, jak i przedsiębiorcom z sektora MŚP eliminować powtarzalne i nużące zadania wykonywane przez pracowników w biurach, dzięki tzw. robotom biznesowym. SAIO, wcześniej uwzględniona w rankingu jako „Aspirant”, w 2024 roku awansowała do kategorii „Major Contender”.
Firmy z grupy Major Contenders wyróżniają się inwestowaniem w wiele komplementarnych rozwiązań, pozwalających na kompleksową inteligentną automatyzację (IA), łączenie wielu technologii czy też dostarczanie wdrożeń typowych dla poszczególnych sektorów gospodarki.
Pracownicy polskich firm mają dosyć powtarzalnych zadań wykonywanych na komputerach
Jak wynika z badań SAIO*, niemal 75 procent pracowników polskich firm każdego dnia traci za dużo czasu na powtarzalne zadania wykonywane na komputerze, a aż 79 procent uznaje, że jest to demotywujące i może prowadzić nawet do wypalenia zawodowego. Tymczasem roboty biznesowe wykonują powtarzalne czynności za pracownika w wielu różnych obszarach, jak: księgowość, finanse, controlling, HR, zakupy, sprzedaż czy obsługa klienta. Dodatkowo technologia RPA pozwala pracownikom firm wdrożyć wirtualnych asystentów samodzielnie, niekiedy jedynie w dwa do trzech tygodni. Dzięki temu mogą oni zająć się bardziej kreatywnymi zadaniami niż np. księgowanie faktur czy wypełnianie generujących zbędny czas raportów. Dotychczas SAIO wdrożyło już w Polsce i na świecie ponad 2000 robotów biznesowych.
Połączenie sztucznej inteligencji i automatyzacji to klucz do szukania oszczędności w firmach
Jak wskazują przedstawiciele Everest Group, uzasadnieniem dla przyznania SAIO wysokiej pozycji w rankingu był stały rozwój platformy, a w szczególności integracja sztucznej inteligencji (AI) i modeli językowych (LLM). Uznanie jury przyniosła też rosnąca pozycja rynkowa firmy, wzbogacanie oferty dla klientów, stałe inwestycje w rozwój produktu oraz rozszerzanie ekosystemu partnerstw. Dzięki temu w 2024 roku, SAIO podwoiło przychody i zatrudnienie. W celu wspierania przyszłych talentów, w czerwcu 2024 roku, nawiązało także współpracę z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, obejmującą warsztaty, szkolenia, hackathony i staże.
„W rankingu Everest Group RPA Products PEAK Matrix® SAIO uzyskało tytuł Star Performer i przeszło z pozycji Aspirant do Major Contender. To zasługa ciągłych inwestycji w wizję inteligentnej automatyzacji, głównie poprzez włączenie funkcji AI/LLM, takich jak SAIO Chat i IntelligentForms oraz dynamicznego rozwoju ekosystemu partnerstw i rosnącej rok do roku skali biznesu” - mówi Anish Nath, Practice Director w Everest Group. „Klienci podkreślali także mocne strony SAIO, jak skoncentrowanie się na klientach, łatwość obsługi produktu, elastyczność oraz przystępność cenową platformy” - dodał Nath.
„Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej i być uznani przez Everest Group jako jeden z głównych światowych graczy w tak prestiżowym rankingu” - mówi Przemysław Lewicki, CEO SAIO. „To osiągnięcie jest przede wszystkim potwierdzeniem zaangażowania, innowacyjności i ciężkiej pracy naszego wspaniałego zespołu, ale też otwartości polskich i zagranicznych firm na szukanie oszczędności z użyciem najnowocześniejszych technologii. Fakt, że tworzymy je nad Wisłą pokazuje, że Polska ma w świecie sztucznej inteligencji i automatyzacji naprawdę wysoką pozycję” - dodaje Lewicki.
*Ankieta przeprowadzona wśród ponad 400 szefów i pracowników polskich firm przez portal Business Insider na zlecenie firmy SAIO w 2023 r.
O firmie SAIO S.A.
SAIO to należąca do grupy ING spółka technologiczna z branży Robotic Process Automation (RPA), która pozwala zautomatyzować powtarzalne zadania wykonywane na komputerze, poprzez naśladowanie sposobu, w jaki pracują ludzie. Dotychczas SAIO wdrożyło ponad 2000 robotów, pozwalając polskim i zagranicznym klientom (korporacyjnym oraz z sektora MŚP) na optymalizację procesów biznesowych i tym samym zaoszczędzenie czasu oraz kosztów pracy. W 2022 roku SAIO - jako pierwsza polska firma - została umieszczona w prestiżowym raporcie RPA Products Peak Matrix® Assessment 2022- opublikowanym przez Everest Group, firmę badawczą z obszaru usług IT, biznesowych i inżynieryjnych. W 2023 roku SAIO otrzymało w tym zestawieniu tytuł „Star Performer”, a w 2024 pozycję „Major Contender”.
KONTAKT:
Piotr Dembiński
Bullseye Consulting
tel. +48797705317
e-mail: p.dembinski@bec.com.pl
Źródło informacji: SAIO
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 29.10.2024, 13:03 |
Źródło informacji | SAIO |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Meteorolog: my, ludzie, mamy wpływ na klimat, ale dobrze, że nie możemy wpływać na pogodę PAP
W atmosferze Ziemi gromadzi się energia zdolna zatapiać miasta, zrównywać budynki z ziemią, zrzucać na każdy metr kwadratowy hektolitry wody. Choć kontrolowanie pogody może się wydawać kuszące - dobrze, że ludzie tego nie umieją. Taka władza mogłaby być używana nieodpowiednio - powiedział PAP meteorolog dr Dariusz Baranowski.- 23.11.2024, 08:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Image
Dr Paulina Legutko-Kobus z SGH: planowanie przestrzenne umożliwia ochronę krajobrazu PAP
Samorządy mają wiele narzędzi do ochrony krajobrazu, pytanie - czy potrafią je wykorzystywać? - zauważa dr Paulina Legutko-Kobus, kierowniczka Zakładu Polityki Regionalnej i Lokalnej Szkoły Głównej Handlowej. „Jako kluczowe narzędzie wymieniane są instrumenty planowania przestrzennego” - mówi ekspertka.- 22.11.2024, 15:22
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Offshore Wind Poland 2024: od słów do czynów - będą nowe obszary pod rozwój następnej fazy offshore PAP
Zimą pierwsze spółki wychodzą z budową na morze, a rząd zapowiada wytyczenie kolejnych obszarów na Bałtyku pod następną fazę rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, poza dwiema już realizowanymi. „Powstaje raport o stanie zagospodarowanie obszarów morskich, który da nam podstawy do merytorycznej decyzji o wyznaczeniu nowych obszarów dla rozwoju morskich farm wiatrowych na Bałtyku” - zadeklarował Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury na Konferencji Offshore Wind Poland.- 22.11.2024, 12:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom